KGorkiewicz - 2014-08-07 18:55:08

Przypomnienie jak zaczynaliśmy :)

Zasady rozgrywki:


20 drużyn – w rosterze minimum 12, a maksimum 15 zawodników.
10 grających zawodników – PG SG G SF PF F C C UTIL UTIL

Gramy tradycyjne 9 kategorii, format rozgrywki to tradycyjne roto. O roto na stronie ligi FBTL http://fbtl.blox.pl/2012/09/FAQ.html

Przypomnienie reguł pierwszego draftu:


14 rund draftu


Kontrakty wybranych:


1-2 runda draftu – 2(+1 opcja zespołu) letnie z systemem restricted free agents
3-5 runda draftu – 1(+1) roczne z systemem restricted free agents
6-10 – 1 roczne z systemem unrestricted free agents.
11-12 runda draftu – 1 roczne z systemem restricted free agents.
13-14 runda draftu – 1 roczne, niegwarantowane kontrakty – unrestricted FA.


Warunki płacowe:
    1 runda – 15 mln/rok
    2 runda – 10 mln/rok
    3 runda – 7.5 mln/rok
    4-5 runda – 5 mln/rok
    6-7 runda – 3 mln/rok
    8-10 runda – 1.5 mln/rok
    11-12 runda – 1 mln/rok
    13-14 runda – 0.5 mln/rok



W sumie 56 mln w kontraktach.

My potrzebujemy więcej miejsca w salary, niż drużyny z NBA bo w każdej z naszych drużyn zawodników lepszych jest więcej.

Salary cap w sezonie 2016/2017 osiągnie poziom $94.143 mln $.



W NBA występuje tak zwany "tax level(=$113.287 mln $ na 16/17)" czyli poziom, powyżej którego drużyny płacą za zawodników dodatkowe pieniądze do ligi. My oczywiście nie płacimy nic, ale dla nas istotny jest on o tyle, że w prawdziwej NBA występuje tak zwany punkt APRON, który wynosi 4 mln $ powyżej tax level i który tym sezonie wprowadzam do naszej rozgrywki.

U nas punkt APRON to $117.287 mln $.



Co za tym idzie, tak jak w prawdziwej NBA użycie konkretnego Mid-Level Exception będzie zależeć właśnie od punktu APRON.

MLE – $5.628 mln (1 rok)/y, maksymalnie 2 letnie kontrakty dla zespołów poniżej APRON.
MLE – $3.477 mln (1 rok)/y, maksymalnie 2 letnie kontrakty, dla zespołów przekraczających APRON.


Mid-Level Exception można rozdzielać na wielu graczy. Każdy manager posiada do wykorzystania jedno MLE w ciągu każdego sezonu.

Jeśli dwóch lub więcej graczy proponuje wolnemu agentowi maksymalne MLE na jakie te zespoły stać i wynosi ono tyle samo, to zawodnik wybiera zespół, który ma mniej zawodników w danym momencie w składzie, w drugiej kolejności liczy się wyższe miejsce w poprzednim sezonie (po upływie 24h od OSTATNIEJ oferty). W tym przypadku nie obowiązuje bynajmniej zasada kto pierwszy ten lepszy :). - zasada działa również w minimalnych kontraktach czy maksymalnych :)

Historia salary cap, poziomów tax i MLE w prawdziwej NBA:http://basketball.realgm.com/nba/info/salary_cap

O Salary Cap: http://en.wikipedia.org/wiki/NBA_salary_cap; http://www.cbafaq.com/salarycap.htm. Będziemy starać się możliwie najbardziej przestrzegać reguł prawdziwej NBA (będziemy skracać jedynie ramy czasowe), ale musimy wprowadzić hard cap, ze względów na brak ponoszonych przez nas kosztów przekroczenia salary cap czy APRONu, poza gorszym MLE.



Zatem Hard-Cap w naszej lidze wyniesie równe 130 mln $



Zawodnik zawsze wybiera największą ofertę – wyjątek, jak zawodnik podczas free agency będzie miał oferty do wyboru od swojej - byłej drużyny i innej drużyny o podobnej wartości to wybierze kontrakt od innej drużyny. Zawodnik może trafić do byłej drużyny jeśli dostanie kontrakt o co najmniej 10% większy.
Kontrakt z roku na rok może wzrastać o 7.5% (z prawami Birda), 4,5%, nie zmieniać wartości przez cały okres kontraktu http://www.cbafaq.com/salarycap.htm punkt 53.
Zawodnicy przedłużający kontrakt ze swoim klubem o 4 lata, swój ostatni rok kontraktu mają gwarantowany w 30% (niewielkie zabezpieczenie dla managerów).



Każdy manager może 1 raz użyć amnestii tzn. usunąć całość kontraktu z salary cap i zwolnić zawodnika. Aczkolwiek jeśli używamy amnestii w połowie sezonu, połowę zarobków zawodnika trzeba uwzględnić w salary cap.

Loteria draftu


Przed ustaleniem kolejności losowania picków w loterii robimy korekcję tabeli drużyn znajdujących się w loterii na podstawie następującego schematu :

od 0 do 50 meczy nierozegranych - nie dodajemy ptk
od 51 do 75 - 5ptk
od 76 do 100 - 10ptk
od 100 do 150 - 15ptk
od 150 do 200 - 20ptk
od 200 w górę - 30ptk

Oczywiście jest możliwość wypadnięcia z loterii.

Kontrakty rookies:

    pick 1-9 – 2+1 (team option) + RFA
    pick 10-20 – 1+1 (TO) + RFA
    pick 21-40 – 1 + RFA
        pick 41-60 – 1 + UFA

Jak widzicie wprowadziłem trzecią rundę draftu, ale z pewnym ograniczeniem. Otóż w pierwszych dwóch rundach MUSIMY wybierać zawodników WYBRANYCH w drafcie, natomiast w trzeciej rundzie można wybrać zawodników niewybranych. Pick trzeciorundowy jest NIETRADEOWALNY, chcę, żeby wszyscy choć w małej części pobawili się w draft. Kolejność picków w 3 rundzie draftu zostanie rozlosowana wśród wszystkich zespołów z równymi 5% szansami na każde miejsce od 41 do 60. [/center]

Gwarantowane kontrakty dla wybranych w 1 rundzie (wyjątek dla zawodników którzy zostają np. w Europie na jakiś okres, ale prawa do zawodnika zostają).

Prawa do zawodników wybranych w 2/3 rundzie draftu są na okres dwóch lat(czas liczy się od podpisania przez nich kontraktu w NBA, nie od czasu wyboru w drafcie), po upływie tego czasu należy podpisać kontrakt z zawodnikiem bądź traci się do niego prawa

Kwestia zastrzegania picków jest wszystkim (mam nadzieję) znana, jeśli ktoś chce sobie przypomnieć, jest opisana w zasadach na I sezon ;).

