KGorkiewicz - 2013-05-24 12:52:26

http://www.dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?pid=903#p903 Link do zasad na II sezon.



Zasady rozgrywki:


20 drużyn – w rosterze minimum 12, a maksimum 15 zawodników.
10 grających zawodników – PG SG G SF PF F C C UTIL UTIL

Gramy tradycyjne 9 kategorii, format rozgrywki to tradycyjne roto. O roto na stronie ligi FBTL http://fbtl.blox.pl/2012/09/FAQ.html

14 rund draftu


Kontrakty wybranych:


1-2 runda draftu – 2(+1 opcja zespołu) letnie z systemem restricted free agents
3-5 runda draftu – 1(+1) roczne z systemem restricted free agents
6-10 – 1 roczne z systemem unrestricted free agents.
11-12 runda draftu – 1 roczne z systemem restricted free agents.
13-14 runda draftu – 1 roczne, niegwarantowane kontrakty – unrestricted FA.


Warunki płacowe:
    1 runda – 15 mln/rok
    2 runda – 10 mln/rok
    3 runda – 7.5 mln/rok
    4-5 runda – 5 mln/rok
    6-7 runda – 3 mln/rok
    8-10 runda – 1.5 mln/rok
    11-12 runda – 1 mln/rok
    13-14 runda – 0.5 mln/rok



W sumie 56 mln w kontraktach.
Salary cap 58.679 mln (takie jak w NBA 13/14).
Hard cap 80 mln.



MLE – 5.150 mln(1 rok)/y, maksymalnie 2 letnie kontrakty dla zespołów poniżej salary cap.
MLE – 3.183 mln(1 rok)/y, maksymalnie 2 letnie kontrakty, dla zespołów przekraczających salary cap.

Mid-Level Exception można rozdzielać na wielu graczy. Każdy manager posiada do wykorzystania jedno MLE w ciągu każdego sezonu.

Jeśli dwóch lub więcej graczy proponuje wolnemu agentowi maksymalne MLE na jakie te zespoły stać i wynosi ono tyle samo, to zawodnik wybiera zespół, który w poprzednim sezonie osiągnął wyższe miejsce (po upływie 24h od OSTATNIEJ oferty). W tym przypadku nie obowiązuje bynajmniej zasada kto pierwszy ten lepszy :).

O Salary Cap: http://en.wikipedia.org/wiki/NBA_salary_cap; http://www.cbafaq.com/salarycap.htm. Będziemy starać się możliwie najbardziej przestrzegać reguł prawdziwej NBA (będziemy skracać jedynie ramy czasowe), stąd salary cap = 58.679 mln. Aczkolwiek musimy wprowadzić hard cap, ze względów na brak ponoszonych przez nas kosztów przekroczenia salary cap, poza gorszym MLE.



Zawodnik zawsze wybiera największą ofertę – wyjątek, jak zawodnik podczas free agency będzie miał oferty do wyboru od swojej - byłej drużyny i innej drużyny o podobnej wartości to wybierze kontrakt od innej drużyny. Zawodnik może trafić do byłej drużyny jeśli dostanie kontrakt o co najmniej 10% większy.
Kontrakt z roku na rok może wzrastać o 7.5% (z prawami Birda), 4,5%, nie zmieniać wartości przez cały okres kontraktu http://www.cbafaq.com/salarycap.htm punkt 53.
Zawodnicy przedłużający kontrakt ze swoim klubem o 4 lata, swój ostatni rok kontraktu mają gwarantowany w 30% (niewielkie zabezpieczenie dla managerów).



Każdy manager może 1 raz użyć amnestii tzn. usunąć całość kontraktu z salary cap i zwolnić zawodnika. Aczkolwiek jeśli używamy amnestii w połowie sezonu, połowę zarobków zawodnika trzeba uwzględnić w salary cap.

Kontrakty rookies:

    pick 1-9 – 2+1 (team option) + RFA
    pick 10-20– 1+1 + RFA
    pick 21-40 – 1 + RFA

Po ostatniej kolejce sezonu ustalane będą wartości % z jakimi drużyny z 9 najgorszych miejsc w lidze przystąpią do loterii draftu.
Procedura draftu zostanie jeszcze doprecyzowana.



