Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#16 2017-07-05 22:05:34

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: Nowe CBA

oeskaer napisał:

7. Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz w tym temacie: co robimy z karami dla graczy, którzy sprzedali swoje picki w pierwszej rundzie? Czy wtedy taka kara ma sens? Czy przypadkiem nie jest poniekąd nagrodą pocieszenia? Ja np. nie mam swojego 1rd picku w 2018. Jeśli zdarzyłoby mi się parę kontuzji kluczowych graczy rotacji, to nie mając picku w teorii nie miałbym motywacji, by szaleć z 10-dniówkami na FA, żeby tylko nadrobić sloty i żeby ktoś, kto przejmie mój pick, miał lepszą pozycję przed loterią.

Tutaj się trzeba pochylić, bo to może być szybko powód do sporów.

Słuszna uwaga. Tu są IMO dwie kwestie:

1. Z perspektywy osoby, która posiada cudzy pick - oczywiście nie powinniśmy jej karać za to, co robi ktoś inny. Tutaj oczywiście ufamy, że menadżerowie nie będą się dogadywać i nie będą zachęcać ludzi, od których mają picki, żeby tankowali. Myślę, że jesteśmy wszyscy dorośli i powinniśmy sobie ufać w tym względzie.

2. Jeśli zdealowałem swój pick, to z jednej strony nie mam motywacji do tankowania, więc czysto teoretycznie problem nie powinien istnieć, ale z drugiej strony, tak jak piszesz, jeśli sezon posypie się przez kontuzje, to mogę nie mieć motywacji, żeby używać slotów, tylko odpuścić sezon. I to pozostawia nas z pytaniem, w jaki sposób ukarać potencjalnie taką osobę, która po prostu "olewa". Ja bym pozostawił to w ten sposób, żeby rozstrzygać to indywidualnie. Jeśli zobaczymy, że ktoś faktycznie olewa i ma - nie wiem - 100 wolnych slotów, to po prostu trzeba będzie się z taką osobą pożegnać, bo zakładam, że chcemy, żeby wszyscy grali fair i byli zaangażowani.

Offline

 

#17 2017-07-05 22:07:08

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: Nowe CBA

KUz napisał:

Mam też nadzieję, że "prawo nie działa wstecz" i wszystkie zmiany zostaną wprowadzone od następnego sezonu )

Dokładnie tak. Będę się starał wprowadzać okresy przejściowe i nowe zasady, które mogą kogoś, kto do tej pory grał zgodnie z regułami skrzywdzić, będą wchodziły w życie z odpowiednim buforem, żeby każdy miał okazje się dostosować.

Offline

 

#18 2017-07-05 22:20:39

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: Nowe CBA

20. Co do 10-dniowych kontraktów, to ja bym proponował następującą zmianę:

Każdy może zaproponować kontrakt komuś na 10-dniowym kontrakcie, ale musi to być kontrakt na 1 rok. Wyższy kontrakt wygrywa. W przypadku takich samych ofert, gracz, który jest niżej w tabeli w danym dniu wygrywa. Nie ma możliwości dawania takim graczom TO na kolejny sezon. Za to po zakończeniu sezonu zostają RFA. Dlaczego?

Myślę, że to ogromna przewaga, jeśli ktoś jest w stanie zgarnąć za małe pieniądze na 2 sezony gracza, który potem produkuje. Takie sytuacje się zdarzają vide Whiteside, który wygrał mi ligę, po tym, gdy wziąłem i miałem za grosze na kolejny sezon. Taki gracz powinien dostać szansę, żeby w kolejnym sezonie "zarobić". Jednocześnie drużyna, która dała mu najwięcej lub po prostu jako jedyna go wynalazła w sezonie, powinna mieć prawo wyrównania oferty po sezonie i zatrzymania go. Myślę, że to zdrowy kompromis pomiędzy benefitem dla drużyny, która "odkryła" gracza, a tym, żeby gracz jednak był podpisywany po rynkowej wartości.

Offline

 

#19 2017-07-06 06:19:11

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1178
Punktów :   

Re: Nowe CBA

sobriquet84 napisał:

Moje propozycje:

7. Zrobiłbym to trochę inaczej: do 50 slotów, brak kary. Przy +50 wolnych slotów 1 pozycja w dół w drafcie i za każde kolejne 10 kolejna pozycja w dół. To realnie wyeliminowałoby kombinowanie ze slotami. Przy obecnym systemie gracz, który solidnie przytankuje może kalkulować, że opłaca mu się odpuszczać sloty, bo nawet przy +50 nie dostanie tyle punktów, żeby stracić swoje miejsce. Nie uzależniałbym kary od punktów, a karał wprost utratą pozycji.

