Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2017-08-23 00:39:23

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Kary za tankowanie

Temat wciąż wisi. Zebrałem kilka pomysłów w ankiecie. Poniżej opcje. Ktoś chciałby coś dodać?

1. Zostajemy przy tym, co było, czyli:

od 0 do 50 meczy nierozegranych - nie dodajemy ptk
od 51 do 75 - 5pkt
od 76 do 100 - 10pkt
od 100 do 150 - 15pkt
od 150 do 200 - 20pkt
od 200 w górę - 30pkt

2. Zaostrzamy istniejący system:

od 0 do 30 meczy nierozegranych - nie dodajemy ptk
od 31 do 50 - 5pkt
od 51 do 70 - 10pkt
od 71 do 90 - 15pkt
od 91 do 110 - 20pkt
od 111 do 130 - 30pkt
od 131 w górę - 40pkt

3. Nie dodajemy punktów, ale karzemy obniżeniem pozycji w drafcie

od 0 do 50 meczy - bez kary
Za każde 10 meczów więcej pozycja w dół. Przy czym zaczynamy obsuwać od drużyn, które były wyżej na koniec sezonu.

4. Wszystkim zespołom z low 9 dajemy takie same szanse w loterii.

5. Progi procentowe. Przykład: Drużyny z LOW14 = 100% nierozegranych slotów. Przykładowo niech będzie to liczba 250. Każdy klub ma % wartości wszystkich slotów z LOW14. Jesli np. dany zespół ma 25% slotów nierozegranych z LOW14 to powiedzmy spada i jeden wybór, 35% o dwa, czy jakiekolwiek formy straty pozycji

Tutaj prosiłbym o rozwinięcie osobę, która to zaproponowała, bo ja nie do końca to rozumiem.

Poza tym pozostają dwie kwestie:

1. Co w przypadku, jeśli pick został przehandlowany? W skrócie, czy karze powinien podlegać pick czy tylko jego właściciel? A jeśli właściciel, to tylko oryginalny, czy za wolne sloty karzemy wszystkie picki właściciela?

2. Czy powinniśmy w wyjątkowych przypadkach wprowadzić możliwość "pseudo-zwolnienia" gracza z kontuzją - tzn. odstawienia swojego gracza na waiver, ale z założeniem, że robimy to po to, żeby zwolnić sobie slot i móc grać kimś innym. Chodzi mi o to, że faktycznie są sytuacje, w których tak wielu graczy jest kontuzjowanych, że nierozegrane sloty robią się zupełnie bez winy właściciela. Ja w takich sytuacja wprowadziłby możliwość wystosowania prośby do komisarza o takie prawo, żeby uniknąć nierozegranych slotów, a potem móc spokojnie wziąć znów swojego gracza/graczy z FA bez potrzeby zwalniania go. To byłaby taka wersja injured list z NBA.

Komentarze? Argumenty? Kontrargumenty? Inne wersje? Czekam do piątku, potem poddaję to pod głosowanie.

Offline

 

#2 2017-08-23 10:36:27

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Kary za tankowanie

Mam bardzo fundamentalny problem z pojmowaniem całej dyskusji: kary powinny dotyczyć przede wszystkim tych, którzy sadzają najlepszych graczy.

Dlaczego?

Są sposoby na to, żeby nie tylko uniknąć kar powyżej, ale sadzać zdecydowanie najlepszych graczy.

Myślę, że to jest coś na czym powinniśmy się skupić i jest to coś, co przynajmniej dwóch GM'ów w tej lidze doprowadzało do szewskiej pasji, bo takie praktyki były uprawiane.

Na oczywiste pytania "Dobrze, więc jak to nadzorować? Jak sprawdzać, czy ktoś sadza Kembę Walkera, gdy ten może grać?", mamy odpowiedź: wystarczy tylko chcieć. Pytanie: czy jest to kwestia, która jest ważna i której omawianie warto zaczynać.