Gwarantowane kontrakty dla wybranych w 1 rundzie (wyjątek dla zawodników którzy zostają np. w Europie na jakiś okres, ale prawa do zawodnika zostają).

Każdy zespół wraz ze startem rozgrywek posiada pierwszo-rundowy i drugo-rundowy pick w kolejnym drafcie (2014) i następnym (2015). Picki można w czasie sezonu wymieniać. Wymieniane picki można zastrzegać, wedle uznania. Jeśli zastrzeżony pick trafi do drużyny która go oryginalnie posiadała, zastrzeżenie zmniejsza się z roku na rok o 2 miejsca.
Przykład:
Los Angeles Lakers oddają swój zastrzeżony w TOP10 pick do Sacramento Kings. Jako, że kończą sezon miejscem tuż za playoffs uczestniczą w loterii draftu. Jeśli wylosują picki od 1 do 10, pick zostaje u Lakers i w następnym sezonie Kings znowu posiadają pick Lakers, tym razem od 9 do 14 picku (zastrzeżony w TOP8). Jak wylosują miejsca od 9-14, pick przechodzi do Kings i w następnym roku pick w 1 rundzie zostaje u Lakers.



Płace dla rookies:
http://www.hoopsworld.com/2012-13-rookie-salary-scale/

Zawodnicy wydraftowani z numerami 31-40 dostają kontrakty w wysokości minimalnego kontraktu dla rookies: patrz niżej.

Brak możliwości przedłużania kontraktów z własnymi zawodnikami przed ich końcem.

Podpisywanie i zwalnianie zawodników w czasie sezonu:



Kiedy zawodnik jest w czasie sezonu wolnym agentem i chcemy uprzedzić konkurencję biorąc go do składu, zakładamy wątek z imieniem i nazwiskiem wolnego zawodnika w odpowiednim forum. Managerowie mają prawo do podpisania bezpłatnego kontraktu z zawodnikiem na 10 dni - metodą kto pierwszy, ten lepszy. W tym samym czasie pozostali gracze mogą składać zawodnikowi oferty kontraktu. Po zaakceptowaniu kontraktu (24h od ostatniej-najwyższej oferty) zawodnik (po upływie 10-dniowego kontraktu) może zostać 'dodany' do drużyny, która podpisała zawodnika. Kontrakt 10-dniowy można zerwać w każdym momencie i zwolnić zawodnika.

Zwalnianie zawodnika, który posiada gwarantowany kontrakt jest możliwe, ale cała wartość kontraktu tego zawodnika zostaje w Salary Cap tej drużyny.

Zwalnianie zawodnika, który posiada niegwarantowany kontrakt jest możliwe, ale w salary cap zostaje wartość procentowa kontraktu tego zawodnika wynosząca procent długości sezonu, jaki zawodnik spędził w danej drużynie.

Free agents market:



Minimalna wartość kontraktów w sumie, jaką drużyna musi płacić zawodnikom to 90% salary cap (52.811.000$). via http://www.cbafaq.com/salarycap.htm punkt 15.

Cap-Hold: via Maciek Kwiatkowski z SzostyGracz.pl "W tej konkretnej kwestii klubu, który usiłuje wyczyścić salary-cap, aby zaoferować kontrakt niezastrzeżonemu wolnemu agentowi innej drużyny, jest to po prostu określona kwota, którą musimy przyjąć, aby zapełnić skład na dwunastu miejscach. Do puli zarobków graczy na kolejny sezon dodaje się wartość „cap-hold” dla wolnych miejsc w składzie. Tak więc, jeśli mamy 6 zawodników to trzeba dodać też sześć „cap-holds”."
Nasz Cap-Hold dla 'domyślnego' gracza wynosi $490,180 na jednego zawodnika (minimalny kontrakt dla rookie).

Zawodnik podpisuje kontrakt po 24h od otrzymania ostatniej (najwyższej) oferty.

