Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#1 2014-08-28 18:53:53

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

Do Lakers: Maurice Harkless (5mln), #20 od Washington Wizards, 1rd pick 2015 od Wizards (unprotected).

Do Wizards: Dirk Nowitzki (7,5mln).

Do Bulls: Pau Gasol(7,5mln), James Johnson($1,027,424).


Argumentacja Maćka:

mackwiatkowski napisał:

KGorkiewicz napisał:

Wymiana:

Do Lakers: Maurice Harkless, #20 od Washington Wizards, 1rd pick 2015 od Wizards (unprotected).

Do Wizards: Dirk Nowitzki.

Do Bulls: Pau Gasol, James Johnson.

Wniosek o Weto:) Wiem, to nieprzyjemne, ale...

Chodzi o wymianę dokonaną przez komisarza K.Górkiewicza, wicekomisarza Yuuzka i JaqJordan23.

Cytuję tweet komisarza: każdy dostał co chciał @Yuuzek się wzmocnił @jaqjordan23 zaproponował dirka za pau, a ja talent i picki. https://twitter.com/kgorkiewicz/status/ … 8907156482

1) Pierwsza część wymiany: Pau Gasol (gracz nr 80 w sezonie 2013/14 wg ligi fantasy 9-cat - 9 kategorii - dla Yahoo! Sports) + James Johnson (gracz nr 182) zostali przehandlowani w zamian za Dirka Nowitzkiego (gracz nr. 6).

* Rozumiem, że Dirk jest stary, ale Pau też jest stary. Nie rozumiem dlaczego JaqJordan23, właściciel Bulls, wziął Pau. Może dlatego że razem z Karolem chcieliście odtworzyć wymianę Lakers i Bulls?

Druga część wymiany (Bo to w zasadzie dwie wymiany połączone w jedną):

2) Dirk Nowitzki (gracz nr 6) zostaje wymieniony za Maurice'a Harklessa (gracz nr 145), pick #20 w Drafcie 2014 i niezastrzeżony pick w Drafcie 2015.

* Pick niezastrzeżony będzie najprawdopodobniej na miejscach 15-20, bo mówimy o mistrzu ligi.

PODSUMOWUJĄC: Rozumiem, że Dirk nie jest najmłodszy, ale dwukrotnie jest wymieniany po bardzo niskiej wartości.

Przepraszam, nie chcę psuć zabawy, najchętniej bym tego nie robił, ale z mojej strony WETO.

Z mojej strony: chciałem wymienić Pau i dostać od Yuuzka Harklessa i #20 pick, natomiast nie mogliśmy się dogadać do końca. Wtedy Jacek się odezwał i zaproponował mi Dirka za Pau i ja do tego dodałem Jamesa Johnsona. I wtedy zażądałem od Yuuzka dodatkowego picku za Dirka.

Uważam, że deal jest fair z każdej strony, rozumiem argumentację Maćka Kwiatkowskiego, natomiast uważam, że Pau jest po najsłabszym swoim sezonie i będzie dużo lepszy a Dirk, cóż, nie wiadomo.


Proszę o wypowiedzenie się Yuuzka, Jacka oraz o głosowanie pozostałych ligowców. My nie głosujemy.

9 głosów na nie i deal pada.

Nie zaliczam głosów uczestników trade'u, którzy oczywiście są przeciw

Veto: mackwiatkowski, host3234, Mazi, Dymu90, rafalo, swiatkoszykowki, kosma84, Alien, marion90.

Brak veta: Kuz, Qcin, hermman89, solekck

Deal upada.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#2 2014-08-28 19:01:37

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

Więcej do dodania nie mam, Karol dobrze opisał całą sytuacje

Offline

 

#3 2014-08-28 19:13:16

KUz

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-20
Posty: 396
Punktów :   

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

Zgadzam się, że Bulls tracą na tej wymianie dużo, ale takie uroki tej gry. Skoro GM Bulls na to poszedł, to jego strata. Wymiany Gasola za Kwame w prawdziwym NBA też nikt nie contestował (choć wielu pewnie chciało) . U mnie bez veta.