Płace dla rookies:
http://basketball.realgm.com/nba/info/rookie_scale

Zawodnicy wydraftowani z numerami 31-60 dostają kontrakty w wysokości minimalnego kontraktu dla rookies: patrz niżej.

Brak możliwości przedłużania kontraktów z własnymi zawodnikami przed ich końcem.

Podpisywanie i zwalnianie zawodników w czasie sezonu:



Kiedy zawodnik jest w czasie sezonu wolnym agentem i chcemy uprzedzić konkurencję biorąc go do składu, zakładamy wątek z imieniem i nazwiskiem wolnego zawodnika w odpowiednim forum. Managerowie mają prawo do podpisania bezpłatnego kontraktu z zawodnikiem na 10 dni - metodą kto pierwszy, ten lepszy. W tym samym czasie pozostali gracze mogą składać zawodnikowi oferty kontraktu. Po zaakceptowaniu kontraktu (24h od ostatniej-najwyższej oferty), menadżer u którego zawodnik jest na 10-dniowym kontrakcie ma 24h na wyrównanie oferty(jeśli to nie jego oferta była najwyższa oraz ma miejsce w salary/dostępne wyjątki), następnie zawodnik (po upływie 10-dniowego kontraktu) może zostać 'dodany' do drużyny, która podpisała zawodnika. Kontrakt 10-dniowy można zerwać w każdym momencie i zwolnić zawodnika.

[size=16]

ZMIANA W ZASADACH: Jednemu zawodnikowi można zaproponować MAKSYMALNIE DWA 10-dniowe kontrakty. Później należy zaoferować kontrakt, przynajmniej minimalny.



Zwalnianie zawodnika, który posiada gwarantowany kontrakt jest możliwe, ale cała wartość kontraktu tego zawodnika zostaje w Salary Cap tej drużyny.

Zwalnianie zawodnika, który posiada niegwarantowany kontrakt jest możliwe, ale w salary cap zostaje wartość procentowa kontraktu tego zawodnika wynosząca procent długości sezonu, jaki zawodnik spędził w danej drużynie.

Free agents market:



Cap-Hold: via Maciek Kwiatkowski z SzostyGracz.pl "W tej konkretnej kwestii klubu, który usiłuje wyczyścić salary-cap, aby zaoferować kontrakt niezastrzeżonemu wolnemu agentowi innej drużyny, jest to po prostu określona kwota, którą musimy przyjąć, aby zapełnić skład na dwunastu miejscach. Do puli zarobków graczy na kolejny sezon dodaje się wartość „cap-hold” dla wolnych miejsc w składzie. Tak więc, jeśli mamy 6 zawodników to trzeba dodać też sześć „cap-holds”."
Nasz Cap-Hold dla 'domyślnego' gracza wynosi $543,471 na jednego zawodnika (minimalny kontrakt dla rookie).

Tylko zespół posiadający prawa do zawodnika (tzw. prawa Birda) może przekroczyć salary cap, oferując zawodnikowi kontrakt.

*Prawa Birda - posiada zawodnik, który w dwóch ostatnich latach nie był zwalniany (nie dotyczy zawodników poddanych amnestii), ani nie podpisywał kontraktu jako wolny agent.

Zawodnicy wybrani w PIERWSZYM drafcie w rundach 1-12 posiadają prawa Birda.

Nie stosujemy tzw. Early-Bird Exception.

Non-Bird Exception - zawodnicy nie posiadający praw Birda, mogą być przedłużani ponad salary cap, za kwotę kontraktu wynoszącą 120% ostatniego roku, poprzedniego kontraktu.

CAP HOLD WOLNYCH AGENTÓW oraz limit ofert dla wolnego agenta od jednej drużyny


Jeśli chcemy zachować Prawa Birda do własnego wolnego agenta, musimy w swoim salary cap uwzględnić cap hold danego zawodnika który wynosi:

- Wolny agent, po kontrakcie PIERWSZYM (tym naszym draftowym, rundy 1-3): 150% poprzedniego roku kontraktu.

- Wolny agent, po kontrakcie PIERWSZYM (tym naszym draftowym, rundy 4-10): 190% poprzedniego roku kontraktu.

- Wolny agent, po kontrakcie zaproponowanym w czasie I sezonu gry, po co najmniej dwuletnim kontrakcie: 190% poprzedniego roku kontraktu.

- Wolny agent, po trzecim roku ROOKIE kontraktu (w prawdziwej NBA po 4 roku, u nas rookie kontrakty mają 3 lata): 200% poprzedniego kontraktu

- Wolny agent, po pierwszym i drugim roku ROOKIE kontraktu (kontrakty z dalszych picków czyli miejsca +10): 250% poprzedniego kontraktu


Cap holdy nie obowiązują NAS, jeśli nie posiadamy Praw Birda do swojego wolnego agenta

Jedna drużyna może zaproponować jednemu wolnemu agentowi MAKSYMALNIE 3 oferty kontraktu, co ułatwi nam pracę na rynku FA i trochę ją przyspieszy.

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q38 Całość reguł NBA odnośnie tej kwestii - u nas troszkę ograniczone.

Zawodnik podpisuje kontrakt po 24h od otrzymania ostatniej (najwyższej) oferty.


Minimalny kontrakt - każdy zespół może zaoferować minimalny kontrakt dowolnemu zawodnikowi. Wartości minimalnych zarobków zawodników via cbafaq.com punkt 16:

Dla sezonu 2013/14:


Liczba lat w lidze: Wartość pierwszego roku kontraktu minimalnego
R: $543,471
1: $874,636
2: $980,431
3: $1,015,696
4: $1,050,961
5: $1,139,123
6: $1,227,286
7: $1,315,448
8: $1,403,611
9: $1,410,598
+10: $1,551,659



Jeśli proponujemy kontrakt dla rookie (1+RFA), to jego pierwszy rok będzie wynosił $543,471 a wartość QO $874,636 itd.

Przy takich samych ofertach dla zawodników - procedura jak przy MLE.

Trade Exception - gdy jeden gracz wymienia zawodnika do zespołu poniżej salary cap w zamian za niższy kontakt(y) i/lub pick(i) w drafcie, plus Traded Player Exception w wysokości (wartość wymienianego kontraktu - wartość otrzymanego kontraktu). TPE wygasa w momencie użycia w wymianie lub po roku od otrzymania, cokolwiek będzie wcześniej. TPE można dzielić(w sensie jeśli masz TPE 5 mln i w wymianie bierzesz ekstra tylko 2,5mln  to masz ciągle 2,5mln do wykorzystania).