Tylko zespół posiadający prawa do zawodnika (tzw. prawa Birda) może przekroczyć salary cap oferując zawodnikowi kontrakt.
*Prawa Birda - posiada zawodnik, który w dwóch ostatnich latach nie był zwalniany (nie dotyczy zawodników poddanych amnestii), ani nie podpisywał kontraktu jako wolny agent.

Zawodnicy wybrani w pierwszym drafcie w rundach 1-10 posiadają prawa Birda.

Nie stosujemy tzw. Early-Bird Exception.

Non-Bird Exception - zawodnicy nie posiadający praw Birda, mogą być przedłużani ponad salary cap, za kwotę kontraktu wynoszącą 120% ostatniego roku, poprzedniego kontraktu.

Minimalny kontrakt - każdy zespół może zaoferować minimalny kontrakt dowolnemu zawodnikowi. Wartości minimalnych zarobków zawodników via cbafaq.com punkt 16:

Dla sezonu 2013/14:


Liczba lat w lidze: Wartość pierwszego roku kontraktu minimalnego
0: $490,180
1: $788,872
2: $884,293
3: $916,099
4: $947,907
5: $1,027,424
6: $1,106,941
7: $1,186,459
8: $1,265,977
9: $1,272,279
+10: $1,399,507



Jeśli proponujemy kontrakt dla rookie (1+RFA), to jego pierwszy rok będzie wynosił $490,180 a wartość QO $788,872 itd.

Przy takich samych ofertach dla zawodników - procedura jak przy MLE.

Trade Exception - gdy jeden gracz wymienia zawodnika do zespołu poniżej salary cap w zamian za niższy kontakt(y) i/lub pick(i) w drafcie, plus Traded Player Exception w wysokości (wartość wymienianego kontraktu - wartość otrzymanego kontraktu). TPE wygasa w momencie użycia w wymianie lub po roku od otrzymania, cokolwiek będzie wcześniej.

Disabled Player Exception - specjalny wyjątek, który można uzyskać gdy jeden z zawodników odniesie kontuzję, która nie pozwoli zawodnikowi wrócić do gry przed końcem sezonu. W wypadku takiej kontuzji, manager może zwrócić się do komisarza o przyznanie takiego wyjątku. Można ten wyjątek przeznaczyć na: podpisanie kontraktu z wolnym agentem - TYLKO 1-roczny kontrakt (bez żadnych opcji) w wysokości 50% kontraktu kontuzjowanego zawodnika LUB wymianę za zawodnika W OSTATNIM ROKU KONTRAKTU (licząc wszystkie opcje*) który zarabia nie więcej niż 50% kontraktu kontuzjowanego zawodnika plus 100.000$ lub wartość MLE dla teamów < salary cap plus 100.000$ - cokolwiek jest mniejsze (czyli maksymalnie 5.1 mln$).

O DPE mozna ubiegać do 15 Stycznia. Uzyskane DPE wygasa w momencie podpisania nowego zawodnika lub zawodnik kontuzjowany jest wymieniony lub wróci do drużyny lub 15 marca - cokolwiek nastąpi szybciej. Jeśli ten sam zawodnik będzie kontuzjowany w kolejnym sezonie, manager może wystąpić o DPE w kolejnych rozgrywkach. DPE można uzyskać jeśli zawodnik odniósł kontuzje będąc w drużynie managera, który o DPE występuje.

*Dla zespołu, RFA. Jako, że dużo zawodników przez nas wybranych w pierwszym drafcie po zakończonym kontrakcie będą zastrzeżonymi wolnymi agentami i posiadają prawa Birda, oni również mogą zostać pozyskani za DPE ale tracą oni status restricted i prawa Birda. Dotyczy to tylko wybranych zawodników w pierwszym drafcie.

Sign and trade - zawodnik podpisuje kontrakt z obecnym zespołem (może na prawach Birda - jeśli dotyczy) i zostaje wymieniony do innego zespołu. W ofercie dla zawodnika na forum wtedy piszemy: Oferta dla zawodnika w ramach sign and trade. (może być zastosowane TYLKO jeśli managerowie umówią się na konkretną wymianę z udziałem tego zawodnika). Gdy w ciągu 24h oferta nie zostanie przebita, wymiana zachodzi według standardowej procedury (czas jest łączony z czasem na veto od komisarza).

