Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#1 2015-07-30 17:28:42

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

Bardzo Was proszę o umieszczanie tutaj swoich pytań, na które chcecie znać odpowiedź - w kwestii reguł czy zwykłego funkcjonowania ligi. Spróbuję wraz z ludźmi, którzy się dobrze orientują w zasadach odpowiedzieć na każde z nich, a później ułożyć z nich ładne i przyjemne FAQ. Dodatkowo planujemy z paroma osobami nagrać ligowy podcast w którym podyskutujemy o lidze i przydadzą nam się tematy do dyskusji. Może znajdziemy coś nad czym trzeba się zastanowić i coś zmienić.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#2 2015-07-30 18:26:06

 hermman89

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-20
Posty: 1104
Punktów :   

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

Ok to zacznę
Chce się upewnić:

1) Chcę zaoferować kontrakt np zawodnikowi który ma QF w wysokości 9.5 mln. Czyli mogę zwiększyć o 10% ofertę i rozłożyć to na dwa lata i dawać np 12 mln na 2 lata tak jak pisałeś Karol na Twitterze w sprawie Iggy czy źle to zinterpretowałem  ?

2) Gdy mam zawodnika na RFA to jaka jest maksymalna oferta jaką mogę mu dać? Tyle ile mam wolnych pieniędzy do osiągnięcia salary cap + jego QF ?

3) Od kiedy będzie można dawać kontrakt do amnestii ?

Dzięki z góry za odpowiedź

Ostatnio edytowany przez hermman89 (2015-07-30 18:35:09)

Offline

 

#3 2015-07-30 19:17:06

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

hermman89 napisał:

Ok to zacznę
Chce się upewnić:

1) Chcę zaoferować kontrakt np zawodnikowi który ma QF w wysokości 9.5 mln. Czyli mogę zwiększyć o 10% ofertę i rozłożyć to na dwa lata i dawać np 12 mln na 2 lata tak jak pisałeś Karol na Twitterze w sprawie Iggy czy źle to zinterpretowałem  ?

2) Gdy mam zawodnika na RFA to jaka jest maksymalna oferta jaką mogę mu dać? Tyle ile mam wolnych pieniędzy do osiągnięcia salary cap + jego QF ?

3) Od kiedy będzie można dawać kontrakt do amnestii ?

Dzięki z góry za odpowiedź

1) Dokładnie tak, jeśli nie zostaniesz przelicytowany. W momencie oferty twój cap-hold zmienia się z 9.5 mln na kwotę pierwszego roku z tych 12 mln.

2) W CBA są opisane warunki maksymalnego kontraktu dla zawodnika - względem ilości lat, które spędził w lidze - 25,30 lub 35% całego salary cap. Co do długości kontraktu, to do każdego RFA masz prawa Birda, więc możesz zaoferować maksymalnie 4 letni kontrakt.

3) Możesz amnestionować dowolny kontrakt w dowolnym momencie i znika on z salary. Jednak można to tylko zrobić raz przez CAŁĄ GRĘ. Każda drużyna ma jedną amnestię do wykorzystania.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#4 2015-08-22 12:39:41

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

Mam propozycje, zaokrąglajmy wysokości kontraktów bo liczenie tych dolarów robi się czasem męczące

Offline

 

#5 2015-08-25 23:38:37

 hermman89

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-20
Posty: 1104
Punktów :   

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

Może wprowadzimy do naszego CBA dodatkowe informację i zmianę co do 10-dniowych kontraktów, żeby nie było zamieszania tak jak w poprzednim sezonie ?
Moja propozycja :

1.Drużyna posiadającego zawodnika na 10-dniowym może wyrównać minimum (gdy jest powyżej salary) bądź wyższe oferty (gdy ma miejsce w swoim salary)

2.Drużyna posiadająca zawodnika na 10-dniowym NIE może dokładać dodatkowych lat lub opcję drużyny do złożonej oferty przez inną drużynę

Offline

 

#6 2015-08-25 23:40:12

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

1) PODPISYWANIE GRACZY, DO KTÓRYCH NABYLIŚMY PRAWA W DRAFCIE 2014

-> Jeżeli do 26.10 nie podpiszemy gracza, do którego nabyliśmy prawa w Drafcie 2014, to ten gracz trafia na rynek wolnych agentów. (POPRAWIONE NA DOLE: jeśli Twój gracz nie zagrał w NBA w sezonie 2014/15, to możesz mieć do niego prawa po 26.10 i dalej. Jeśli zagra w sezonie 2015/16, to w offseason 2016 musisz już podjąć decyzję. Możesz też go podpisać w trakcie sezonu 2015/16, gdy będzie grał)

-> W NBA trzeba mieć cap-space lub użyć wyjątku, by podpisać takiego gracza. My z tego zrezygnujemy, proponuję (choć dopiero co wziąłem #23 Caboclo w cap-space), bo to nagle może komuś zrobić komplikacje. Najwyżej możemy wprowadzić ten zapis od przyszłego sezonu.