Offline

 

#4 2014-08-28 19:14:03

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1180
Punktów :   

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

Dla mnie przyczyną problemu jest Jacek[noł ofens] i Bulls, którzy opchnęli Nowitzkiego po bardzo niskiej cenie. Sam deal Gasol <->Harkless + pick nr 20 wygląda okej. Wymiana Nowitzki - pierwsza/druga opcja w Mavs <-> Gasol, który, jak już wspomniał Maciek, nie będzie centralną postacią w Bulls jest  jednak mocno nierówna. Niemniej jednak- Jacek sam zaoferował Nowitzkiego, gdy Karol pytał na TT.
Czy wymiana jest nierówna i ktoś na niej traci - TAK
Czy wymiana jest nieuczciwa - NIE, bo każdy dostał to co chciał, a że Jacek zażądał za Dirka za mało to już inna sprawa [Chcącemu nie dzieje się krzywda]
Z mojej strony brak veto. Chyba, że Jacek będzie chciał się wycofać z tego dealu to wtedy chętnie zagłosuję za wnioskiem Maćka, by mu w tym pomóc.

Offline

 

#5 2014-08-28 19:14:56

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

KUz napisał:

Zgadzam się, że Bulls tracą na tej wymianie dużo, ale takie uroki tej gry. Skoro GM Bulls na to poszedł, to jego strata. Wymiany Gasola za Kwame w prawdziwym NBA też nikt nie contestował (choć wielu pewnie chciało) . U mnie bez veta.

Gregg Popovich kontestował, ale w tamtej wymianie poszły jeszcze prawa do Marca Gasola, co potem sprawiło, że Popovich się z tego wycofał

Ostatnio edytowany przez mackwiatkowski (2014-08-28 19:15:30)

Offline

 

#6 2014-08-28 19:15:47

Qcin

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-12
Posty: 197
Punktów :   

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

nie rozumiem za bardzo ruchu Bulls (Gasol + potencjalny waiver za Dirka?!) a i Lakers dostali za Niemca czapkę gruszek (2 picki pod koniec pierwszej rundy i wiecznie utalentowany i nigdy niespełniony Harkless?!) ale nie widzę też tak dużej dysproporcji między zawodnikami by głosować za vetem, zwłaszcza że Dirk ani zdrowszy ani lepszy już nie będzie ( a ta pozycja numer 6? cóż, w snake'u zastanawiałbym się czy zostanie wybrany w pierwszej rundzie).

Z drugiej strony Wizards są ZDECYDOWANYM beneficjentem tej wymiany- dostali Dirka za Harklessa- picków nie liczę gdyż o ile w NBA można zaliczyć jakiś steal z tak odległymi numerkami, o tyle w fantasy nawet jeśli się trafi to raczej będą to gracze, którzy będą na poziomie choćby zbliżonym do Dirka w momencie kiedy będą im się kończyć te dwuletnie umowy.

Tak czy owak, dla mnie wymiana jest do zaakceptowania, choć jak zaznaczyłem cena za Dirka śmiesznie niska.

Offline

 

#7 2014-08-28 19:16:10

 hermman89

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-20
Posty: 1104
Punktów :   

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

host3234 napisał:

Dla mnie przyczyną problemu jest Jacek[noł ofens] i Bulls, którzy opchnęli Nowitzkiego po bardzo niskiej cenie. Sam deal Gasol <->Harkless + pick nr 20 wygląda okej. Wymiana Nowitzki - pierwsza/druga opcja w Mavs <-> Gasol, który, jak już wspomniał Maciek, nie będzie centralną postacią w Bulls jest  jednak mocno nierówna. Niemniej jednak- Jacek sam zaoferował Nowitzkiego, gdy Karol pytał na TT.
Czy wymiana jest nierówna i ktoś na niej traci - TAK
Czy wymiana jest nieuczciwa - NIE, bo każdy dostał to co chciał, a że Jacek zażądał za Dirka za mało to już inna sprawa [Chcącemu nie dzieje się krzywda]
Z mojej strony brak veto. Chyba, że Jacek będzie chciał się wycofać z tego dealu to wtedy chętnie zagłosuję za wnioskiem Maćka, by mu w tym pomóc.

Mam takie same zdanie
BRAK VETO

Offline

 

#8 2014-08-28 19:17:50

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

host3234 napisał:

Czy wymiana jest nierówna i ktoś na niej traci - TAK
Czy wymiana jest nieuczciwa - NIE, bo każdy dostał to co chciał, a że Jacek zażądał za Dirka za mało to już inna sprawa [Chcącemu nie dzieje się krzywda]

Ja nie sugeruję że wymiana jest nieuczciwa, bo jak piszesz "każdy dostał to co chciał", więc po prostu nie może być nieuczciwa.

