Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#16 2015-03-23 21:23:23

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: 10 dniowe kontrakty - zasady.

ja o tym mówię od początku, Twoje rozumienie najbardziej premiuje drużyny POWYŻEJ salary, które nawet nie mają zawodnika na 10-dniowym kontrakcie, drużyny poniżej salary mogą dać więcej niż minimum i zamknąć temat pozostałym ale w wypadku dwóch drużyn powyżej salary promujmy ta, która zaryzykowała i wzięła kogoś na 10dni

Offline

 

#17 2015-03-23 21:25:45

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: 10 dniowe kontrakty - zasady.

ale ogólnie czuje, że jesteśmy blisko konsensusu

Offline

 

#18 2015-03-23 21:30:14

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: 10 dniowe kontrakty - zasady.

Yuuzek napisał:

Pomysł z przyszłymi wyjątkami dla mnie jest zupełnie bez sensu.

Ja cały sezon grałem wg tego jak ja rozumiałem zasady, od początku wiedziałem że w trakcie sezonu pozycja z ubiegłego nie ma znaczenia.

Te zasady nie zostały jednak spisane w naszym CBA, a z naszego CBA na sezon 2014/15 http://www.dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?id=182 nie wynikało że wyrównanie oferty przez kogoś kto ma danego gracza na 10-dniowym kontrakcie wystarcza by zamknąć sprawę.

Przypadkowo mam tego Turnera, ale normalnie bym miał duży problem, że obowiązuje coś co nie zostało spisane przed sezonem, tylko jest jakąś wiedzą, która krąży gdzieś i nie jest dostępna dla wszystkich.

Natomiast napisałem w temacie Turnera jak można zinterpretować CBA by Turner nie miał praw Birda pozwalających na wyrównywanie kontraktu. Dlatego mam czyste sumienie, że tak czy siak powinien trafić do mnie.

Offline

 

#19 2015-03-23 21:32:15

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: 10 dniowe kontrakty - zasady.

mackwiatkowski napisał:

Yuuzek napisał:

Pomysł z przyszłymi wyjątkami dla mnie jest zupełnie bez sensu.

Ja cały sezon grałem wg tego jak ja rozumiałem zasady, od początku wiedziałem że w trakcie sezonu pozycja z ubiegłego nie ma znaczenia.

Te zasady nie zostały jednak spisane w naszym CBA, a z naszego CBA na sezon 2014/15 http://www.dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?id=182 nie wynikało że wyrównanie oferty przez kogoś kto ma danego gracza na 10-dniowym kontrakcie wystarcza by zamknąć sprawę.

Przypadkowo mam tego Turnera, ale normalnie bym miał duży problem, że obowiązuje coś co nie zostało spisane przed sezonem, tylko jest jakąś wiedzą, która krąży gdzieś i nie jest dostępna dla wszystkich.

Natomiast napisałem w temacie Turnera jak można zinterpretować CBA by Turner nie miał praw Birda pozwalających na wyrównywanie kontraktu. Dlatego mam czyste sumienie, że tak czy siak powinien trafić do mnie.

wiem to i jest Twój(podobnie jak Shved mój) , teraz chodzi o to by na przyszłość to uzgodnić by było dobrze i jasno dla wszystkich

Ostatnio edytowany przez Yuuzek (2015-03-23 21:34:28)

Offline

 

#20 2015-03-23 21:36:25

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: 10 dniowe kontrakty - zasady.

Inna rzecz, że - kierując się Twoim tokiem rozumowania, że nie decyduje wyższa pozycja w tabeli - nie wiadomo by było co zrobić, gdy na stole były dwie identyczne oferty... Nie mniej z CBA wynika, że w przypadku dwóch identycznych ofert minimalnych kontraktów, decyduje pozycja w tabeli. Zabrakło tego zapisu, który jest u samej góry w tym temacie i ja np działałem cały sezon wg CBA. No nic, tak tylko piszę.

Offline

 

#21 2015-03-23 21:39:28

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: 10 dniowe kontrakty - zasady.

Według mojego toku rozumowania, ten który ma zawodnika na 10-dniowym może wyrównać minimum(gdy jest powyżej salary i nie ma wyjątków) bądź wyższe oferty (gdy posiada wyjątki/salary)

Offline

 

#22 2015-03-23 21:41:37

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: 10 dniowe kontrakty - zasady.

A żeby zapobiec szybkiemu przechwytywaniu zawodników od razu po zwolnieniu dajmy ze 3h odczekania od zwolnienia do złożenia oferty

Offline

 

#23 2015-03-23 21:42:22

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: 10 dniowe kontrakty - zasady.

Ja widzę tu kilka rzeczy, które należałoby przedyskutować i zdefiniować.