Offline

 

#3 2017-08-23 11:11:25

oeskaer

Komisarz

Zarejestrowany: 2015-10-13
Posty: 909

Re: Kary za tankowanie

sobriquet84 napisał:

1. Co w przypadku, jeśli pick został przehandlowany? W skrócie, czy karze powinien podlegać pick czy tylko jego właściciel? A jeśli właściciel, to tylko oryginalny, czy za wolne sloty karzemy wszystkie picki właściciela?

Jeśli pick został przehandlowany, to nie możemy nakładać kary na ten pick. Wtedy trzeba by albo wcale kary nie stosować lub dodać zapis, że kara podlega graczowi, więc jeśli ktoś taki miałby np. pick pozyskany od innej drużyny, to na ten pick nałożonoby karę.

sobriquet84 napisał:

2. Czy powinniśmy w wyjątkowych przypadkach wprowadzić możliwość "pseudo-zwolnienia" gracza z kontuzją - tzn. odstawienia swojego gracza na waiver, ale z założeniem, że robimy to po to, żeby zwolnić sobie slot i móc grać kimś innym. Chodzi mi o to, że faktycznie są sytuacje, w których tak wielu graczy jest kontuzjowanych, że nierozegrane sloty robią się zupełnie bez winy właściciela. Ja w takich sytuacja wprowadziłby możliwość wystosowania prośby do komisarza o takie prawo, żeby uniknąć nierozegranych slotów, a potem móc spokojnie wziąć znów swojego gracza/graczy z FA bez potrzeby zwalniania go. To byłaby taka wersja injured list z NBA.

To powinno być łatwe do załatwienia dodatkowym miejscem w rosterze - tzw. IL spot, na którym można mieć wyłącznie gracza oznaczonego kontuzją na yahoo.

mackwiatkowski napisał:

Mam bardzo fundamentalny problem z pojmowaniem całej dyskusji: kary powinny dotyczyć przede wszystkim tych, którzy sadzają najlepszych graczy.

Ale Maćku to jest bardzo skomplikowana sprawa do opanowania. Przede wszystkim trzeba by wyznaczyć próg (wg czego? rankingu? jakiego rankingu? za jaki okres?) - chodzi o to, by wyłonić tych "najlepszych graczy". Bo to przecież nie jest oczywista sprawa, a próg gdzieś i na jakichś zasadach trzeba by w tym systemie ustawić.

Z takim systemem byłoby mnóstwo roboty na moje oko.

No i ja nadal nie rozumiem, dlaczego chcemy zabronić graczom tankować, jeśli robią to tak, że grają wymaganą ilość meczów? Dlaczego chcemy ingerować w to, kto wystawia kogo do składu? Wg mnie ingerować i karać powinniśmy tylko wtedy, gdy dany GM po prostu olewa grę i nie wystawia nikogo, bo to ma ogromny wpływ na kształt całej tabeli.

Offline

 

#4 2017-08-23 12:47:11

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: Kary za tankowanie

mackwiatkowski napisał:

Mam bardzo fundamentalny problem z pojmowaniem całej dyskusji: kary powinny dotyczyć przede wszystkim tych, którzy sadzają najlepszych graczy.

Dlaczego?

Są sposoby na to, żeby nie tylko uniknąć kar powyżej, ale sadzać zdecydowanie najlepszych graczy.

Myślę, że to jest coś na czym powinniśmy się skupić i jest to coś, co przynajmniej dwóch GM'ów w tej lidze doprowadzało do szewskiej pasji, bo takie praktyki były uprawiane.

Na oczywiste pytania "Dobrze, więc jak to nadzorować? Jak sprawdzać, czy ktoś sadza Kembę Walkera, gdy ten może grać?", mamy odpowiedź: wystarczy tylko chcieć. Pytanie: czy jest to kwestia, która jest ważna i której omawianie warto zaczynać.