Jest po prostu nierówna

Offline

 

#9 2014-08-28 19:21:34

KUz

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-20
Posty: 396
Punktów :   

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

mackwiatkowski napisał:

Gregg Popovich kontestował, ale w tamtej wymianie poszły jeszcze prawa do Marca Gasola, co potem sprawiło, że Popovich się z tego wycofał

Yup, ale nikt raczej nie mógł przewidzieć, że z biegiem czasu MGasol stanie się Top3 centrów w lidze. Wymiana nierówna, ale takie też mają prawo mieć miejsce.

Offline

 

#10 2014-08-28 19:24:01

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

Póki co zgodziliśmy się wszyscy, że wymiana jest nierówna ( "Bulls tracą na tej wymianie dużo", "Czy wymiana jest nierówna i ktoś na niej traci - TAK" "Wizards są ZDECYDOWANYM beneficjentem tej wymiany").

W instytucji weta chyba nie chodzi o zarzut braku uczciwości (bo się zaczniemy kłócić i nie lubić), ale o pilnowanie by deale były mniej lub bardziej równe.

Offline

 

#11 2014-08-28 19:35:05

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1180
Punktów :   

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

mackwiatkowski napisał:

Póki co zgodziliśmy się wszyscy, że wymiana jest nierówna ( "Bulls tracą na tej wymianie dużo", "Czy wymiana jest nierówna i ktoś na niej traci - TAK" "Wizards są ZDECYDOWANYM beneficjentem tej wymiany").

W instytucji weta chyba nie chodzi o zarzut braku uczciwości (bo się zaczniemy kłócić i nie lubić), ale o pilnowanie by deale były mniej lub bardziej równe.

Całkiem trafna uwaga.
Blazers skorzysta jednak z tego szlacheckiego przywileju i ponuro krzyknie VETO

Offline

 

#12 2014-08-28 19:35:08

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 563
Punktów :   

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

Poczekałbym na Jacka (@jaqjordan23) i jego argumentację dlaczego zgodził się na taki trade. Nikogo pewnie nie przekona, że jest on dla niego korzystny, ale jeśli będzie się upierał, żeby go w takim kształcie utrzymać to raczej nie powinniśmy mu tego uniemożliwiać.

Zgadzam się, że warto dbać o to, żeby trade'y były jak najbardziej sprawiedliwe, ale jeśli granica nie zostanie przekroczona - a tutaj, mimo dużej dysproporcji w korzyściach dla Bulls i Wizards, chyba nie została - nie powinniśmy wetować.

Offline

 

#13 2014-08-28 19:37:22

Mazi

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-10-20
Posty: 630
Punktów :   

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

Po 1. Fajnie, jakby przy trade'ach były również dopisane kontrakty. $$ są wg mnie nawet konieczne, bo czasami ktoś odda lepszego zawodnika, ale zyskuje miejsce w Cap Space i to też warto rozpatrzyć.
Po 2. Niby wymiana zrobiona, a 2 z Was już zmieniła składy. Nie mogę znaleźć ile zarabia Gasol, bo... NIKT nie ma go u siebie w drużynie! I tu wraca pkt 1.
Po 3. Mnie mało obchodzi kto się osłabia (może chce być jak GM Knicks), ale warto zauważyć, że największą korzyść ma przy tej wymianie ubiegłoroczny zwycięzca i jestem za Vetem. Precz z hegemonią!

Offline

 

#14 2014-08-28 19:39:33

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

Niech każdy pilnuje swojego interesu, by on był zadowolony po swoim dealu. A ja czy reszta managerów niech pilnuje by ktoś nie został oszukany.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#15 2014-08-28 19:42:01

 Dymu90

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 561
Punktów :   
WWW

Re: Veto pod trade: Lakers - Wizards - Bulls

Dla mnie ta wymiana jest nierówna i ciągle się głowię jak Bulls na to poszli. To praktycznie jest Dirk za Harklessa. Pau Gasol i James Johnson? To raczej dobrzy zawodnicy do tankowania. Jeszcze jakby Bulls dostali jakiś pick to bym się zastanowił.

Ale tak, ode mnie jest VETO.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.spotmulti.pun.pl www.cszone.pun.pl www.rl-map-no-pvp.pun.pl www.naruto-forum-all.pun.pl www.metin3birth.pun.pl