Żaden zespół nie może wyrównać oferty dla wolnego agenta, może ją tylko przebić o minimum 10% większą.

Wyrównać ofertę może tylko zespół w przypadku swojego zastrzeżonego, wolnego agenta (RFA), po upływie 24h (w ciągu kolejnych 24h) od ostatniej oferty. Zespół posiadający RFA, wystawia wolnemu agentowi Qualifying Offer w wysokości podanej w konkretnym roku kontraktu, podanym w rookie salary scale. Jeśli oferta ta nie zostanie przebita, zawodnik podpisuje taki jednoroczny kontrakt i po sezonie jest niezastrzeżonym wolnym agentem. Naturalnie oferta QO może zostać przebita przez 'właściciela' zawodnika.
Gdy zawodnik otrzyma 'offer sheet' od danej drużyny i po 24h oferta zostanie zaakceptowana, nie będzie można negocjować już wymiany na zasadzie sign and trade. Poprzedni właściciel może jedynie wyrównać ofertę i podpisać jednocześnie danego zawodnika, lub puścić go do innej drużyny.

Maksymalnie 3 letnie kontrakty dla wolnych agentów a 4 letnie dla posiadający prawa Birda zawodnika.

Wolni agenci podpisani w offseason nie mogą być przedmiotem wymiany do 15 grudnia tego samego roku, lub do 3 miesięcy po podpisaniu umowy (co wypadnie wcześniej, nie dotyczy procedury sign-and-trade oczywiście). To samo ograniczenie dotyczy wymienionych picków, z tym, że tylko 30 dni.

Maksymalne kontrakty:
Dla zawodnika który w lidze jest od MAKSIMUM 6 sezonów = maksymalnie 25% CAŁEGO salary cap ($13,701,250).
Dla zawodnika który w lidze jest od 7 do 9 sezonów = maksymanlnie 30% CAŁEGO salary cap ($16,441,500).
Dla zawodnika który w lidze jest minimum 10 sezonów = maksymalnie 35 CAŁEGO salary cap ($19,181,750).

Kolejne kontrakty zawodników +10 sezonów: maksymalna wartość pierwszego roku nowego kontraktu wynosi 105% wartości ostatniego roku - poprzedniego kontraktu.
Przy ofertach o takiej samej wysokości dla zawodników - procedura jak przy MLE.


Wymiany:
Teamy powyżej salary cap mogą wymieniać zawodników tylko tak, aby po wymianie płacić mniej lub tyle samo (akceptacja różnicy 5% w stosunku do wymienianego/wymienianych kontraktów w sumie).

Komisarz ligi ma prawo skierować daną wymianę pod głosowanie całości ligi w ciągu 24h od chwili umieszczenia zaakceptowanej przez obie druzyny wymiany na forum. Po tym okresie, lub wcześniejszym zaakceptowaniu wymiany można przeprowadzać wymianę w grze. Oczywiście picków nie będziemy mogli uwzględnić na żadnym z portali, dlatego wymiany przeprowadzamy na forum. Do 24h po wymianie, podpisaniu wolnego agenta, gracze muszą wprowadzić zmiany na stronie swojej drużyny.

Jeśli zespół pozyskuje zawodnika w wymianie, może od razu go wymienić do innej drużyny - tylko za innego, pojedynczego zawodnika. Ale jeśli do wymiany chce dodać innego zawodnika, musi poczekać 60 dni od wymiany.


Temat pozostawiam otwarty, czekam na uwagi, sugestie.

KGorkiewicz - 2013-06-01 15:12:23

http://help.yahoo.com/kb/index?page=con … FAN_BASKET

Potwierdzenie, że w lidze może być 20 graczy. Jeśli przed nowym sezonie ta liczba się nie zmieni będziemy grać w 20.

KGorkiewicz - 2013-06-06 17:48:41

Zaktualizowano pod 20 graczy i dodano kwestie Cap-Hold, takich samych ofert dla gracza i aktualizacje salary cap.

KGorkiewicz - 2013-06-06 21:59:42

Dodano kwestie o RFA.