Disabled Player Exception - specjalny wyjątek, który może uzyskać zespół przekraczający salary cap, gdy jeden z zawodników odniesie kontuzję, która nie pozwoli zawodnikowi wrócić do gry przed końcem sezonu. W wypadku takiej kontuzji, manager może zwrócić się do komisarza o przyznanie takiego wyjątku. Można ten wyjątek przeznaczyć na: podpisanie kontraktu z wolnym agentem - TYLKO 1-roczny kontrakt (bez żadnych opcji) w wysokości 50% kontraktu kontuzjowanego zawodnika LUB wymianę za jednego zawodnika W OSTATNIM ROKU KONTRAKTU (licząc wszystkie opcje*, można dodawać picki do wymiany) który zarabia nie więcej niż 50% kontraktu kontuzjowanego zawodnika plus 100.000$ lub wartość MLE dla teamów < APRON plus 100.000$ - cokolwiek jest mniejsze (czyli maksymalnie 5.405 mln$).

O DPE mozna ubiegać do 15 Stycznia. Uzyskane DPE wygasa w momencie podpisania nowego zawodnika lub zawodnik kontuzjowany jest wymieniony lub wróci do drużyny lub 15 marca - cokolwiek nastąpi szybciej. Jeśli ten sam zawodnik będzie kontuzjowany w kolejnym sezonie, manager może wystąpić o DPE w kolejnych rozgrywkach. DPE można uzyskać jeśli zawodnik odniósł kontuzje będąc w drużynie managera, który o DPE występuje.

*Dla zespołu, RFA. Jako, że dużo zawodników przez nas wybranych w pierwszym drafcie po zakończonym kontrakcie będą zastrzeżonymi wolnymi agentami i posiadają prawa Birda, oni również mogą zostać pozyskani za DPE ale tracą oni status restricted i prawa Birda. Dotyczy to tylko wybranych zawodników w pierwszym drafcie.

Sign and trade - zawodnik podpisuje kontrakt z obecnym zespołem (może na prawach Birda - jeśli dotyczy) i zostaje wymieniony do innego zespołu. W ofercie dla zawodnika na forum wtedy piszemy: Oferta dla zawodnika w ramach sign and trade. (może być zastosowane TYLKO jeśli managerowie umówią się na konkretną wymianę z udziałem tego zawodnika). Gdy w ciągu 24h oferta nie zostanie przebita, wymiana zachodzi według standardowej procedury (czas jest łączony z czasem na veto od komisarza).

Żaden zespół nie może wyrównać oferty dla wolnego agenta, może ją tylko przebić o minimum 10% większą (liczy się cała kwota kontraktu). Dla kontraktów poniżej 8 mln za rok, trzeba przebić kontrakt o minimum 20%.

Wyrównać ofertę może tylko zespół w przypadku swojego zastrzeżonego, wolnego agenta (RFA), po upływie 24h (w ciągu kolejnych 24h) od ostatniej oferty. Zespół posiadający RFA, wystawia wolnemu agentowi Qualifying Offer w wysokości podanej w konkretnym roku kontraktu, podanym w rookie salary scale. Jeśli oferta ta nie zostanie przebita, zawodnik podpisuje taki jednoroczny kontrakt i po sezonie jest niezastrzeżonym wolnym agentem. Naturalnie oferta QO może zostać przebita przez 'właściciela' zawodnika.
Gdy zawodnik otrzyma 'offer sheet' od danej drużyny i po 24h oferta zostanie zaakceptowana, nie będzie można negocjować już wymiany na zasadzie sign and trade. Poprzedni właściciel może jedynie wyrównać ofertę i podpisać jednocześnie danego zawodnika, lub puścić go do innej drużyny.

Maksymalnie 3 letnie kontrakty dla wolnych agentów a 4 letnie dla posiadający prawa Birda zawodnika.

Wolni agenci podpisani w offseason nie mogą być przedmiotem wymiany do 1 grudnia tego samego roku, lub do 1 miesiąca po podpisaniu umowy (co wypadnie później, nie dotyczy procedury sign-and-trade oczywiście).

Maksymalne kontrakty:
Dla zawodnika który w lidze był od MAKSIMUM 6 sezonów = maksymalnie 25% CAŁEGO salary cap ($22,116,750).
Dla zawodnika który w lidze był od 7 do 9 sezonów = maksymanlnie 30% CAŁEGO salary cap ($26,540,100).
Dla zawodnika który w lidze był minimum 10 sezonów = maksymalnie 35 CAŁEGO salary cap ($30,963,450).

Kolejne kontrakty zawodników +10 sezonów: maksymalna wartość pierwszego roku nowego kontraktu wynosi 105% wartości ostatniego roku - poprzedniego kontraktu.
Przy ofertach o takiej samej wysokości dla zawodników - procedura jak przy MLE.

3 letni maksymalny kontrakt przebija każdy 4-letni kontrakt, za wyjątkiem 4letniego maksa



Wymiany:
Teamy powyżej salary cap mogą wymieniać zawodników tylko tak, aby po wymianie płacić mniej lub tyle samo (akceptacja różnicy 5% w stosunku do wymienianego/wymienianych kontraktów w sumie).

Komisarz ligi ma prawo zawetować daną wymianę w ciągu 24h od chwili umieszczenia zaakceptowanej przez obie druzyny wymiany na forum. Po tym okresie, lub wcześniejszym zaakceptowaniu wymiany można przeprowadzać wymianę w grze. Oczywiście picków nie będziemy mogli uwzględnić na żadnym z portali, dlatego wymiany przeprowadzamy na forum. Do 24h po wymianie, podpisaniu wolnego agenta, gracze muszą wprowadzić zmiany na stronie swojej drużyny.

Jeśli zespół pozyskuje zawodnika w wymianie, może od razu go wymienić do innej drużyny - tylko za innego, pojedynczego zawodnika. Ale jeśli do wymiany chce dodać innego zawodnika, musi poczekać 30 dni od wymiany.
[/b]

Temat pozostawiam otwarty, czekam na uwagi dotyczące zmian i propozycje dalszych.

Pozdrawiam

host3234 - 2014-08-08 16:59:40

Pikna robota.
Osobiście czekałem zwłaszcza na kwestię zasady podpisywania wolnych agentów, których posiadaliśmy w poprzednim sezonie - fajnie rozwiązana sytuacja. Na plus także podwyższenie salary-cap [sam myślałem, by podsunąć taki pomysł] i losowanie w 3 rundzie Draftu.

Pytanie natomiast - czy mogę podjąć opcję gracza na kolejny sezon i od razu go przehandlować, czy muszę przeczekać pewien okres?

KGorkiewicz - 2014-08-09 17:11:21

host3234 napisał:

Pikna robota.

Pytanie natomiast - czy mogę podjąć opcję gracza na kolejny sezon i od razu go przehandlować, czy muszę przeczekać pewien okres?

