Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#1 2015-03-23 21:08:15

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Reguła Whiteside'a - problem.

http://www.dfnbapl.pun.pl/viewtopic.php?id=495

W wątku powyżej Przemek wyrównał kontrakt dla HW na ogólnych zasadach dla zawodników podpisanych na 10-dniowy kontrakt. I wyrównując kontrakt dodał opcję dla zespołu na następny sezon w takiej samej wysokości (2.7mln). Zrobił to pytając mnie o zgodę i ją wyraziłem. Zauważcie, że ilość gwarantowanej kasy się nie zmienia, dlatego się zgodziłem. Jednak Jędrzej - zauważył słusznie, że dodanie opcji jest może za dużym bonusem dla Przemka. Ja, być może, popełniłem błąd wyrażając na to zgodę i po rozmowie z Przemkiem (który jakby nie patrzeć może tu być poszkodowanym) postanowiliśmy poddać to pod głosowanie ligi, co robimy z Hassanem w przyszłym sezonie Panowie?


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#2 2015-03-23 21:11:09

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: Reguła Whiteside'a - problem.

Dla mnie może zostać u Przemka, po prostu w przyszłości tego nie robić

Offline

 

#3 2015-03-23 21:26:03

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1180
Punktów :   

Re: Reguła Whiteside'a - problem.

No to ja wyjdę teraz na fiuta, bo skoro już dyskusję rozpocząłem to w wiadomym celu i jednak wolałbym, żeby Whiteside trafił na FA.

Ale skoro ma to być precedens, a Przemek nie powinien być poszkodowany, to może niech dostanie do Hasana Prawa Birda? Wiem, że normalnie nabywa się je po 2 sezonach, ale może w ramach wyjątku?
Wilk syty [bo HW trafiły na rynek FA], a owca cała [bo Przemek miałby przewagę na resztą, mogąc zaoferować mu dłuższy kontrakt = miałby go po niższej cenie, niż mogliby mieć inni].

@Na przyszłość - jestem za wyrównywaniem oferty tylko w takiej formie,w jakiej została złożona. Bez dodawania od siebie bonusowego roku do kontraktu.

Offline

 

#4 2015-03-23 21:26:54

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: Reguła Whiteside'a - problem.

host3234 napisał:

No to ja wyjdę teraz na fiuta, bo skoro już dyskusję rozpocząłem to w wiadomym celu i jednak wolałbym, żeby Whiteside trafił na FA.

Ale skoro ma to być precedens, a Przemek nie powinien być poszkodowany, to może niech dostanie do Hasana Prawa Birda? Wiem, że normalnie nabywa się je po 2 sezonach, ale może w ramach wyjątku?
Wilk syty [bo HW trafiły na rynek FA], a owca cała [bo Przemek miałby przewagę na resztą, mogąc zaoferować mu dłuższy kontrakt = miałby go po niższej cenie, niż mogliby mieć inni].

@Na przyszłość - jestem za wyrównywaniem oferty tylko w takiej formie,w jakiej została złożona. Bez dodawania od siebie bonusowego roku do kontraktu.

całkowicie się pod tym podpisuje, może nawet RFA bym dał ale to może być za dużo

Ostatnio edytowany przez Yuuzek (2015-03-23 21:27:36)

Offline

 

#5 2015-03-23 21:54:49

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: Reguła Whiteside'a - problem.

Kilka rzeczy:

1. Prawo nie działa wstecz. Wziąłem Whiteside'a na takich zasadach i dostałem na to zezwolenie komisarza.

2. Rozumiem, że daje mi to przewagę, bo mam teraz opcję na przyszły sezon i rozumiem, dlaczego takie sytuacje nie powinny się zdarzać, ale będę bronił swojego prawa, bo nie złamałem ówcześnie obowiązujących zasad.

3. Jeśli moja opcja dla Whiteside'a zostanie mi odebrana, wnioskuję o zabranie opcji i dodatkowych lat z kontraktów wszystkich graczy, którzy zostali podpisani po 10-dniowy kontrakcie - nie zależnie od tego, czy byli wyrównywanie, czy po prostu klub, który dał im 10-dniowy kontrakt zaproponował im więcej niż rok. Nie wiem, czy były takie przypadki, ale jeśli były, to w wypadku odebrania mi opcji, postuluje o sprawdzenie tego i odebranie wszystkich innych. Dlaczego?

Czy ktoś miałby pretensje do mnie, gdyby nikt nie wystosował ofert dla Whiteside'a, a ja zaproponowałbym mu opcje na przyszły sezon? To mogło się przecież zdarzyć. Wystarczyłoby, że wziąłbym go kilka dni wcześniej zanim zaczął robić numerki i wszyscy mogliby go przegapić, a ja zostałbym z dokładnie takim samym kontraktem - a może nawet lepszym i nikt nie mógłby niczego powiedzieć. Cała sprawa rozbija się o to, że Whiteside jest atrakcyjny i chciało go więcej osób. