Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#1 2014-09-11 23:24:06

Alien

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-08-21
Posty: 98
Punktów :   

[sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

@Michal_ko złożył ofertę za Lance'a ($11 786 000) i zacząłem liczyć jego salary. Nie wpisał capholdów żadnych na stronie swojej drużyny i doszedłem do tego, że nie mógł złożyć takiej oferty, bo była tam gdzieś oferta Pottera (min) i Blatche (min) oraz oczywiście DeAndre Jordana ( 10.368 milionów dolarów za rok). Suma kontraktów DeAndre i Lance'a dają jego cap space. Prosta matma - miał wcześniej inne cap holdy, więc kontrakt dla Lance'a nie miał prawa mieć miejsca Wycofał je, żeby mieć miejsce i ok. Potem ktoś odkrył, że jeszcze jest ta za Masona Plumleego, o której jest dyskusja (wycofana oferta przebijająca, większa niż minimum). Jeśli ta oferta jest w jego salary to nici z kontraktu dla Lance'a. Ot cała historia.

Dowody:

komunikat komisarza z tagiem i oznaczonym oskarżonym: https://twitter.com/kgorkiewicz/status/ … 7432084480
oferty kontraktów chronologicznie
kontrakt Masona: http://www.dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?id=377
kontrakt Portera: http://www.dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?id=255
kontrakt Blatche: http://www.dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?pid=1776#p1776
kontrakt Jordana: http://www.dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?pid=1811#p1811
Kontrakt: Lance'a http://www.dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?pid=1814#p1814

Proszę komisarza o odniesienie się do sytuacji, a radę właścicieli o wyrażenie swojej opinii.

Offline

 

#2 2014-09-11 23:27:58

michal_ko

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 255
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

Dla ścisłości: od strony $$$ wszystko się zgadza.  Jedynym problemem jest kwestia odwołania ofert w celu nie blokowania cap space'u. Pozdrawiam.

E: odwołanie oferty jest tak samo naturalne jak jej złożenie czy akceptacja . Naprawdę nie wiem w czym problem.
##BasketballReasons?

Ostatnio edytowany przez michal_ko (2014-09-11 23:34:38)

Offline

 

#3 2014-09-11 23:59:48

michal_ko

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 255
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

Amnestia na kontrakcie Collisona załatwiła by sprawę?  Otworzy ona 3.5 M na kontrakt Masona Plumlee.  Jeśli tak to jestem gotowy na to pójść, ewentualnie.

Offline

 

#4 2014-09-12 00:08:40

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 562
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

Pisałem to już na TT, ale powtórzę dla wszystkich:

Przykład: przebiłeś ofertę więc poprzednik usuwa caphold danego FA ze swojego salary, wolną gotówkę proponuje innemu graczowi. Po czasie Ty wycofujesz ofertę i drugi GM zostaje z dwoma capholdami: gracza, dla którego ofertę wycofałeś i tego, któremu zaoferował kontrakt później. I jest w dupie w związku z tym, że Ty się rozmyśliłeś i wycofałeś ofertę.

To jest moim zdaniem właśnie ten problem z wycofywaniem przebijających ofert. Tak, pisałeś o tym, że wtedy ważność traciłyby też wszystkie wcześniejsze oferty, ale moim zdaniem nie ma to żadnego sensu i z powodu czyjegoś kaprysu/braku zdecydowania/zmiany zdania (mówię ogólnie) do kosza wyrzucane by było kilka dni licytacji o danego gracza.

Był komunikat Karola, sprawa jest dla mnie jasna - nie możesz wycofać oferty dla Plumlee.

Musisz kombinować inaczej, co zresztą widzę, że już robisz

Offline

 

#5 2014-09-12 08:05:10

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

Jeszcze jest inny problem, Michał odwołał ofertę dla Markieffa Morrisa z godziny 12 wczoraj, po tym jak napisałem mu, że odwoływać nie wolno, jeśli się przebiło ofertę. W związku z tym o północy Keef został podpisany a mnie już nie było na komputerze, bo smacznie spałem od godziny 21 bo się źle czułem. I teraz się jeszcze gorzej czuje, bo muszę podjąć jakieś kroki wobec a) Michała, który zachowuje się jakby miał nas wszystkich - a w szczególności mnie i moje słowa/pracę nad tym wszystkim - w dupie i b) Łukasza który podpisał Keefa Morrisa o północy, w pełni prawnie, ale niestety będzie musiał o niego jeszcze powalczyć.