Myślę, że w naszym przypadku to dopuszczalne, za dużo tych opcji mamy i offseason byłby mocno ograniczony.

host3234 - 2014-08-10 11:51:49

A co z zawodnikami wybranymi w rundach 11-12?
Zawodnicy z 11 i 12 rundy są RFA, więc jaką kwotę [i czy w ogóle] powinienem zatem wliczyć do salary-cap przed rozpoczęciem Free Agency, jeśli chcę mieć ich Prawa Birda? Bo z regulaminu wynika, że Prawa Birda tylko dla graczy z rund 1-10 i tylko dla nich podana jest wartość procentowa kontraktu, jaką należy doliczyć do salary

KGorkiewicz - 2014-08-12 11:40:25

host3234 napisał:

A co z zawodnikami wybranymi w rundach 11-12?
Zawodnicy z 11 i 12 rundy są RFA, więc jaką kwotę [i czy w ogóle] powinienem zatem wliczyć do salary-cap przed rozpoczęciem Free Agency, jeśli chcę mieć ich Prawa Birda? Bo z regulaminu wynika, że Prawa Birda tylko dla graczy z rund 1-10 i tylko dla nich podana jest wartość procentowa kontraktu, jaką należy doliczyć do salary

Właśnie złapałem się na tym, że nie ustaliłem wartości QO dla tych zawodników... I też się teraz zastanawiam, czy możemy zrobić tak, że zawodnicy będą RFA bez Praw Birda - jak to wynika z pierwszych reguł.

Ustalmy póki co tak: wartość QO dla tych zawodników - wybranych w pierwszym drafcie w rundach 11-12 to 2 mln $ i taki też będzie dla nich Cap Hold.

mackwiatkowski - 2015-08-19 23:50:56

Komisarz wyedytował CBA, pozwolę sobie jako kapolog na małe omówienie i skrót zmian:

Salary-cap na sezon 2015/16: 75.000000 (nie 73.0 jak w pierwszym założeniu przewidywał komisarz i jak niektórym pisałem prywatnie)

punkt Apron: 89.000000

hard-cap: 110.000000 (nie możemy tego punktu przekroczyć ever)

MLE poniżej apron - 5.464000
MLE powyżej apron - 3.376000

cap-hold: 0.525093 (już nie 0.507336 - proszę poprawcie w składach jak najszybciej)

---

WAŻNE!

Komitet ligowy w szybko skrzykniętym składzie Yuuzek (b2b mistrz) i ja (b2b wicemistrz) zaproponował aby zmienić przepisy w przypadku, gdy zawodnicy otrzymają identyczne oferty kontraktów. Ta sytuacja zachodzi najczęściej w przypadku minimalnych kontraktów i MLE.

W przypadku takich samych ofert o tym gdzie trafi zawodnik decyduje:

1) to która drużyna składająca ofertę ma w danym momencie MNIEJ GRACZY W SKŁADZIE

2) jeśli drużyny mają tyle samo zawodników składzie, decyduje to kto zajął WYŻSZE MIEJSCE w poprzednim sezonie

To zmiana. Wcześniej punkt 2) był po prostu punktem 1).

Mieliśmy na wprowadzenie tej zmiany akceptację komisarza, Komisarzu:) Proszę o potwierdzenie jak robimy.

OD KOMISARZA: TA ZMIANA WCHODZI W ŻYCIE

---

"- Wolny agent, po pierwszym i drugim roku ROOKIE kontraktu (kontrakty z dalszych picków czyli miejsca +10): 250% poprzedniego kontraktu"

Jako, że kilku osobom już zwracałem w ostatnim miesiącu uwagę, że nie 250%, ale kolejny rok kontraktu wg Rookie-Scale, to skoro w CBA pozostało bez zmian, to proszę te osoby, którym pisałem, by zmieniły tak jak miały na początku.

Zwykle to było ponad 2 miliony dolarów (Cap-hold), które wpisywaliście, a pisałem Wam, że ma być ok. 0.9 mln. Jeżeli nie zmieniamy tego w CBA, to proszę o niestosowanie tej zmiany. W czwartek, piątek, sobotę będę się odzywał i sprawdzimy czy wszystko w porządku:)

Pozdrawiam
Irina Pawłowa

mackwiatkowski - 2015-10-15 16:33:21

Od komisarza - tzw primer przed startem Free Agency o 17:

1) Cap-hold wolnego agenta, do którego mamy Prawa Birda nie zmienia się dopóki nie podpisze on nowego kontraktu

2) Gdy przebijasz ofertę dla wolnego agenta, nie możesz jej wycofać

3) Każda oferta złożona (i nieprzebita, bądź niewyrównana) wolnemu agentowi, do którego nie masz Prawa Birda, liczy się do Twojego salary-cap

3) Dla drużyn powyżej salary-cap: Suma twoich aktualnych ofert (nieprzebitych/niewyrównanych przez nikogo i innych niż oferty minimalnych kontraktów) nie może przekroczyć wyjątku MLE i bi-annual (wyjątek dwuroczny).

np Nie możesz w tym samym momencie wyłożyć na stół np dwóch ofert pełnego MLE dla dwóch różnych graczy itd.

host3234 - 2015-10-16 11:54:55

mackwiatkowski napisał:

Od komisarza - tzw primer przed startem Free Agency o 17:

1) Cap-hold wolnego agenta, do którego mamy Prawa Birda nie zmienia się dopóki nie podpisze on nowego kontraktu

Tutaj uwaga.
Na przykładzie:

GM A ma prawa do zawodnika, który jest RFA. Jego QO wynosi powiedzmy 9,5 mln (i tyle wynosi jego cap-hold).
GM B składa ofertę 3x15 i blokuje sobie cap-space, cap-holdem na 15 mln.
Mija 24h od złożenia oferty przez GM'a B. Jego oferta wygrywa - czyli rozumiem, że PODPISUJE ON NOWY KONTRAKT, a GM A ma 24h na wyrównanie go?
Chodzi mi o to, by w momencie, gdy mija 24h od najwyższej oferty, cap-hold u GM A zwiększył się automatycznie z 9,5 mln na 15 mln. I później ma on 24h na wyrównanie oferty.
Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy GM B ma zablokowany cap-space na 47h i 59 minut, a i tak nie ma z tego nic. Niech GM A tez ma interes w tym, by szybko wyrównać ofertę. Bo jeśli ten cap-hold miałby wynosić dalej 9,5 mln, przez kolejne 24h to bardzo skutecznie zniechęca to innych menadżerów do składania ofert.