-> Kontrakty dla #21-30 znajdziecie tu (mimo tego że jest to Draft 2014, patrzymy na NBA Rookie Scale 2015/16) http://basketball.realgm.com/nba/info/rookie_scale/2016

-> Kontrakty dla #31-60 -> 525,093 w 1.szym sezonie i RFA po jego zakończeniu

Ostatnio edytowany przez mackwiatkowski (2015-08-26 00:16:50)

Offline

 

#7 2015-08-25 23:47:47

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

Moje pytanie - dlaczego komisarzu Karolu pozwoliłeś mistrzowi Yuuzkowi zwolnić Aleksieja Szweda ot tak po prostu? Rozumiem, że dlatego, że trafił do Europy, ale Yuuzek wyrównując na wiosnę mój kontrakt 1+1 dobrze wiedział, że Shved jest wolnym agentem w lipcu. Teraz otrzymał pozwolenie na amnestionowanie go.

Tzn rozumiem koncept i chyba się z nim zgadzam (jeśli chodzi o sytuacje, w których ktoś odchodzi z NBA do innej ligi), ale może nie stosujmy prawa, którego nie ma. Może wprowadźmy je i potem je stosujmy:) 

ps. przyznam, że ja składając tę ofertę 1+1 myślałem, że Shved zostanie w NBA.

Ostatnio edytowany przez mackwiatkowski (2015-08-26 00:02:05)

Offline

 

#8 2015-08-25 23:59:10

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

ZASTRZEŻENI WOLNI AGENCI

Ten rynek będzie przede wszystkim rynkiem zastrzeżonych wolnych agentów. Tych niezastrzeżonych fajnych jest niewielu. Zastrzeżonych sporo.

I tu pojawia się pytanie, na które myślę nie wszyscy Komisarzu znają odpowiedź.

Przykład, myślę, że dobry:

Paweł GM Nuggets ma Andre Iguodalę jako RFA z capholdem 11.25.

Nikt nie składa mu oferty, a Paweł chciałby ten caphold obniżyć.

1) Czy może mu jako pierwszy złożyć ofertę?
2) Jaka jest minimalna oferta jaką może złożyć Paweł dla gracza z takim capholdem?

Offline

 

#9 2015-08-26 00:06:51

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1178
Punktów :   

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

mackwiatkowski napisał:

1) PODPISYWANIE GRACZY, DO KTÓRYCH NABYLIŚMY PRAWA W DRAFCIE 2014

-> Jeżeli do 26.10 nie podpiszemy gracza, do którego nabyliśmy prawa w Drafcie 2014, to ten gracz trafia na rynek wolnych agentów.

Ale to powinno dotyczyć tylko graczy, którzy rozegrali już w lidze jakiekolwiek minuty. Jeżeli mam prawa do zawodnika, który a) cały sezon spędził w D-League i nie powąchał parkietu NBA lub b)spędził sezon w Europie to powinienem dalej zachować do niego prawa - na co najmniej kolejny rok.

hermman89 napisał:

Może wprowadzimy do naszego CBA dodatkowe informację i zmianę co do 10-dniowych kontraktów, żeby nie było zamieszania tak jak w poprzednim sezonie ?
Moja propozycja :

1.Drużyna posiadającego zawodnika na 10-dniowym może wyrównać minimum (gdy jest powyżej salary) bądź wyższe oferty (gdy ma miejsce w swoim salary)

2.Drużyna posiadająca zawodnika na 10-dniowym NIE może dokładać dodatkowych lat lub opcję drużyny do złożonej oferty przez inną drużynę

Pełna zgoda przy obu propozycjach.

Ostatnio edytowany przez host3234 (2015-08-26 00:09:36)

Offline

 

#10 2015-08-26 00:13:48

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

host3234 napisał:

mackwiatkowski napisał:

1) PODPISYWANIE GRACZY, DO KTÓRYCH NABYLIŚMY PRAWA W DRAFCIE 2014

-> Jeżeli do 26.10 nie podpiszemy gracza, do którego nabyliśmy prawa w Drafcie 2014, to ten gracz trafia na rynek wolnych agentów.

Ale to powinno dotyczyć tylko graczy, którzy rozegrali już w lidze jakiekolwiek minuty. Jeżeli mam prawa do zawodnika, który a) cały sezon spędził w D-League i nie powąchał parkietu NBA lub b)spędził sezon w Europie to powinienem dalej zachować do niego prawa - na co najmniej kolejny rok.

Tak, faktycznie.  Myślę, że nawet na więcej niż jeszcze jeden rok.
btw, czyli możemy handlować prawami:) chyba jeszcze nikt ich nie używał w wymianie

Ostatnio edytowany przez mackwiatkowski (2015-08-26 00:19:14)

Offline

 

#11 2015-08-26 00:15:21

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

mackwiatkowski napisał:

Moje pytanie - dlaczego komisarzu Karolu pozwoliłeś mistrzowi Yuuzkowi zwolnić Aleksieja Szweda ot tak po prostu? Rozumiem, że dlatego, że trafił do Europy, ale Yuuzek wyrównując na wiosnę mój kontrakt 1+1 dobrze wiedział, że Shved jest wolnym agentem w lipcu. Teraz otrzymał pozwolenie na amnestionowanie go.