Nie wiem co o tym myśleć, bo w takich momentach przestaje mi się chcieć to wszystko robić.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#6 2014-09-12 09:24:35

michal_ko

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 255
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

Karol, z całym szacunkiem,  nie stawiaj mnie w takim świetle, szanuje zasady, kieruje się regulaminem, ale 1. O wycofaniu ofert punkt został dodany w trakcie gry co nie jest fajne,  dwa nie bylo informacji na forum, a twitter wlaczylem i zobaczyłem informacje po opublikowamiu postów. 3 precedens dokonał się ws. Mario Chalmersa gdzie wycofanie oferty bylo skuteczne i nie przeszkodziło w dalszej grze. Opierajac sie na w/w precedensie mam podstawy do wymagania akceptacji odwołań moich ofert.
4. Przyjmę każda karę by dalej kontynuować grę, choć mam świadomość, że nie złamałem regulaminu gry.
5. Znalazlem rchyba rozwiązanie tej sytuacji. Dokonam amnestii na umowie Collisona 3.5m co pozwoli podpisac Plumlee i utrzymać waznosc oferty za Lance'a.
Czekam na decyzję

Offline

 

#7 2014-09-12 09:38:07

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1178
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

No i to jest właśnie jeden z powodów dla których wycofywanie ofert przebijających powinno być i jest zakazane - tworzy się niesamowity bajzel.  Zróbcie licytację Markieffa od nowa[lub od ostatniej "ważnej", myślę, że Łukasz nie będzie miał żalu.
Nie rozumiem po co tak perfidnie próbować wykorzystywać "luki" w CBA, zamiast zapytać się Karola lub poddać problem pod dyskusję na forum, a w dodatku jeszcze zlewać kompletnie, tych którzy próbują wytłumaczyć, że jest coś nie w porządk .. Jak to wczoraj określiłeś Michał - będziesz "Donaldem Sterlingiem tej ligi".

Offline

 

#8 2014-09-12 09:57:59

llysikowski

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-08-09
Posty: 207
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

Już się z Karolem dogadałem, może normalnie przebijać moją ofertę.

Offline

 

#9 2014-09-12 10:09:59

michal_ko

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 255
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

@host3234 Dlaczego bałagan po wycofaniu oferty? Wcześniejsza obowiązuje i po sprawie, załatwione. Jak w w/w przypadku.
Nie wykorzystuje luk w regulaminie. Nic na temat zakazu wycofania ofert tam nie ma. A nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie wycofanie oferty jest tak samo naturalną rzeczą jak jej złożenie czy akceptacja. Dopóki oferta nie zostanie zaakceptowana to naturalnym jest możliwość jej wcześniejszego wycofania, i tak też zrobiłem.
Co do tlumaczeń, niestety bez podstawy - zmiany w regulaminie - to nie jest nic wiążącego.

Ważne: Dlaczego w sprawie zwiększenia/nie zwiększenia liczby oferty dla FA powstał osobny wątęk z ankietą i dyskusją, a w mojej sprawie nie? Tak samo to powinno zostać rozstrzygnięte, by każdy mógł się z tym zapoznac i wyrazic zdanie. potrzebny jest czas od momentu wejscia jakiejś zmiany dla graczy by się z tym zapoznać, nie tak z minuty na minutę - można wycofać ofertę i minutę później już nie.

Offline

 

#10 2014-09-12 10:28:22

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1178
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

Na przykładzie:
Gracz XXX składa ofertę za Jana Kowalskiego o 14 we wtorek, Gracz YYY przebija o 18 we wtorek, ty przebijasz o 13 w środę, więc XXX idzie na piwo, bo wie, że jak wstanie następne ranka [albo i nie..w zależności ile tych piw wypije] to zdąży jeszcze ta ofertę przebić,a chce poczekać na rozwój wydarzeń na innych frontach, by wiedziec jakie cap-space mu zostanie.. A tymczasem ty nagle wycofujesz swoją ofertę i zaczyna obowiązywać oferta YYY, a więc o 18 w środę Kowalski zostaje przez niego podpisany. Gracz XXX nie ma nawet możliwości zareagowania. Takie wycofywanie ofert właściwie zmusza nas do ciągłego ślęczenia przy monitorze, bo "a nuż ktoś wycofa nagle".
Jaśniej już tego można przedstawić.