Yuuzek - 2015-10-16 11:59:01

host3234 napisał:

mackwiatkowski napisał:

Od komisarza - tzw primer przed startem Free Agency o 17:

1) Cap-hold wolnego agenta, do którego mamy Prawa Birda nie zmienia się dopóki nie podpisze on nowego kontraktu

Tutaj uwaga.
Na przykładzie:

GM A ma prawa do zawodnika, który jest RFA. Jego QO wynosi powiedzmy 9,5 mln (i tyle wynosi jego cap-hold).
GM B składa ofertę 3x15 i blokuje sobie cap-space, cap-holdem na 15 mln.
Mija 24h od złożenia oferty przez GM'a B. Jego oferta wygrywa - czyli rozumiem, że PODPISUJE ON NOWY KONTRAKT, a GM A ma 24h na wyrównanie go?
Chodzi mi o to, by w momencie, gdy mija 24h od najwyższej oferty, cap-hold u GM A zwiększył się automatycznie z 9,5 mln na 15 mln. I później ma on 24h na wyrównanie oferty.
Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy GM B ma zablokowany cap-space na 47h i 59 minut, a i tak nie ma z tego nic. Niech GM A tez ma interes w tym, by szybko wyrównać ofertę. Bo jeśli ten cap-hold miałby wynosić dalej 9,5 mln, przez kolejne 24h to bardzo skutecznie zniechęca to innych menadżerów do składania ofert.

Dla mnie ok

oeskaer - 2015-10-16 12:06:24

Oczywiście popieram uwagę Jędrzeja.

mackwiatkowski - 2015-10-16 12:27:20

co-signed

KGorkiewicz - 2015-10-16 12:29:29

Brzmi to bardzo sensownie, ok

sobriquet84 - 2015-10-16 13:32:59

Ma sens.

marion90 - 2015-10-16 13:35:13

Dla mnie ok.

Dymu90 - 2015-10-16 13:43:33

Git.

swiatkoszykowki - 2015-10-16 15:12:58

Jak jest z prawami w Drafcie bo już nie wiem. Od drugiej rundy aż do "końca" można przez rok trzymać prawa do gracza np. podpisując z nim umowę do końca sezonu ?

hermman89 - 2015-10-16 15:15:58

Popieram

Bartek - 2015-10-16 15:22:40

Dla mnie spoko

mackwiatkowski - 2015-10-16 15:57:41

swiatkoszykowki napisał:

Jak jest z prawami w Drafcie bo już nie wiem. Od drugiej rundy aż do "końca" można przez rok trzymać prawa do gracza np. podpisując z nim umowę do końca sezonu ?

Latem wstępnie ustaliliśmy tu na forum, że dłużej niż rok - że dwa lata. To nie zostało chyba jeszcze klepnięte oficjalnie

mackwiatkowski - 2015-10-16 15:58:19

mackwiatkowski napisał:

swiatkoszykowki napisał:

Jak jest z prawami w Drafcie bo już nie wiem. Od drugiej rundy aż do "końca" można przez rok trzymać prawa do gracza np. podpisując z nim umowę do końca sezonu ?

Latem wstępnie ustaliliśmy tu na forum, że dłużej niż rok - że dwa lata. To nie zostało chyba jeszcze klepnięte oficjalnie

Tzn "ustaliliśmy" - rozmawiały może z 2-3 osoby:)

host3234 - 2015-10-16 17:26:37

mackwiatkowski napisał:

mackwiatkowski napisał:

swiatkoszykowki napisał:

Jak jest z prawami w Drafcie bo już nie wiem. Od drugiej rundy aż do "końca" można przez rok trzymać prawa do gracza np. podpisując z nim umowę do końca sezonu ?

Latem wstępnie ustaliliśmy tu na forum, że dłużej niż rok - że dwa lata. To nie zostało chyba jeszcze klepnięte oficjalnie

Tzn "ustaliliśmy" - rozmawiały może z 2-3 osoby:)

Dwa lata, gdzie pierwszy rok liczony jest jako sezon w którym dany zawodnik zagrał chociaż minutę na parkiecie NBA.

Np.
Jeśli ktoś spędza pierwsze 3 lata po drafcie w Europie i dopiero później dołącza do ligi, to jego dwuletni 'licznik' zaczyna bić dopiero w sezonie w którym postawił stopę w NBA.

oeskaer - 2016-01-19 22:54:18

Nasz CBA napisał:

Minimalna wartość kontraktów w sumie, jaką drużyna musi płacić zawodnikom przed startem ligi to 90% salary cap (67.500.000$). via http://www.cbafaq.com/salarycap.htm punkt 15.

NBA CBA punkt 15 napisał:

The team salary must be at or above a defined percentage of the salary cap on the date of the team's last regular season game.

Do zmiany, a właściwie wg mnie jest to niepotrzebne, bo można równie dobrze wyczyścić salary cap niemal do zera, w ostatnim możliwym momencie podpisać obojętnie jakiego FA za potrzebną do osiągnięcia 90% salary capu kwotę, a po sezonie i tak kontrakt ten zejdzie i miejsce w salary będzie identyczne.

oeskaer - 2016-03-02 17:52:10

W lecie trzeba przemyśleć kwestię wysokości Salary Capu u nas. Jeśli będziemy cały czas ustawiać cap mniej więcej na poziomie NBA, to praktycznie każdy RFA i UFA z Prawami Birda będzie niemożliwy do wyjęcia w FA.

Yuuzek - 2016-03-02 21:48:51

spoko, latem :D

Mazi - 2016-08-30 09:30:21

Żeby nie było, że się czepiam, ale...

1. "Zawodnicy przedłużający kontrakt ze swoim klubem o 4 lata, swój ostatni rok kontraktu mają gwarantowany w 30% (niewielkie zabezpieczenie dla managerów)"

Może w końcu pozbędziemy się tego albo przy składaniu ofert zaczniemy egzekwować? Skoro tylko gwarantowana część kontraktu liczy się przy przebijaniu, to dlaczego do tego momentu braliśmy pełny czwarty rok pod uwagę?

2. Jestem za podpisywaniem rookies dopiero po rynku FA. Tzn. wliczamy ich kontrakty do salary dopiero przed startem sezonu, a nie jak było dotychczas od razu. Tak działa prawdziwa NBA, więc nie widzę przeszkód, aby i u nas nie zadziałało (przy mojej prywatnej dynastii nad tym myślałem i nie widzę minusów, więc pozwolę to tutaj skopiować. :) )

3. Co powiecie na zmianę jednej pozycji centra na dodatkowego Util'a? Nie każdy ma elitarnych centrów, a niektórzy wręcz skupiają się na 3PTM lub asystach. Ostatnio było sporo kłótni o wystawiane składy, a to niektórych wręcz zmusza do grania ogórkiem.

host3234 - 2016-08-30 09:40:38

Mazi napisał:

Żeby nie było, że się czepiam, ale...

1. "Zawodnicy przedłużający kontrakt ze swoim klubem o 4 lata, swój ostatni rok kontraktu mają gwarantowany w 30% (niewielkie zabezpieczenie dla managerów)"

Może w końcu pozbędziemy się tego albo przy składaniu ofert zaczniemy brać to pod uwagę? Skoro tylko gwarantowana część kontraktu liczy się przy przebijaniu, to dlaczego do tego momentu braliśmy pełny czwarty rok pod uwagę?