KGorkiewicz - 2013-06-08 19:51:01

Dodano kwestie wymian zawodników/picków tuż po drafcie/podpisaniu kontraktu, zastrzeżenia picków.

pankostek - 2013-06-14 21:16:31

O co chodzi z "warunki płacowe"? To nie draftujemy zaodików wraz zx ich prawdziwymi kontraktami?

KGorkiewicz - 2013-06-15 13:10:05

Nie, draftujemy zawodników i w zależności w której rundzie zawodnik zostanie wydraftowany, taki kontrakt dostaje. Daje nam to kontrole na kogo, jakie pieniądze chcemy przeznaczyć, jeśli nikt swoich picków w jakiś sposób nie zmieni (np. poprzez trade) ustala salary cap dla każdego na takim samym poziomie.

KGorkiewicz - 2013-06-20 15:43:09

Dodano Disabled Player Exception; minimalną wartość wykorzystanego salary cap.

edit: zmieniono też wartości o jakie kontrakt może rosnąć z roku na rok wedle nowego CBA.

KGorkiewicz - 2013-06-21 19:56:04

Zmieniono wartości minimalnych kontraktów dla zawodników wedle reguł prawdziwej NBA.

KGorkiewicz - 2013-06-26 18:41:51

Dodano: podpisywanie i zwalnianie zawodników w czasie sezonu .

roki - 2013-06-28 13:37:19

Czy zawodnicy którzy zostaną wybrani w drugiej rundzie draftu (chodzi mi o nabór młodych zawodników nie o poczatkowy draft) mają gwarantowane kontrakty?

KGorkiewicz - 2013-06-28 14:09:16

roki napisał:

Czy zawodnicy którzy zostaną wybrani w drugiej rundzie draftu (chodzi mi o nabór młodych zawodników nie o poczatkowy draft) mają gwarantowane kontrakty?

Nie, drugorundowe wybory są niegwarantowane.

KGorkiewicz - 2013-07-14 15:03:36

Zaktualizowano nowe salary cap wg NBA 13/14, wysokości MLE, dodano o s&t dla RFA.

mackwiatkowski - 2013-08-11 21:54:19

Kontrolne pytanie, dosyć zasadnicze, a nie udało mi się doczytać dokładnie (pewnie moja wina): 

Co jest wyższą ofertą w momencie wyboru klubu przez FA:

4-letni kontrakt wart 48 mln dolarów (12 per-year) dla Kosty Koufosa do którego mam Prawa Birda

czy

oferta 3-letnia warta 39 mln dolarów od innego klubu (13 per-year)?

pankostek - 2013-08-11 21:59:50

może wartość kontraktu w pierwszym sezonie? Pozwoliłoby to stosować prowizję Arenasa, w stylu Asik do HOU?

KGorkiewicz - 2013-08-11 22:03:25

mackwiatkowski napisał:

Kontrolne pytanie, dosyć zasadnicze, a nie udało mi się doczytać dokładnie (pewnie moja wina): 

Co jest wyższą ofertą w momencie wyboru klubu przez FA:

4-letni kontrakt wart 48 mln dolarów (12 per-year) dla Kosty Koufosa do którego mam Prawa Birda

czy

oferta 3-letnia warta 39 mln dolarów od innego klubu (13 per-year)?

Koufos podpisze kontrakt z Tobą jak tylko Twoja oferta będzie wyższa o co najmniej 10% wartości całego kontraktu, którego propozycję otrzyma od innej drużyny. Więc Twoja oferta 48/4 zostanie w tym przypadku zaakceptowana.

mackwiatkowski - 2013-08-11 22:12:09

Instynktownie byłbym za per-year.

Ale z drugiej strony jeśli ktoś zaproponuje maksimum mojemu Koufosowi, i ja dam mu maksimum, to nie będzie to regulaminowe 10% więcej ("Zawodnik może trafić do byłej drużyny jeśli dostanie kontrakt o co najmniej 10% większy.").