Ja wychodzę z założenia, że powinniśmy karać za olewanie gry, a nie za to, że ktoś jest cwany w zakresie przepisów. Jeśli ktoś wkłada na tyle dużo wysiłku, żeby mieć pewność, że jego najlepsi gracze siedzą na ławce, ale ma wciąż pełny skład i wystawia innych, to szczerze, dla mnie takie tankowanie jest ok. Traktuję to jak część gry. Problemem jest olewanie lub/i pójście na łatwiznę w tankowaniu i to z tym w pierwszym rzędzie powinniśmy walczyć.

Ale oczywiście chętnie wysłucham innych opinii i jeśli większość jest za szukaniem takiego rozwiązania, to też nad tym popracujemy.

Offline

 

#5 2017-08-23 13:05:47

 hermman89

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-20
Posty: 1104
Punktów :   

Re: Kary za tankowanie

sobriquet84 napisał:

2. Zaostrzamy istniejący system:

od 0 do 30 meczy nierozegranych - nie dodajemy ptk
od 31 do 50 - 5pkt
od 51 do 70 - 10pkt
od 71 do 90 - 15pkt
od 91 do 110 - 20pkt
od 111 do 130 - 30pkt
od 131 w górę - 40pkt

Ten przepis podoba mi się najbardziej z zaproponowanych.

sobriquet84 napisał:

2. Czy powinniśmy w wyjątkowych przypadkach wprowadzić możliwość "pseudo-zwolnienia" gracza z kontuzją - tzn. odstawienia swojego gracza na waiver, ale z założeniem, że robimy to po to, żeby zwolnić sobie slot i móc grać kimś innym. Chodzi mi o to, że faktycznie są sytuacje, w których tak wielu graczy jest kontuzjowanych, że nierozegrane sloty robią się zupełnie bez winy właściciela. Ja w takich sytuacja wprowadziłby możliwość wystosowania prośby do komisarza o takie prawo, żeby uniknąć nierozegranych slotów, a potem móc spokojnie wziąć znów swojego gracza/graczy z FA bez potrzeby zwalniania go. To byłaby taka wersja injured list z NBA.

Proponuję wprowadzić IL i jeśli jakiś zawodnik  wypada na jakiś minimalny okres (to jest do ustalenia jaki to okres , może miesiąc?) to za zgodą komisarza może wprowadzić go na slot Injured list i a jego miejsce mógłby podpisać jakiś 10 dniowe kontrakty

Offline

 

#6 2017-08-23 14:53:25

Bartek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-05-29
Posty: 252
Punktów :   

Re: Kary za tankowanie

4. Wszystkim zespołom z low 9 dajemy takie same szanse w loterii.

Odrzuciłbym to. Skoro wszystko robimy na wzór NBA to czemu mamy dawać wszystkim taką samą szansę w loterii? Jak ktoś już poświęcił cały sezon na tankowanie to niech ma tych szans najwięcej

Offline

 

#7 2017-08-23 15:09:59

oeskaer

Komisarz

Zarejestrowany: 2015-10-13
Posty: 909

Re: Kary za tankowanie

Bartek napisał:

4. Wszystkim zespołom z low 9 dajemy takie same szanse w loterii.

Odrzuciłbym to. Skoro wszystko robimy na wzór NBA to czemu mamy dawać wszystkim taką samą szansę w loterii? Jak ktoś już poświęcił cały sezon na tankowanie to niech ma tych szans najwięcej

Tej opcji chyba nikt na poważnie nie bierze pod uwagę, bo to oczywiste, że takie zasady dawałby bardzo małe szanse słabszym drużynom na poprawę w perspektywie nawet paru kolejnych sezonów, co raczej chcemy zmieniać w drugą stronę.

Offline

 

#8 2017-08-23 15:27:16

Mazi

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-10-20
Posty: 630
Punktów :   

Re: Kary za tankowanie

sobriquet84 napisał:

4. Wszystkim zespołom z low 9 dajemy takie same szanse w loterii.

Dam Wam znać za 2 lata jak to wyjdzie w mojej lidze (przy 14 slotach w loterii). Zobaczymy czy poradzę sobie z tankowaniem w bardziej radykalny sposób.