2. Jestem za podpisywaniem rookies dopiero po rynku FA. Tzn. wliczamy ich kontrakty do salary dopiero przed startem sezonu, a nie jak było dotychczas od razu. Tak działa prawdziwa NBA, więc nie widzę przeszkód, aby i u nas nie zadziałało (przy mojej prywatnej dynastii nad tym myślałem i nie widzę minusów, więc pozwolę to tutaj skopiować. :) )

3. Co powiecie na zmianę jednej pozycji centra na dodatkowego Util'a? Nie każdy ma elitarnych centrów, a niektórzy wręcz skupiają się na 3PTM lub asystach. Ostatnio było sporo kłótni o wystawiane składy, a to niektórych wręcz zmusza do grania ogórkiem.

1. Ale przecież to jest respektowane. Tylko nikt z tego nie korzysta, bo woli wyżej przebijać :D

2.Jestem za.

3.Jestem na nie. Powinnismy zostac przy formule jaką gramy od początku. Przecież nie potrzeba tu elitarnych C. Wielu graczy grających normalnie na pozycji PF w real NBA, w Y! ma doczepioną pozycję C. Nie powinno być klopotem posiadanie w skladzie dwóch solidnych graczy, mogących grać na C.

Yuuzek - 2016-08-30 09:58:05

1,2 jestem za 3-tak jak Jędrek

host3234 - 2016-08-30 11:49:27

Yuuzek napisał:

1,2 jestem za 3-tak jak Jędrek

Kurfa, błagam, tyko nie Jędrek...

Wszystko...Jędrzej, JJ [Dżej dżej, Jot Jot]...ale nie Jędrek :<

KGorkiewicz - 2016-08-30 13:28:47

Mazi napisał:

Żeby nie było, że się czepiam, ale...

1. "Zawodnicy przedłużający kontrakt ze swoim klubem o 4 lata, swój ostatni rok kontraktu mają gwarantowany w 30% (niewielkie zabezpieczenie dla managerów)"

Może w końcu pozbędziemy się tego albo przy składaniu ofert zaczniemy egzekwować? Skoro tylko gwarantowana część kontraktu liczy się przy przebijaniu, to dlaczego do tego momentu braliśmy pełny czwarty rok pod uwagę?

2. Jestem za podpisywaniem rookies dopiero po rynku FA. Tzn. wliczamy ich kontrakty do salary dopiero przed startem sezonu, a nie jak było dotychczas od razu. Tak działa prawdziwa NBA, więc nie widzę przeszkód, aby i u nas nie zadziałało (przy mojej prywatnej dynastii nad tym myślałem i nie widzę minusów, więc pozwolę to tutaj skopiować. :) )

3. Co powiecie na zmianę jednej pozycji centra na dodatkowego Util'a? Nie każdy ma elitarnych centrów, a niektórzy wręcz skupiają się na 3PTM lub asystach. Ostatnio było sporo kłótni o wystawiane składy, a to niektórych wręcz zmusza do grania ogórkiem.

1. Działa w taki sposób, że do ofert liczy się cała kwota a to 30% gwarancji jest tylko i wyłącznie zabezpieczenie.

2. A nie jest tak przypadkiem, że i przed i po drafcie zespoły mają cap hold w wysokości pierwszego roku kontraktu rookie w swoim salary? Podpisanie kontraktu to tylko formalność i tak 1rd ma gwarantowane kontrakty.

3. Zostajemy przy 2x C

Mazi - 2016-08-30 13:43:26

KGorkiewicz napisał:

1. Działa w taki sposób, że do ofert liczy się cała kwota a to 30% gwarancji jest tylko i wyłącznie zabezpieczenie.

2. A nie jest tak przypadkiem, że i przed i po drafcie zespoły mają cap hold w wysokości pierwszego roku kontraktu rookie w swoim salary? Podpisanie kontraktu to tylko formalność i tak 1rd ma gwarantowane kontrakty.

3. Zostajemy przy 2x C

1. Czyli zostaje bez sensu, bo oferty od klubu z prawami będą ciągle o wiele milionów niższe za sezon.

2. No właśnie nie. Przykład Lakers z tego sezonu: Czekali z podpisaniem Ingrama i zostawiali sobie miejsce w salary na ewentualną wymianę.
Są gwarantowane, ale nie są wliczane do salary do momentu, gdy zawodnik oficjalnie nie podpisze umowy.

3. Szkoda.

KGorkiewicz - 2016-08-31 19:25:43

Mazi napisał:

KGorkiewicz napisał:

1. Działa w taki sposób, że do ofert liczy się cała kwota a to 30% gwarancji jest tylko i wyłącznie zabezpieczenie.

2. A nie jest tak przypadkiem, że i przed i po drafcie zespoły mają cap hold w wysokości pierwszego roku kontraktu rookie w swoim salary? Podpisanie kontraktu to tylko formalność i tak 1rd ma gwarantowane kontrakty.

3. Zostajemy przy 2x C

1. Czyli zostaje bez sensu, bo oferty od klubu z prawami będą ciągle o wiele milionów niższe za sezon.

2. No właśnie nie. Przykład Lakers z tego sezonu: Czekali z podpisaniem Ingrama i zostawiali sobie miejsce w salary na ewentualną wymianę.
Są gwarantowane, ale nie są wliczane do salary do momentu, gdy zawodnik oficjalnie nie podpisze umowy.

3. Szkoda.

1. 4 letni kontrakt przebijający maxa 3 letniego, będzie od nowego sezonu maxem. Pełnym

Mazi - 2016-09-02 02:25:08

"4 letni kontrakt przebijający maxa 3 letniego, będzie od nowego sezonu maxem. Pełnym"
To mi się podoba, ale jak będzie wtedy wyglądała sprawa z podwyższaniem i obniżaniem pensji o 4,5 lub 7,5%? W sensie czy ta osoba, która daje maksa na 4lata, może coś robić z tym kontraktem, czy nie bardzo, jeśli przebija maxa 3letniego?

Mazi - 2016-09-02 02:27:27

PS. Trzeba w CBA dopisać wzmiankę o ostatecznym terminie decydowania się na Team Option w kontraktach. Chciałbym móc uzupełniać bazę danych, aby była gotowa na start FA. Jeśli każdy ma czas do rozpoczęcia, to na pewno się nie wyrobię, bo już mogę być za granicą.

KGorkiewicz - 2016-09-09 19:59:19

Wprowadzono poprawki na sezon 2016/2017. Rzućcie okiem na pogrubione rzeczy

oeskaer - 2016-09-16 15:13:43

Chciałem poruszyć sprawę maksymalnych kontraktów dla wolnych agentów, która mnie już od jakiegoś czasu zastanawia.
Mianowicie wiadomo, że mamy zasadę, iż najwyższą ofertę w licytacji po zawodnika należy przebić o 10% (lub 20% w przypadku mniejszych ofert) wartości całej oferty.