Wracając do pierwszej strony: kierowanie się sumą może doprowadzić do czteroletnich umów dla Jerrydów Baylessów, i spowolnienia rynku wolnych agentów za 3-5 lat, kiedy wszyscy będziemy już prezesami wielkich korporacji i będziemy się w lipcu nudzić w pracy/na Maui :>

Ale ok, to prawdopodobnie lepszy pomysł. dobra robota z zasadami :)

KGorkiewicz - 2013-08-11 23:10:13

mackwiatkowski napisał:

Instynktownie byłbym za per-year.

Ale z drugiej strony jeśli ktoś zaproponuje maksimum mojemu Koufosowi, i ja dam mu maksimum, to nie będzie to regulaminowe 10% więcej ("Zawodnik może trafić do byłej drużyny jeśli dostanie kontrakt o co najmniej 10% większy.").

Wracając do pierwszej strony: kierowanie się sumą może doprowadzić do czteroletnich umów dla Jerrydów Baylessów, i spowolnienia rynku wolnych agentów za 3-5 lat, kiedy wszyscy będziemy już prezesami wielkich korporacji i będziemy się w lipcu nudzić w pracy/na Maui :>

Ale ok, to prawdopodobnie lepszy pomysł. dobra robota z zasadami :)

Jeśli masz prawa Birda to jesteś mu w stanie zaproponować więcej kasy, pytanie czy chcesz to zrobić i jak chcesz zarządzać swoim budżetem. Co do spowolnienia rynku, masz rację, ale i tak duża grupa zawodników co rok będzie na rynku FA więc i tak będzie na kogo polować. I tak ciężko znaleźć jakiś złoty środek w tym wszystkim, właśnie dlatego dałem mniejsze możliwości jeśli chodzi o długość kontraktów, żebyśmy mieli w tym wszystkim więcej zabawy.

Dzięki! :)

pankostek - 2013-08-12 00:36:52

Ja też drobne pytanie, dotyczy free agentów z maksem i Birdem, a więc tym, którym przysługuje podwyżka 5% (105% ost kontraktu), skoro stosujemy zasadę, że zawodnik taki wybiera swoją dotychczasową ekipę wyłącznie jeżeli ta zaproponuje mu kontrakt o 10% procent wyższy od konkurencji to w konsekwenji oznacza, że zawsze wybierze konkurencję? Nie jestem ekspertem od CBA stąd nie do końca łapię :)

KGorkiewicz - 2013-08-12 05:40:58

pankostek napisał:

Ja też drobne pytanie, dotyczy free agentów z maksem i Birdem, a więc tym, którym przysługuje podwyżka 5% (105% ost kontraktu), skoro stosujemy zasadę, że zawodnik taki wybiera swoją dotychczasową ekipę wyłącznie jeżeli ta zaproponuje mu kontrakt o 10% procent wyższy od konkurencji to w konsekwenji oznacza, że zawsze wybierze konkurencję? Nie jestem ekspertem od CBA stąd nie do końca łapię :)

Jak masz Birda to możesz zaoferować zawodnikowi dłuższy kontrakt, co automatycznie zwiększy wartość Twojej oferty, w porównaniu do konkurencyjnej.

Mazi - 2013-12-06 06:43:06

Przemyślałbym na Twoim miejscu kary za tankowanie w stylu GSW. To psuje całą zabawę. Równie dobrze ja mogę wysłać Hardena, Smitha i jeszcze kogoś na ławkę, i tak może zrobić pozostałe 8 osób z dolnej tabeli, które marzą o Wigginsie czy Parkerze.

Edit: Nie zauważyłem, że w ogólnych zasadach rozgrywki jest o tym mowa (coś mi świtało, ale jak zwykle nie chciało mi się szukać).

pankostek - 2013-12-06 14:42:49

Oświadczam, iż nie tankuję ani nigdy nie tankowałem. Projected games played prognozuje że na koniec sezonu będę miał rozegrane 97,5% meczów, a więc zupełnie przeciętnie na tle naszej ligi. Nie wiem jakie są kryteria rozsztrzygania czy dany klub tankuje czy nie, gdyż nie zostały one sprecyzowane, ale w pełni popieram wszelkie rozwiązania, które uregulują i ograniczą ten proceder. Sam nawet w tej sprawie założylem wątek "pomysły na ograniczenie tankowania", ale wtedy jakoś niewielu się nim zainteresowało.
Zatem hipotezy te są nietrafione - przynajmniej w moim wypadku. Z całym szacunkiem dla wnikliwości i determinacji Mazi'ego. Takich GMów jak on właśnie nam potrzeba. Nie tylko w naszej lidze, ale generalnie, na świecie. I w kosmosie też, jak mawia klasyk.

