Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#1 2014-08-30 11:18:19

Qcin

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-12
Posty: 197
Punktów :   

Nikola Mirotic rule?

Okej, jako że część z was zgrabnie wychwyciła, że wybrałem z numerem 8 draftu Nikolę Miroticia i uważa, że powinien on iść z rynku wolnych agentów, to chciałbym by ta kwestia została wyjaśniona- czy należy się on mi, czy powinien być wolnym agentem.

Długo się zastanawiałem czy wybór Miroticia jest zgodny z regulaminem i nie znalazłem w nim żadnych przeciwwskazań odnośnie takiego ruchu. Natomiast istnieje kilka punktów, które chronią moją decyzję.

1) wchodzi on w swój debiutancki sezon, także formalnie jest rookie, ok był wybrany w drafcie 3 lata temu, ale debiutantem będzie teraz.
2)  precedens związany z tym jak Larry Bird trafił do Bostonu- poszedł z #6 ale został jeszcze rok w Indianie i dołączył dopiero w kolejnym sezonie. Później liga tego zabroniła, ale Larry w Celtach został. Skoro mamy jak najbardziej odwzorowywać prawdziwe NBA, to Mirotić powinien zostać w Jazz. Prawo nie działa wstecz.
3) Wykorzystałem nie tyle lukę w regulaminie, co brak jakiejkolwiek informacji na ten temat, a skoro Mirotic będzie rookie w tym sezonie to dla mnie naturalnym było, że mogę go wybrać w drafcie, no bo... czemu nie?
4)Miroticia nie było na liście wolnych agentów!!! Dlaczego? Skoro oczywiste dla części z was było, że będzie wolnym agentem to dlaczego nikt go tam nie umieścił? Zwłaszcza, że zarówno Komisarza jak i jego zastępca wypisali już wszystkich wolnych agentów i lista ta wydawała się zamknięta.

Myślę, że warto byłoby rozstrzygnąć tę kwestię, zwłaszcza że za chwilę pojawi się ten sam problem z Dario Sariciem i wiem, że część z was chciała poświęcić picki by zyskać do niego prawa- skoro taki zabieg miałby być dozwolony, to czemu sytuacja z Miroticiem miałaby być rozpatrzona inaczej?

Tyle tytułem wstępu, czekam na wypowiedzi pozostałych graczy, bo osobiście uważam, że wybór powinien zostać zachowany.

Jednocześnie proszę o zatrzymanie mojego zegara 12 godzin na wybór zawodnika do chwili wyjaśnienia sytuacji i prawomocnego wyroku ulicy

Offline

 

#2 2014-08-30 11:24:12

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Nikola Mirotic rule?

W drafcie wybieramy rookies i Mirotić jest rookie, ale w tym roku - w drafcie 2014 - Mirotić nie był wybierany, co za tym idzie my też Mirotićia nie wybieramy. I nie pisałem tego w CBA - owszem - natomiast uznałem, że nie jest to potrzebne i managerowie nie będą wybierać Miroticiów, Lampów czy Franów Vazquezów.

Mirotić nie był na liście FA bo ona się po pierwsze jeszcze nie zamknęła a po drugie wpisywaliśmy swoich zawodników, a dopiero ją z Yuuzkiem uzupełnimy w czasie draftu - obiecuję.

Nie mam Ci za złe, że wybrałeś Miroticia, ale musisz powtórzyć wybór z dostępnych zawodników i od tej chwili masz 12h na wybór

Jednocześnie chciałbym napisać, że jest weekend i mam troszkę inne plany niż siedzenie przy komputerze/twitterze, także w razie potrzeby kontaktu ze mną proszę o telefon Nr na stronie LA Lakers.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#3 2014-08-30 11:46:23

Qcin

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-12
Posty: 197
Punktów :   

Re: Nikola Mirotic rule?

ale jak w takiej sytuacji będzie wyglądała sytuacją z Sariciem? Ok, został wybrany podczas draftu 2014, ale wiadomo, że najbliższe 2 sezonu NBA będzie odwiedzał jedynie w roli kibica, skoro kontrakt dla debiutanta wybranego poza 10 numerem wygląda 1+1TO to co jeśli wybierze go ktoś z numerem dajmy na to 21? Zapcha sobie salary ale jak ten wejdzie do ligi będzie dostępny jako wolny agent? Bo jeśli miałby zachować prawa do niego, to co w sytuacji gdy będzie miał już na dany sezon zapełnione 15 miejsc w rosterze i nie będzie miał prawa do zwolnienia zawodnika?

Poza tym, jeśli Mirotić ma być wolnym agentem to jaki będzie minimalny i maksymalny kontrakt dla niego, skoro liczba lat w lidze wynosi 0, a progi występują od 1 roku w górę?

To nie jest tak, że się czepiam, po prostu to są ciekawe kwestie, które mogą się powtarzać w przyszłości i przydałoby się je rozwiązać za wczasu.

Dalej uważam, że Mirotić powinien trafić do mnie jako, że nie było ani słowa o tym w CBA, ale skoro taka jest decyzja to się dostosuje, niemniej liczę też na odpowiedzi na powyższe pytania by w przyszłości nie było wątpliwości

Offline

 

#4 2014-08-30 14:02:38

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1180
Punktów :   

Re: Nikola Mirotic rule?

Wydaje mi się, że z Saricem byłoby tak, że nie ma go w składzie [nie zajmuje w drużynie miejsca], ale jeśli powróci do ligi to możesz go podpisać. Pytanie tylko, czy podpisujesz go wówczas na kontrakcie rookie,czy jakimś wyższym?

Offline

 

#5 2014-08-30 14:22:54

kosma84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 50
Punktów :   

Re: Nikola Mirotic rule?

Come on guys. Grajmy fair a nie szukajmy kruczków, haków. Karol robi super robotę jako organizator tej ligi, nie marnujmy jego i tak mocno poświęcanego czasu na haki w stylu - nie napisali nic o Mirotiću to go biorę:)

Offline

 

#6 2014-08-30 15:27:12

Qcin

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-12
Posty: 197
Punktów :   

Re: Nikola Mirotic rule?

nie chodziło mi o wprowadzenie zamieszania, spokojnie wybiorę kogoś innego, tylko żeby te wszystkie kwestie wyjaśnić- jasne, że gdybym miał Miroticia to bym nie narzekał, ale spodziewałem się, że się skończy i tak innym wyborem- tyle, że trzeba będzie te kwestie uregulować by następnym razem nie było wątpliwości w takich sytuacjach

Offline

 

#7 2014-08-30 22:15:44

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Nikola Mirotic rule?

Sytuacja z Sariciem - wybieramy go w drafcie, natomiast wpisujemy sobie w stronę drużyny, jedynie prawa do zawodnika i w momencie gdy on pojawi się w NBA, podpisujemy z nim odpowiedni rookie kontrakt.

Tymczasem Miroticia maks i minimum obowiązuje tak jak dla gracza będącego rok w lidze, czyli minimalne wartości.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.spotmulti.pun.pl www.sn.pun.pl www.rl-map-no-pvp.pun.pl www.naruto-forum-all.pun.pl www.metin3birth.pun.pl