Chodzi mi o sytuację taką (przykład):

Moim wolnym agentem jest CJ McCollum. Wiem, że rynek może wycenić go na maksa, czyli 25% salary capu.
Cała liga może zaoferować McCollumowi 3-letniego maksa:
$23,535,750.00 -> $24,594,858.75 -> $25,701,627.39 (w sumie $73,832,236.14)

Ja jestem świadom tego, iż któraś z drużyn może tego maksa zaoferować mojemu graczowi, więc zaraz po otwarciu FA oferuję mu taki kontrakt:
$15,025,000.00 -> $16,151,875.00 -> $17,363,265.63 -> $18,665,510.55 (w sumie $67,205,651.17)

Tym samym, nie dość, że będę miał mojego gracza na rok więcej i za ponad 8mln/y taniej, to jeszcze blokuję całej lidze możliwość zaoferowania McCollumowi maksymalnego kontraktu na 3 lata, ponieważ nikt nie będzie w stanie zrobić 10% przebitki na kontrakcie, który ja zaoferowałem.

I tutaj propozycja ode mnie: żeby zapobiec takim działaniom posiadaczy Praw Birda, jestem za zniesieniem konieczności przebijania poprzedniej oferty o 10%, jeśli oferuje się maksymalny kontrakt. Nadal oczywiście pozostanie możliwość dla posiadaczy Prawa Birda do zaoferowania np. 4x18,5=74, co uniemożliwi reszcie graczy licytację i sprawi, że gracz podpisze poniżej faktycznej wartości rynkowej, ale tego już prawdopodobnie nie unikniemy. Powinniśmy natomiast spróbować to ograniczyć i dać możliwość rynkowi wyceny danego gracza na maksymalny kontrakt.

host3234 - 2016-09-16 15:17:16

oeskaer napisał:

Chciałem poruszyć sprawę maksymalnych kontraktów dla wolnych agentów, która mnie już od jakiegoś czasu zastanawia.
Mianowicie wiadomo, że mamy zasadę, iż najwyższą ofertę w licytacji po zawodnika należy przebić o 10% (lub 20% w przypadku mniejszych ofert) wartości całej oferty.

Chodzi mi o sytuację taką (przykład):

Moim wolnym agentem jest CJ McCollum. Wiem, że rynek może wycenić go na maksa, czyli 25% salary capu.
Cała liga może zaoferować McCollumowi 3-letniego maksa:
$23,535,750.00 -> $24,594,858.75 -> $25,701,627.39 (w sumie $73,832,236.14)

Ja jestem świadom tego, iż któraś z drużyn może tego maksa zaoferować mojemu graczowi, więc zaraz po otwarciu FA oferuję mu taki kontrakt:
$15,025,000.00 -> $16,151,875.00 -> $17,363,265.63 -> $18,665,510.55 (w sumie $67,205,651.17)

Tym samym, nie dość, że będę miał mojego gracza na rok więcej i za ponad 8mln/y taniej, to jeszcze blokuję całej lidze możliwość zaoferowania McCollumowi maksymalnego kontraktu na 3 lata, ponieważ nikt nie będzie w stanie zrobić 10% przebitki na kontrakcie, który ja zaoferowałem.

I tutaj propozycja ode mnie: żeby zapobiec takim działaniom posiadaczy Praw Birda, jestem za zniesieniem konieczności przebijania poprzedniej oferty o 10%, jeśli oferuje się maksymalny kontrakt. Nadal oczywiście pozostanie możliwość dla posiadaczy Prawa Birda do zaoferowania np. 4x18=72, co uniemożliwi reszcie graczy licytację i sprawi, że gracz podpisze poniżej faktycznej wartości rynkowej, ale tego już prawdopodobnie nie unikniemy. Powinniśmy natomiast spróbować to ograniczyć i dać możliwość rynkowi wyceny danego gracza na maksymalny kontrakt.

Podpisuję się obiema rękami i prawą stopą. Bardzo dobre rozwiązanie.

Pytanie tylko jedno. Jeśli ktoś zaoferuje temu przykładowemu McCollumowi maxa, to o ile ty musisz wtedy przebić ofertę? 10%?

Yuuzek - 2016-09-16 15:23:23

oeskaer napisał:

Chciałem poruszyć sprawę maksymalnych kontraktów dla wolnych agentów, która mnie już od jakiegoś czasu zastanawia.
Mianowicie wiadomo, że mamy zasadę, iż najwyższą ofertę w licytacji po zawodnika należy przebić o 10% (lub 20% w przypadku mniejszych ofert) wartości całej oferty.

Chodzi mi o sytuację taką (przykład):

Moim wolnym agentem jest CJ McCollum. Wiem, że rynek może wycenić go na maksa, czyli 25% salary capu.
Cała liga może zaoferować McCollumowi 3-letniego maksa:
$23,535,750.00 -> $24,594,858.75 -> $25,701,627.39 (w sumie $73,832,236.14)

Ja jestem świadom tego, iż któraś z drużyn może tego maksa zaoferować mojemu graczowi, więc zaraz po otwarciu FA oferuję mu taki kontrakt:
$15,025,000.00 -> $16,151,875.00 -> $17,363,265.63 -> $18,665,510.55 (w sumie $67,205,651.17)

Tym samym, nie dość, że będę miał mojego gracza na rok więcej i za ponad 8mln/y taniej, to jeszcze blokuję całej lidze możliwość zaoferowania McCollumowi maksymalnego kontraktu na 3 lata, ponieważ nikt nie będzie w stanie zrobić 10% przebitki na kontrakcie, który ja zaoferowałem.

I tutaj propozycja ode mnie: żeby zapobiec takim działaniom posiadaczy Praw Birda, jestem za zniesieniem konieczności przebijania poprzedniej oferty o 10%, jeśli oferuje się maksymalny kontrakt. Nadal oczywiście pozostanie możliwość dla posiadaczy Prawa Birda do zaoferowania np. 4x18=72, co uniemożliwi reszcie graczy licytację i sprawi, że gracz podpisze poniżej faktycznej wartości rynkowej, ale tego już prawdopodobnie nie unikniemy. Powinniśmy natomiast spróbować to ograniczyć i dać możliwość rynkowi wyceny danego gracza na maksymalny kontrakt.

brzmi rozsądnie dla mnie ale niech Karol się wypowie

oeskaer - 2016-09-16 15:23:41

Tak, 10%.

hermman89 - 2016-09-16 15:48:17

oeskaer napisał:

Chciałem poruszyć sprawę maksymalnych kontraktów dla wolnych agentów, która mnie już od jakiegoś czasu zastanawia.
Mianowicie wiadomo, że mamy zasadę, iż najwyższą ofertę w licytacji po zawodnika należy przebić o 10% (lub 20% w przypadku mniejszych ofert) wartości całej oferty.