Tzn rozumiem koncept i chyba się z nim zgadzam (jeśli chodzi o sytuacje, w których ktoś odchodzi z NBA do innej ligi), ale może nie stosujmy prawa, którego nie ma. Może wprowadźmy je i potem je stosujmy:) 

ps. przyznam, że ja składając tę ofertę 1+1 myślałem, że Shved zostanie w NBA.

Dokładnie z tego względu co napisałeś, nie mamy wpływu na wybór takich zawodników jak Shved, więc nie sądzę, że powinniśmy ponosić konsekwencje zmiany ligi.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#12 2015-08-26 00:18:35

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

KGorkiewicz napisał:

mackwiatkowski napisał:

Moje pytanie - dlaczego komisarzu Karolu pozwoliłeś mistrzowi Yuuzkowi zwolnić Aleksieja Szweda ot tak po prostu? Rozumiem, że dlatego, że trafił do Europy, ale Yuuzek wyrównując na wiosnę mój kontrakt 1+1 dobrze wiedział, że Shved jest wolnym agentem w lipcu. Teraz otrzymał pozwolenie na amnestionowanie go.

Tzn rozumiem koncept i chyba się z nim zgadzam (jeśli chodzi o sytuacje, w których ktoś odchodzi z NBA do innej ligi), ale może nie stosujmy prawa, którego nie ma. Może wprowadźmy je i potem je stosujmy:) 

ps. przyznam, że ja składając tę ofertę 1+1 myślałem, że Shved zostanie w NBA.

Dokładnie z tego względu co napisałeś, nie mamy wpływu na wybór takich zawodników jak Shved, więc nie sądzę, że powinniśmy ponosić konsekwencje zmiany ligi.

Ok, ale rozumiem, że wprowadzamy to od teraz jako zasadę.

Offline

 

#13 2015-08-26 00:19:20

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

mackwiatkowski napisał:

ZASTRZEŻENI WOLNI AGENCI

Ten rynek będzie przede wszystkim rynkiem zastrzeżonych wolnych agentów. Tych niezastrzeżonych fajnych jest niewielu. Zastrzeżonych sporo.

I tu pojawia się pytanie, na które myślę nie wszyscy Komisarzu znają odpowiedź.

Przykład, myślę, że dobry:

Paweł GM Nuggets ma Andre Iguodalę jako RFA z capholdem 11.25.

Nikt nie składa mu oferty, a Paweł chciałby ten caphold obniżyć.

1) Czy może mu jako pierwszy złożyć ofertę?
2) Jaka jest minimalna oferta jaką może złożyć Paweł dla gracza z takim capholdem?

Oczywiście, że może, nawet minimum dla weterana - wtedy ta oferta zastępuje cap-hold. Wiem, że to może doprowadzić do sytuacji, w której Paweł uwolni sobie salary z kilku zawodników szybkimi ofertami, ale prędzej czy później zostanie przelicytowany i wtedy cap=hold wraca do poprzedniej wartości. Może po prostu nie starajmy się nadużywać pewnych luk w zasadach, a grajmy tak, żeby każdy miał z tego przyjemność.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#14 2015-08-26 00:20:28

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

host3234 napisał:

mackwiatkowski napisał:

1) PODPISYWANIE GRACZY, DO KTÓRYCH NABYLIŚMY PRAWA W DRAFCIE 2014

-> Jeżeli do 26.10 nie podpiszemy gracza, do którego nabyliśmy prawa w Drafcie 2014, to ten gracz trafia na rynek wolnych agentów.

Ale to powinno dotyczyć tylko graczy, którzy rozegrali już w lidze jakiekolwiek minuty. Jeżeli mam prawa do zawodnika, który a) cały sezon spędził w D-League i nie powąchał parkietu NBA lub b)spędził sezon w Europie to powinienem dalej zachować do niego prawa - na co najmniej kolejny rok.

Dokładnie tak, podobna sytuacja jest z Walterem Tavaresem czy Joshem Huestisem.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#15 2015-08-26 00:21:12

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Wasze pytania co do zasad/rozgrywki - FAQ in making

hermman89 napisał:

Może wprowadzimy do naszego CBA dodatkowe informację i zmianę co do 10-dniowych kontraktów, żeby nie było zamieszania tak jak w poprzednim sezonie ?
Moja propozycja :

1.Drużyna posiadającego zawodnika na 10-dniowym może wyrównać minimum (gdy jest powyżej salary) bądź wyższe oferty (gdy ma miejsce w swoim salary)

2.Drużyna posiadająca zawodnika na 10-dniowym NIE może dokładać dodatkowych lat lub opcję drużyny do złożonej oferty przez inną drużynę

Zgoda, trzeba to wprowadzić, wpiszę to zasady jak znajdę czas.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grad.pun.pl www.prawowspia.pun.pl www.ligapokemongra.pun.pl www.zakkw.pun.pl www.narutoms.pun.pl