Jestem za tym, aby zespół, który bierze gracza na 10-dniowy kontrakt mógł go traktować jako RFA. Byłby jednak za delikatnymi zmianami w zasadach wyrównywania graczy:

1. Inne kluby mają prawa składać oferty danemu graczowi, ale mogą to być oferty jedynie do zakończenia sezonu. Kluby muszą mieć miejsce w salary lub wolny wyjątek.

2. Decyduje kolejność składania ofert i każda kolejna musi być przebita (a więc nie można wyrównywać) o - przykładowo - 10%.

3. Klub mający zawodnika na 10-dniowym kontrakcie ma prawo wyrównać najwyższą ofertę i zatrzymać u siebie gracza. Nie ma prawa dokładać do tej oferty dodatkowych lat kontraktu.

4. W przypadku braku innych ofert klub, który wziął zawodnika na 10-dniowy kontrakt, może zaproponować mu umowę do końca sezonu (a więc bez opcji ani dodatkowych lat).

5. W przypadku graczy zwolnionych z gwarantowanych kontraktów w czasie sezonu najpierw powinien obowiązywać okres - powiedzmy - 3 dni, w czasie którego gracz znajdzie się na liście waivers (potrzebne byłoby osobne podforum "waivers"). W tym czasie inne kluby mogą "wziąć na siebie" cały jego kontrakt, który w takim wypadku znika z salary jego byłego klubu (jeśli dzieje się to po połowie sezonu, to kontrakt dzielony jest na pół w tym sezonie). Jeśli jest więcej chętnych decyduje miejsce w aktualnej tabeli (bierze drużyna z niższego miejsca). Jeśli zawodnik nie zostanie wzięty z waivers w ciągu 72h trafia na nromalną listę wolnych agentów, a jego gwarantowana pensja pozostaje w salary klubu, który go zwolnił.


Wydaje mi się, że w takim kształcie uniknęlibyśmy problemów typu "Whiteside", bo nie byłoby możliwości zaklepywania niespodziewanie dobrych graczy na więcej lat za śmieszne pieniądze. Problem typu Turner również zostaną wyeliminowane bo A) będzie sporo czasu na ściągnięcie go z waivers zanim trafi na rynek B) Jeśli dwa zespoły będą chciały go ściągnąć będziemy premiować niższe miejsce w tabeli, co wyrównuje poziom ligi C) nie będzie możliwości, by dwa zespoły dały taką samą ofertę, kiedy zejdzie z listy waivers. Dodatkowo gracze, którzy dają komuś 10-dniowy kontrakt będą mieli pewność, że gracz faktycznie będzie u nich na 10-dni i będą mieli więcej czasu na podjęcie decyzji o tym, czy chcą go wyrównać.

Offline

 

#24 2015-03-23 21:45:07

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: 10 dniowe kontrakty - zasady.

sobriquet84 napisał:

Ja widzę tu kilka rzeczy, które należałoby przedyskutować i zdefiniować.

Jestem za tym, aby zespół, który bierze gracza na 10-dniowy kontrakt mógł go traktować jako RFA. Byłby jednak za delikatnymi zmianami w zasadach wyrównywania graczy:

1. Inne kluby mają prawa składać oferty danemu graczowi, ale mogą to być oferty jedynie do zakończenia sezonu. Kluby muszą mieć miejsce w salary lub wolny wyjątek.

2. Decyduje kolejność składania ofert i każda kolejna musi być przebita (a więc nie można wyrównywać) o - przykładowo - 10%.

3. Klub mający zawodnika na 10-dniowym kontrakcie ma prawo wyrównać najwyższą ofertę i zatrzymać u siebie gracza. Nie ma prawa dokładać do tej oferty dodatkowych lat kontraktu.

4. W przypadku braku innych ofert klub, który wziął zawodnika na 10-dniowy kontrakt, może zaproponować mu umowę do końca sezonu (a więc bez opcji ani dodatkowych lat).

5. W przypadku graczy zwolnionych z gwarantowanych kontraktów w czasie sezonu najpierw powinien obowiązywać okres - powiedzmy - 3 dni, w czasie którego gracz znajdzie się na liście waivers (potrzebne byłoby osobne podforum "waivers"). W tym czasie inne kluby mogą "wziąć na siebie" cały jego kontrakt, który w takim wypadku znika z salary jego byłego klubu (jeśli dzieje się to po połowie sezonu, to kontrakt dzielony jest na pół w tym sezonie). Jeśli jest więcej chętnych decyduje miejsce w aktualnej tabeli (bierze drużyna z niższego miejsca). Jeśli zawodnik nie zostanie wzięty z waivers w ciągu 72h trafia na nromalną listę wolnych agentów, a jego gwarantowana pensja pozostaje w salary klubu, który go zwolnił.