Chodzi mi o sytuację taką (przykład):

Moim wolnym agentem jest CJ McCollum. Wiem, że rynek może wycenić go na maksa, czyli 25% salary capu.
Cała liga może zaoferować McCollumowi 3-letniego maksa:
$23,535,750.00 -> $24,594,858.75 -> $25,701,627.39 (w sumie $73,832,236.14)

Ja jestem świadom tego, iż któraś z drużyn może tego maksa zaoferować mojemu graczowi, więc zaraz po otwarciu FA oferuję mu taki kontrakt:
$15,025,000.00 -> $16,151,875.00 -> $17,363,265.63 -> $18,665,510.55 (w sumie $67,205,651.17)

Tym samym, nie dość, że będę miał mojego gracza na rok więcej i za ponad 8mln/y taniej, to jeszcze blokuję całej lidze możliwość zaoferowania McCollumowi maksymalnego kontraktu na 3 lata, ponieważ nikt nie będzie w stanie zrobić 10% przebitki na kontrakcie, który ja zaoferowałem.

I tutaj propozycja ode mnie: żeby zapobiec takim działaniom posiadaczy Praw Birda, jestem za zniesieniem konieczności przebijania poprzedniej oferty o 10%, jeśli oferuje się maksymalny kontrakt. Nadal oczywiście pozostanie możliwość dla posiadaczy Prawa Birda do zaoferowania np. 4x18=72, co uniemożliwi reszcie graczy licytację i sprawi, że gracz podpisze poniżej faktycznej wartości rynkowej, ale tego już prawdopodobnie nie unikniemy. Powinniśmy natomiast spróbować to ograniczyć i dać możliwość rynkowi wyceny danego gracza na maksymalny kontrakt.

host3234 napisał:

Podpisuję się obiema rękami i prawą stopą. Bardzo dobre rozwiązanie.

Pytanie tylko jedno. Jeśli ktoś zaoferuje temu przykładowemu McCollumowi maxa, to o ile ty musisz wtedy przebić ofertę? 10%?

oeskaer napisał:

Tak, 10%.

Maksymalny kontrakt który ktoś może zaproponować McCollumowi to: $73,832,236.14
Rozumiem że jak dam 18 mln x 4= 72 mln może zostać przebity przez maksymalny kontrakt.
W takim razie proponuję żeby w takim przypadku drużyna posiadająca prawa birda też można było przebić po prosto o mniej niż 10% np 19 mln x 4= 76

oeskaer - 2016-09-16 15:57:42

Ja proponuję, żeby ofertę 3letniego maksa z rynku FA posiadacz PB musiał przebić o 10%, bo to i tak nie będzie 4letni maks, a rynek wycenił danego gracza na maksa.

Wstaw sobie w moim 1 poście 4x18,5=74, bo o to mi chodziło. Możesz mieć gościa, który w teorii na rynku jest wart 23-25 mln/y za 18,5 mln i to na 4 lata. Czy to nie wystarczający handicap, skoro u nas nie ma decyzyjności graczy, tylko właściwie PB dają pełną władzę?

hermman89 - 2016-09-16 16:11:10

oeskaer napisał:

Ja proponuję, żeby ofertę 3letniego maksa z rynku FA posiadacz PB musiał przebić o 10%, bo to i tak nie będzie 4letni maks, a rynek wycenił danego gracza na maksa.

Wstaw sobie w moim 1 poście 4x18,5=74, bo o to mi chodziło. Możesz mieć gościa, który w teorii na rynku jest wart 23-25 mln/y za 18,5 mln i to na 4 lata. Czy to nie wystarczający handicap, skoro u nas nie ma decyzyjności graczy, tylko właściwie PB dają pełną władzę?

Możesz przebić ofertę o 1.8 mln to dlaczego nie możesz przebić o 1.8 mln w drugą stronę ? Wiesz dobrze, że gdy wybija godzina FA to jest walka kto pierwszy rzuci ofertą.

oeskaer - 2016-09-16 16:57:48

hermman89 napisał:

oeskaer napisał:

Ja proponuję, żeby ofertę 3letniego maksa z rynku FA posiadacz PB musiał przebić o 10%, bo to i tak nie będzie 4letni maks, a rynek wycenił danego gracza na maksa.

Wstaw sobie w moim 1 poście 4x18,5=74, bo o to mi chodziło. Możesz mieć gościa, który w teorii na rynku jest wart 23-25 mln/y za 18,5 mln i to na 4 lata. Czy to nie wystarczający handicap, skoro u nas nie ma decyzyjności graczy, tylko właściwie PB dają pełną władzę?

Możesz przebić ofertę o 1.8 mln to dlaczego nie możesz przebić o 1.8 mln w drugą stronę ? Wiesz dobrze, że gdy wybija godzina FA to jest walka kto pierwszy rzuci ofertą.

Dlatego, że w pierwszym przypadku pada oferta maksymalnego kontraktu, a w drugim nie.

oeskaer - 2016-09-16 17:03:46

Moje stanowisko jest takie, że skoro dajemy salary-cap taki, jak w NBa, dodatkowo hard-cap ustawiamy na poziomie 130 mln, to nie możemy przyzwalać na sytuacje, w których gracze, którzy w rzeczywistości zawsze dostają maksa, bo sobie go wynegocjują, u nas podpisują na 4 lata za niecałe 19 mln/y. Dążymy do "realizmu" rozgrywki z salary i hard capem, to musimy to również starać się robić przy maksymalnych kontraktach, bo przecież to właśnie najlepsi gracze stanowią o sile drużyn.

Wooden - 2016-09-16 17:06:03

A to nie jest tak, że skoro 3 letniego maksa można przebić tylko 4 letnim maksem, to 3 letni maks przebija Twoje 4x18? Nawet jeśli 4x18 zostało zaproponowane wcześniej? Według mnie ta nowa reguła powinna mieć właśnie takie implikacje.

KGorkiewicz - 2016-09-16 17:45:18

Mam zamiar wprowadzić regułę, że maksymalny 3-letni kontrakt można jedynie przebić 4-letnim maksem i będzie po problemie

oeskaer - 2016-09-16 20:55:17

Wooden napisał:

A to nie jest tak, że skoro 3 letniego maksa można przebić tylko 4 letnim maksem, to 3 letni maks przebija Twoje 4x18? Nawet jeśli 4x18 zostało zaproponowane wcześniej? Według mnie ta nowa reguła powinna mieć właśnie takie implikacje.

Ale właśnie tak nie jest.

KGorkiewicz napisał:

Mam zamiar wprowadzić regułę, że maksymalny 3-letni kontrakt można jedynie przebić 4-letnim maksem i będzie po problemie

Nie do końca, bo jeszcze trzeba zezwolić na przebicie 3-letnim maksem oferty poprzedniej nawet, jeśli nie przebija się o 10%, żeby uniknąć tego, o czym pisałem w 1 poście.

Ale ten pomysł też b. dobry i warty wprowadzenia.

www.sokkermor.pun.pl www.wielkadroganinja.pun.pl www.diamentowy-serwer.pun.pl www.ana-with-me.pun.pl www.ensidia.pun.pl