Mi osobiście propozycja bardziej podobała się poprzednia opcja, aczkolwiek widzę tą główną zaletę nowego rozwiązania.


Co jednak zrobimy tutaj w przypadku jeśli:

Gracz A - miejsce 14 - 40 meczów nierozegranych
Gracz B - miejsce 15 - 51 meczów nierozegranych
Gracz C - miejsce 16 - 63 meczów nierozegranych
Gracz D - miejsce 17 - 78 meczów nierozegranych
Gracz E - miejsce 18 - 81 meczów nierozegranych


W tym momencie, po przetasowaniu z zasadami jakie mielibyśmy wprowadzić, wszystkie 5 drużyny będzie na tym samym miejscu. Jaki miałby być tie-breaker?

Offline

 

#20 2017-07-06 07:35:06

Mazi

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-10-20
Posty: 630
Punktów :   

Re: Nowe CBA

sobriquet84 napisał:

20. Co do 10-dniowych kontraktów, to ja bym proponował następującą zmianę:

Każdy może zaproponować kontrakt komuś na 10-dniowym kontrakcie, ale musi to być kontrakt na 1 rok. Wyższy kontrakt wygrywa. W przypadku takich samych ofert, gracz, który jest niżej w tabeli w danym dniu wygrywa. Nie ma możliwości dawania takim graczom TO na kolejny sezon. Za to po zakończeniu sezonu zostają RFA. Dlaczego?

Myślę, że to ogromna przewaga, jeśli ktoś jest w stanie zgarnąć za małe pieniądze na 2 sezony gracza, który potem produkuje. Takie sytuacje się zdarzają vide Whiteside, który wygrał mi ligę, po tym, gdy wziąłem i miałem za grosze na kolejny sezon. Taki gracz powinien dostać szansę, żeby w kolejnym sezonie "zarobić". Jednocześnie drużyna, która dała mu najwięcej lub po prostu jako jedyna go wynalazła w sezonie, powinna mieć prawo wyrównania oferty po sezonie i zatrzymania go. Myślę, że to zdrowy kompromis pomiędzy benefitem dla drużyny, która "odkryła" gracza, a tym, żeby gracz jednak był podpisywany po rynkowej wartości.

Limit długości takiego kontraktu na rok - bardzo wielki plus. Ale i tak dałbym limit takich umów w sezonie.
Jedyne z czym się nie zgodzię to RFA dla gościa, który może być 39letnim Vincem Carterem. RFA należy się tylko rookies.

Offline

 

#21 2017-07-06 09:07:44

oeskaer

Komisarz

Zarejestrowany: 2015-10-13
Posty: 886

Re: Nowe CBA

21. Cap-holds dla niezastrzeżonych wolnych agentów z prawami birda - w NBA jest to 150% lub 190% - w zależności od tego, czy w poprzednim sezonie gracz zarabiał powyżej, czy poniżej średniej. Będziemy liczyć jakąś średnią, czy wyznaczymy granicę?

Chyba, że po prostu: "salary cap" / "15 roster spots" = 6,276 dla poprzedniego salary capu, ale wtedy nie bierzemy pod uwagę tego, że bardzo dużo drużyn jest grubo ponad salary capem, więc średnia zapewne jest wyższa.

Trzeba to ustalić, bo teraz będzie z roku na rok coraz więcej graczy po zwykłych umowach (te z pierwszego draftu się skończyły).

sobriquet84 napisał:

oeskaer napisał:

Ja mam jeszcze jedną sugestię/prośbę/propozycję. Jako, że temat draftu dotyczy mnie w tym roku bezpośrednio, to byłbym bardzo wdzięczny, gdybyśmy rozważyli przeprowadzenie loterii we wcześniejszym terminie, niż zasugerował to tutaj Maciek Rabiniak: http://dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?id=1248

W NBA loteria draftu jest na ponad miesiąc przed samym draftem - myślę, że nie jest to bez powodu. Podobne rozwiązanie warto by było przeprowadzić u nas (tak zresztą było w poprzednich latach - loterię Karol przeprowadzał jeszcze przed wakacjami). Daje to więcej możliwości analizy graczy lub rozważenia handlu pickiem osobom, które są w loterii.

Jestem również za. Jak tylko ogarnę to, jakie informacje straciliśmy, jeśli chodzi o strony drużyn i upewnimy się, że wszystko gra tutaj, zajmę się loterią, także myślę, że na spokojnie zrobimy ją jeszcze w lipcu.

To ekstra. Proponuję od razu za jednym zamachem rozlosować kolejność 3 rundy.

Ostatnio edytowany przez oeskaer (2017-07-06 09:30:48)

Offline

 

#22 2017-07-06 13:41:46

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Nowe CBA

1. Osobiście podniósłbym status naszej ligi i dodawałbym GM'ów procesem: zgłoszenie, głosowanie, decyzja. Nie chcę przypadkowych ludzi.