A co do tematu, to mnie podoba się to co jest lub lekkie zaostrzenie przepisu z włączeniem IL.

Offline

 

#9 2017-08-24 14:58:15

Wooden

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2016-03-04
Posty: 1056
Punktów :   

Re: Kary za tankowanie

Nie karałbym za sadzanie najlepszych graczy, zgadzam się tu z Jędrzejem.
Ale dałbym iluśtam zespołom równe szanse. Tyle że nie od teraz a np od sezonu 18/19

Offline

 

#10 2017-08-24 16:23:06

oeskaer

Komisarz

Zarejestrowany: 2015-10-13
Posty: 909

Re: Kary za tankowanie

Wooden napisał:

Nie karałbym za sadzanie najlepszych graczy, zgadzam się tu z Jędrzejem.
Ale dałbym iluśtam zespołom równe szanse. Tyle że nie od teraz a np od sezonu 18/19

Jak dasz równe szanse od bottom 5 np. to tankowanie będzie jeszcze bardziej popularne, bo więcej drużyn będzie miało bliżej do miejsca w tabeli, które daje największe szanse na najlepszych prospektów. To z kolei sprawi, że droga z dna ligi do top8, top4 będzie bardzo trudna, bo nie mając wysokich picków/assetów, nie da się lub prawie nie da się nic wymyślić.

Offline

 

#11 2017-08-25 11:06:44

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 562
Punktów :   

Re: Kary za tankowanie

sobriquet84 napisał:

Temat wciąż wisi. Zebrałem kilka pomysłów w ankiecie. Poniżej opcje. Ktoś chciałby coś dodać?

1. Zostajemy przy tym, co było, czyli:

od 0 do 50 meczy nierozegranych - nie dodajemy ptk
od 51 do 75 - 5pkt
od 76 do 100 - 10pkt
od 100 do 150 - 15pkt
od 150 do 200 - 20pkt
od 200 w górę - 30pkt

Zostawiłbym to rozwiązanie.

1. Co w przypadku, jeśli pick został przehandlowany? W skrócie, czy karze powinien podlegać pick czy tylko jego właściciel? A jeśli właściciel, to tylko oryginalny, czy za wolne sloty karzemy wszystkie picki właściciela?

Karałbym oryginalny pick właściciela. Niesprawiedliwym byłoby karanie innych graczy za grzechy pierwszego właściciela.

2. Czy powinniśmy w wyjątkowych przypadkach wprowadzić możliwość "pseudo-zwolnienia" gracza z kontuzją - tzn. odstawienia swojego gracza na waiver, ale z założeniem, że robimy to po to, żeby zwolnić sobie slot i móc grać kimś innym. Chodzi mi o to, że faktycznie są sytuacje, w których tak wielu graczy jest kontuzjowanych, że nierozegrane sloty robią się zupełnie bez winy właściciela. Ja w takich sytuacja wprowadziłby możliwość wystosowania prośby do komisarza o takie prawo, żeby uniknąć nierozegranych slotów, a potem móc spokojnie wziąć znów swojego gracza/graczy z FA bez potrzeby zwalniania go. To byłaby taka wersja injured list z NBA.

Zdecydowanie jestem na tak. Szczególnie jeśli Yahoo daje możliwość wprowadzenia IL spot do składu.

Offline

 

#12 2017-08-25 16:04:32

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1180
Punktów :   

Re: Kary za tankowanie

Jestem za pozostawieniem obecnych przepisów lub zaostrzeniem ich do ograniczenia nierozgranych gier na 30.

Wyrównywanie szans jest najgorsza możliwą opcją, ponieważ tak jak wspomniał Oskar - to spowoduje, że jeszcze więcej osób będzie tankować. I dopiero takie tankowanie będzie miało wpływ na ligę.