Mazi - 2013-12-07 01:06:07

Powiedzmy, że wierzę. Jeżeli zaczniesz wystawiać normalny skład, to nie będę miał z tymi ostatnimi tygodniami problemu. Dobrze, że będziesz miał 97.5% rozegranych spotkań, nie wiem czy sam osiągnę taki wynik przez liczbę kontuzji w moim zespole, nawet w sytuacji, gdy wystawiam wszystkich. Mnie bardziej chodziło o same wybory. Na TT uargumentowałeś, że nie wystawiasz Melo przez słaby FG%(43% to nie taki zły wynik na gracza na pozycji 3, prawda?), poza tym z matematyki byłem dobry i wydaje mi się, że wątpliwa korzyść z lepszego %FG bez Melo nie jest lepsza od znacznie większej ilości zdobytych punktów, zebranych piłek, trójek i w mniejszym stopniu reszty statystyk. Wybór Dennisa Schrodera nad Lowrym wydaje mi się równie kontrowersyjny (drugi taki przypadek Thomas Robinson i Al Horford).

pankostek - 2013-12-07 05:30:54

Cóż, ma też to i dobre strony, ledwie zaczęliśmy drugi sezon a zyskałem przymiotnik! "Mówią o mnie - kontrowersyjny" :). Co do sedna - po prostu nie ma sprecyzowanych, a nawet zarysowanych reguł w tej sprawie. Nie wiem, czy ingerowanie w pojedyncze wybory poszczególnych graczy jest dopuszczalne. Równie dobrze można by karać za fatalne transfery, złe wybory w FA etc itd. Liga cały czas się rozwija więc wkótce pewnie i ta kwestia zastanie wkońcu poruszona.

host3234 - 2014-02-08 22:32:53

Jak to jest z tymi 10-dniowymi?
Nie powinno być tak, że dwa 10-dniowe i albo podpisujemy zawodnika, albo go puszczamy wolno?
Bo tutaj widzę już praktyki po 3 lub 4 razy z rzędu 10-dniówki i trochę to nienaturalne
Poprawcie mnie, jeśli się mylę

KGorkiewicz - 2014-02-09 14:02:38

host3234 napisał:

Jak to jest z tymi 10-dniowymi?
Nie powinno być tak, że dwa 10-dniowe i albo podpisujemy zawodnika, albo go puszczamy wolno?
Bo tutaj widzę już praktyki po 3 lub 4 razy z rzędu 10-dniówki i trochę to nienaturalne
Poprawcie mnie, jeśli się mylę

Powinno, natomiast nie ustaliliśmy tego na początku rozgrywek, więc już teraz trzymajmy się tego. Jak widać, są jeszcze rzeczy do poprawienia w zasadach gry. Myślę jeszcze, że trzeba ograniczyć liczbę ofert od jednego klubu dla Free Agenta do np 3. Popracujemy nad tym w offseason.

mackwiatkowski - 2014-06-17 14:23:31

Tak, musimy to poprawić. Dwa 10-dniowe kontrakty max, potem należy gościa podpisać jeśli chce się mieć jeszcze w tym sezonie do niego prawa.

Dymu90 - 2015-05-27 07:51:53

Szybkie pytanie, jaka jest wysokość Qualifying Offer dla zawodników wziętych w naszym pierwszym drafcie? Np. u mnie Chris Bosh, kontrakt 7,5 mln, jest RFA. I jaki jest wtedy cap hold?

www.uwbinformatyka.pun.pl www.forestwars.pun.pl www.998straz112.pun.pl www.elite-gamers.pun.pl www.wirtualmonster-yaoirpg.pun.pl