2. Jeśli chcemy wyrzucić kogoś z ligi, znalezienie 5 ludzi, którzy się na to zgodzą, może być kłopotem. Ludzie się z reguły boją o własne dupy i wolą pozostać w środku, więc problem przekonywania kogoś do swojej racji i szukania 'piątki' byłby tylko frustrujący.

5. Nie powinniśmy zakazywać handlowania pickami, ale moglibyśmy pożyczyć od NBA całą-lub-część reguły Stepiena i zabronić handlowania przyszłymi pickami w dwóch kolejnych draftach. Mam na myśli I rundę.

6. Nie powinniśmy handlować wyborami w 3. rundzie draftu.

7. Karanie za wolne sloty: Nie powinniśmy dawać szansy temu, żeby wydarzyło się to, że gracz zostanie dodatkowo ukarany po najbardziej pechowym zdrowotnie sezonie w historii fantasy i cywilizacji. Może się coś takiego zdarzyć. Moim zdaniem powinniśmy karać tylko za sadzanie graczy z określonej grupy. Np niech będzie to "Top-50" graczy w danym sezonie fantasy (albo "TOp-40" - możemy to przedyskutować. To projekt, nad którym pracujemy z Michałem.

8. Kwestię niegwarantowanych kontraktów powinniśmy zostawić, jak była. Daje to dużo interesujących możliwości żonglowania składem. To dla mnie element "funu" w tej lidze.

10. Dobry pomysł, by zatrzymać się na pewnym poziomie salary-cap. Przy czym okres przejściowy proponowałbym dłuższy niż jeden rok. Ewentualnie zwolnić ten wzrost i zatrzymać go za 2-3 lata.

11. Jak wyżej.

Ostatnio edytowany przez mackwiatkowski (2017-07-06 13:44:00)

Offline

 

#23 2017-07-06 17:03:39

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: Nowe CBA

oeskaer napisał:

21. Cap-holds dla niezastrzeżonych wolnych agentów z prawami birda - w NBA jest to 150% lub 190% - w zależności od tego, czy w poprzednim sezonie gracz zarabiał powyżej, czy poniżej średniej. Będziemy liczyć jakąś średnią, czy wyznaczymy granicę?

Chyba, że po prostu: "salary cap" / "15 roster spots" = 6,276 dla poprzedniego salary capu, ale wtedy nie bierzemy pod uwagę tego, że bardzo dużo drużyn jest grubo ponad salary capem, więc średnia zapewne jest wyższa.

Trzeba to ustalić, bo teraz będzie z roku na rok coraz więcej graczy po zwykłych umowach (te z pierwszego draftu się skończyły).

Mam ten problem teraz, bo próbuję policzyć moje salary nie wiem, jakie cap holdy przyjąć dla moich ludzi z prawami Birda. Jako, że nie jesteśmy w stanie policzyć średniej, to liczmy po prostu cap hold w wysokości 150% - przynajmniej w tym sezonie. W między czasie może znajdziemy inny sposób, żeby to rozwiązać.

Offline

 

#24 2017-07-06 17:19:15

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: Nowe CBA

mackwiatkowski napisał:

10. Dobry pomysł, by zatrzymać się na pewnym poziomie salary-cap. Przy czym okres przejściowy proponowałbym dłuższy niż jeden rok. Ewentualnie zwolnić ten wzrost i zatrzymać go za 2-3 lata.

11. Jak wyżej.

Myślałem o tym również. To ma sens, żeby rozłożyć wzrost na 3 lata, bo tyle lat będą też rosnąć maksy podpisane w zeszłym roku. Propozycja więc, żeby zrobić to: 100 - 104 - 108 - 110, gdzie 110 byłoby domyślną stałą wysokością salary cap. Hard cap byłby przez pierwsze dwa lata 140%, potem zostałby zmniejszony do 130%.

Maksy i rookie kontrakt ostawiłbym wciąż progresywne - nawet kiedy cap by stanął.

Offline

 

#25 2017-07-06 22:10:37

oeskaer

Komisarz

Zarejestrowany: 2015-10-13
Posty: 886

Re: Nowe CBA

sobriquet84 napisał:

mackwiatkowski napisał:

10. Dobry pomysł, by zatrzymać się na pewnym poziomie salary-cap. Przy czym okres przejściowy proponowałbym dłuższy niż jeden rok. Ewentualnie zwolnić ten wzrost i zatrzymać go za 2-3 lata.