Bo o ile to, że drużyna będąca w ogonie ligi i ciułająca po 5-6 punktów w każdej kategorii sobie potankuje ma niewielki wpływ na rozstrzygnięcie w czubie ligi, tak już to, że ktoś z TOP10 (i mający 15-16 punktów w jakieś kategorii, gdzie tuż obok niego w tej kategorii jest ktoś z TOPki) nagle na koniec sezonu zacznie odpuszczać mecze, może naprawdę wypaczyć wyniki przeokropnie.

Kilku GM'ów, którzy w zeszłym sezonie już na 2 miechy przed końcem ligi zajmowali miejsca 5-10, bez większych szans na wbicie się do TOP3, i tak grali fair i walczyli o jak najlepszą lokatę, co umożliwiło finalnie stoczenie tego fascynującego, uczciwego pojedynku o wygranie ligi.

Co by było, gdyby za miejsce w LOW10 ligi były równe szanse na #1? Zapewne kilka osób zatankowałoby swoje kategorie, a to wypaczyłoby wynik rywalizacji.

Ostatnio edytowany przez host3234 (2017-08-25 16:06:38)

Offline

 

#13 2017-08-25 16:33:58

Wooden

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2016-03-04
Posty: 1056
Punktów :   

Re: Kary za tankowanie

Czuję się przekonany opinią Jędrzeja... ale może w takim razie dajmy równe szanse chociaż całemu low5? Bo na samym dole, kto będzie ostatni decyduje tylko to, kto będzie bardziej bezczelny, a nie kto jest najsłabszy.

Offline

 

#14 2017-09-04 18:57:51

swiatkoszykowki

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-13
Posty: 801
Punktów :   

Re: Kary za tankowanie

Dlaczego mamy dawać równe szanse? To trochę dla mnie nie zrozumiałe. Dodatkowo zabiera ten dreszczyk emocji związany z danym miejsce po sezonie dla zespołów bijących się o #1. Poza tym dawanie równych szans w losowaniach też trochę "zniszczy" wartość picków podczas transferów i co za tym idzie zabierze GMom posiadanie atutów.

Zasady powinny opierać się na rozegranych slotach i może na kontroli nie wystawiania najlepszych zawodników w swoim składzie. Powiedzmy gracz z TOP50 gra naprawdę a nie jest wystawiony CELOWO (zawsze znajdzie się jakiś team, że po prostu ktoś w poniedziałek czy coś nie wystawi swojego składu). Łatwo to sprawdzić w trakcie sezonu bo Yahoo ma historię i dwa kliknięcia i wszystko wiemy (a w zasadzie komisarz). Tutaj mocno dyskusyjny jest sposób karania - Gracz nie zagrał raz wystawiony żeby skorzystać na jego braku i co odliczamy setną wartość punktów liczoną w LOW14?

Drugi pomysł (bardzo szalony) - Niech wszyscy poza TOP3 ligi mają równe szanse w Drafcie. Wtedy los będzie miał miecz sprawiedliwości


Charlotte Hornets
Roster
13/14-5th|14/15-9th|15/16-9th|16/17-16th|18/19-14th|19/20-9th|20/21-10th

Offline

 

#15 2017-09-05 21:16:27

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: Kary za tankowanie

Ok, mamy wyniki głosowania. Tak więc:

1. Zaostrzamy dotychczasową wersję kar do:

od 0 do 30 meczy nierozegranych - nie dodajemy ptk
od 31 do 50 - 5pkt
od 51 do 70 - 10pkt
od 71 do 90 - 15pkt
od 91 do 110 - 20pkt
od 111 do 130 - 30pkt
od 131 w górę - 40pkt

2. Nie będziemy karać za sadzanie najlepszych graczy.
3. Karany będzie właściciel, a nie pick. Tak więc kary dotyczyły będą kolejności wszystkich picków, które posiada dany właściciel.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutoarenagier.pun.pl www.zdhzarzewie.pun.pl www.pierwszabebel.pun.pl www.martwa-ziemia.pun.pl www.talisman.pun.pl