Co do drugiego pytania..moim zdaniem odpowiedź brzmi:  Bo wycofywania ofert domagasz się chyba tylko [i próbujesz to robić], podczas gdy cała reszta dostosowała się do KORZYSTNYCH dla wszystkich zasad zakazu , a zwiększenie/nie zmieniania liczby ofert dla FA to sprawa, w której jest sporo osób po obu stronach barykady i obie mają  racjonalne i sensowne argumenty.

Offline

 

#11 2014-09-12 10:32:23

michal_ko

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 255
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

1. Czas liczony od nowa od momentu wycofania oferty 24h. proste i zrozumiałe.

2. w regulaminie (i nadal nie ma...) i na początku gry żadnego zakazu nie było.

Ostatnio edytowany przez michal_ko (2014-09-12 10:32:41)

Offline

 

#12 2014-09-12 10:34:29

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 562
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

michal_ko napisał:

2. w regulaminie (i nadal nie ma...) i na początku gry żadnego zakazu nie było.

Co było typową luką, którą należało zgłośić i przedyskutować na forum. Mogłeś założyć wątek z tą kwestią, nic nie stało na przeszkodzie, ale wolałeś działać po swojemu i tę lukę/brak w regulaminie wykorzystać.

Offline

 

#13 2014-09-12 10:42:28

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1178
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

ad.1 Możnaby wtedy naprawdę mocno sabotować salary-cap innych graczy. Jesli wycofujesz ofertę to momentalnie poprzednia staje się ważna, a więc ten gracz z automatu ma blokowane pieniądze w salary-cap. A co jeśli już wcześniej wydał je na złożenie oferty komuś innemu? Nagle przekracza salary-cap, wbrew swojej woli, bo jakiemuś innemu managerowi zachciało się rzucać bezmyślnie ofertami na lewo i prawo.

ad.2 Bo w regulaminie nie było? Ehh.. Tu nie chodzi o to, by wykorzystywać luki w przepisach i próbować urywać coś dla siebie kosztem innych, tylko żebyśmy RAZEM starali się sprawić by ta gra była lepsza z każdym dniem. Karol odwala kapitalna robotę, ale wiadomo, że nie wszystko jest w stanie ogarnąć, a już chyba na pewno nie wpadło mu do głowy, że ktoś będzie próbował utrudniać innym grę, by samemu coś na tym zyskać, zamiast po prostu zwrócić uwagę na brak niektórych zapisów w regulaminie i uczynić tę grę lepszą.

Ostatnio edytowany przez host3234 (2014-09-12 10:43:12)

Offline

 

#14 2014-09-12 11:21:39

KUz

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-20
Posty: 396
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

Punkt 1. o którym mówi host bardzo dobrze widać tutaj: http://www.dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?id=343 Odwołałeś swoją ofertę za Lowry'ego, po tym jak zaoferowałem duży kontrakt Noelowi (http://www.dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?id=168).

Offline

 

#15 2014-09-12 11:37:32

michal_ko

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 255
Punktów :   

Re: [sąd transferowy] Afera kontraktu Masona Plumleego

@KUz Nigdy nie interesowałem się i nie licytowałem Noela. Zrezygnowałem z Lowry'ego żeby móc podnieść swoją ofertę za Lance'a i Jordana.

@solekck skąd mogłem wiedzieć, że brak zakazu nie był zamierzony? Fakt mogłem założyć temat, nie zrobiłem tego. moje zaniedbanie. ale czy dyskwalifikujące? nie. działałem w interesie 'mojego zespołu' nie stanowiąc zagrożenia dla osób 3.

@host 1. inne rozwiazanię o którym też pisałem - wszystkie oferty traca ważność i od nowa startuje licytacja. fair? chyba tak.
2. nie neguje, że Karol odwala dobra robote, robi fenomenalną pracę i głupio mi , że z mojej sprawy zrobiła sie taka afera. ale taka jest gra. nie próbowałem ugrać czegoś kosztem innych! W jaki sposób? Próbowałem podpisać graczy na których mi zalezy. osoby 3 nie miały nic wspólnego z tym.
może za późno , ale jednak dyskusja jest nad tym waznym tematem. mogłabyć wcześniej, ale zgodnie z literą regulaminu przyjąłem, że jest to dozwolnone do czego miałem świete prawo i co wydawało się jak najbardziej logiczne.

pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lsmods.pun.pl www.loth.pun.pl www.benten.pun.pl www.komurka.pun.pl www.harrypotterpbf.pun.pl