Wydaje mi się, że w takim kształcie uniknęlibyśmy problemów typu "Whiteside", bo nie byłoby możliwości zaklepywania niespodziewanie dobrych graczy na więcej lat za śmieszne pieniądze. Problem typu Turner również zostaną wyeliminowane bo A) będzie sporo czasu na ściągnięcie go z waivers zanim trafi na rynek B) Jeśli dwa zespoły będą chciały go ściągnąć będziemy premiować niższe miejsce w tabeli, co wyrównuje poziom ligi C) nie będzie możliwości, by dwa zespoły dały taką samą ofertę, kiedy zejdzie z listy waivers. Dodatkowo gracze, którzy dają komuś 10-dniowy kontrakt będą mieli pewność, że gracz faktycznie będzie u nich na 10-dni i będą mieli więcej czasu na podjęcie decyzji o tym, czy chcą go wyrównać.

+1, polać mu

Offline

 

#25 2015-03-23 21:58:36

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: 10 dniowe kontrakty - zasady.

Nie dodałem jednej rzeczy jeszcze. Klub, który ma kogoś na 10-dniowym miałby prawo wyrównać ofertę najpóźniej do końca 10-dniowego kontraktu.

Offline

 

#26 2015-03-24 15:09:04

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: 10 dniowe kontrakty - zasady.

Dobry głos!

Ale:

sobriquet84 napisał:

Ja widzę tu kilka rzeczy, które należałoby przedyskutować i zdefiniować.

Jestem za tym, aby zespół, który bierze gracza na 10-dniowy kontrakt mógł go traktować jako RFA. Byłby jednak za delikatnymi zmianami w zasadach wyrównywania graczy:

1. Inne kluby mają prawa składać oferty danemu graczowi, ale mogą to być oferty jedynie do zakończenia sezonu. Kluby muszą mieć miejsce w salary lub wolny wyjątek.

Nie - nie powinniśmy zabierać sobie możliwości zespotowania kogoś w trakcie sezonu i dania mu kontraktu na jeszcze jeden sezon. Ja np mam takiego gracza w składzie, co do którego żałuję codziennie, że nie dałem mu umowy na 15/16. Wiem, że to głownie dotyczy sprawy Whiteside'a, ale przecież sprawa Whiteside to fenomen z rodzaju Linsanity. Gość praktycznie nie miał wcześniej historii w lidze, tej statystycznej chociażby, by pewne rzeczy móc przewidzieć.

Ale - moglibyśmy zrezygnować z dokładania drugiego roku kontraktu jako 'Team Option'.

Czyli - dodaj kolejny rok, ale jest to rok który z miejsca musisz zagwarantować.

sobriquet84 napisał:

2. Decyduje kolejność składania ofert i każda kolejna musi być przebita (a więc nie można wyrównywać) o - przykładowo - 10%.

Nie. Bo to wyścig. Dwa teamy mogą dać maksymalnie tyle samo - wygrywa ten który zrobi to pierwszy.

sobriquet84 napisał:

3. Klub mający zawodnika na 10-dniowym kontrakcie ma prawo wyrównać najwyższą ofertę i zatrzymać u siebie gracza. Nie ma prawa dokładać do tej oferty dodatkowych lat kontraktu.

Też nie, bo to znów wyścig.  Wyścig o to kto pierwszy złoży ofertę 10-dniowej umowy.

Myślę, że powinniśmy wyeliminować w lidze jakiekolwiek profity płynące ze ścigania się o coś. To zniechęci niektórych graczy.... Załóżmy, że każdy z nas tutaj ma 10-minutowe okno danego dnia na naszą ligę fantasy i spróbujmy wyjść z tego założenia. Nie śpimy tutaj (choć ja prawie tak...), nie płacą nam za granie w fantasy, nie mamy asystentów, nie mamy nawet systemu/apki, która informacje z forum/strony ligi na Yahoo przekazuje do naszych telefonów.

sobriquet84 napisał:

5. W przypadku graczy zwolnionych z gwarantowanych kontraktów w czasie sezonu najpierw powinien obowiązywać okres - powiedzmy - 3 dni, w czasie którego gracz znajdzie się na liście waivers (potrzebne byłoby osobne podforum "waivers"). W tym czasie inne kluby mogą "wziąć na siebie" cały jego kontrakt, który w takim wypadku znika z salary jego byłego klubu (jeśli dzieje się to po połowie sezonu, to kontrakt dzielony jest na pół w tym sezonie). Jeśli jest więcej chętnych decyduje miejsce w aktualnej tabeli (bierze drużyna z niższego miejsca). Jeśli zawodnik nie zostanie wzięty z waivers w ciągu 72h trafia na nromalną listę wolnych agentów, a jego gwarantowana pensja pozostaje w salary klubu, który go zwolnił.

Tak. Bardzo dobry pomysł.

Ostatnio edytowany przez mackwiatkowski (2015-03-24 15:12:28)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cszone.pun.pl www.metin3birth.pun.pl www.rl-map-no-pvp.pun.pl www.spotmulti.pun.pl www.sn.pun.pl