11. Jak wyżej.

Myślałem o tym również. To ma sens, żeby rozłożyć wzrost na 3 lata, bo tyle lat będą też rosnąć maksy podpisane w zeszłym roku. Propozycja więc, żeby zrobić to: 100 - 104 - 108 - 110, gdzie 110 byłoby domyślną stałą wysokością salary cap. Hard cap byłby przez pierwsze dwa lata 140%, potem zostałby zmniejszony do 130%.

Maksy i rookie kontrakt ostawiłbym wciąż progresywne - nawet kiedy cap by stanął.

A teraz nie rozłożyłeś tego przypadkiem na 4 lata? Nie lepiej 100 - 105 - 110? Wg mnie to nie zrobi aż takiej różnicy, zwłaszcza, że do tej pory o salary capie dowiadywaliśmy się często na niedługo przed FA, więc nie ma teraz się co czarować, że wszyscy już sobie poplanowali budowę drużyny na 3 lata do przodu Takie jest moje zdanie.

Offline

 

#26 2017-07-07 12:20:46

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Nowe CBA

sobriquet84 napisał:

20. Co do 10-dniowych kontraktów, to ja bym proponował następującą zmianę:

Każdy może zaproponować kontrakt komuś na 10-dniowym kontrakcie, ale musi to być kontrakt na 1 rok. Wyższy kontrakt wygrywa. W przypadku takich samych ofert, gracz, który jest niżej w tabeli w danym dniu wygrywa. Nie ma możliwości dawania takim graczom TO na kolejny sezon. Za to po zakończeniu sezonu zostają RFA. Dlaczego?

.

To bardzo dobry pomysł. Korzystałem z tego wielokrotnie, mając wrażenie, że w pewnym sensie jest to oszukiwanie CBA.

Kontrargument to, że bardzo rzadko to wychodzi. Bardzo rzadko da radę znaleźć faktycznie kogoś urwać w ten sposób.

Ostatnio edytowany przez mackwiatkowski (2017-07-07 12:35:22)

Offline

 

#27 2017-07-11 10:23:45

 hermman89

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-20
Posty: 1104
Punktów :   

Re: Nowe CBA

Mam pytanie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi na nie.

Gdy mam kontrakt niegwarantowany to jak wliczam je do salary cap przed rozpoczęciem FA? Wliczyć pełny kontrakt czy w ogóle ?

Offline

 

#28 2017-07-11 11:24:53

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: Nowe CBA

Rozumiem, że masz opcję na kolejny sezon? Wyznaczę termin, do którego trzeba będzie zdecydować o podjęciu wszelkich opcji (tuż przed rozpoczęciem FA). Na ten moment wszystko liczy się do salary.

Offline

 

#29 2017-07-11 11:52:35

oeskaer

Komisarz

Zarejestrowany: 2015-10-13
Posty: 886

Re: Nowe CBA

15. Po przeanalizowaniu pomysłu Maziego, kompletnie nie kupuję pomysłu, by w naszych warunkach traktować 2. rok umowy dla rookie jako pierwszy. Jeśli dodatkowo zawsze liczylibyśmy 120% wartości rookie deals, to w 3. roku nr 1 draftu miałby TO na poziomie ponad 12 mln. Mam podobne zdanie do Woodena - jeśli rookies mają być jakąkolwiek szansą dla najsłabszych, by po jakimś czasie nawiązać walkę z najlepszymi, to sztuczne zwiększanie kontraktów rookies u nas jest bez sensu.

Takie jest moje zdanie. Wg mnie albo zostajemy przy 3 pierwszych latach i liczymy faktycznie zawsez 120% ALBO liczymy od 2. roku, ale 100%.

Niżej porównanie pomysłu Maziego oraz 2. opcji, które ja proponuję (dla tegorocznego picku nr 5):

Mazi: $5,470,920.00 -> $6,392,760.00 -> TO ($8,099,626.92) = RAZEM za 3 lata: $19,963,306.92

Moja propozycja nr 1 (zaczynamy od drugiego roku, ale liczymy nie 80%, nie 120%, a 100%):
$4,559,100.00 -> $5,327,300.00 -> TO ($6,749,689.10) = RAZEM: $16,636,089.10

Nr 2 (120%, ale od pierwszego roku):
$4,609,200.00 -> $5,470,920.00 -> TO ($6,392,760.00) = RAZEM: $16,472,880.00

Dla mnie priorytetem dla nas przy tak wysokim hard capie (40% to o wiele za dużo wg mnie) jest premiowanie rookie scale kontraktów.

Offline

 

#30 2017-07-11 14:00:26

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: Nowe CBA

Co do hard capu, to jeszcze nic nie jest postanowione. Ja bym się skłaniał do tego, żeby był mniejszy niż 140%, ale to niebawem przegłosujemy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutoms.pun.pl www.ligapokemongra.pun.pl www.prawowspia.pun.pl www.grad.pun.pl www.sonataintersol.pun.pl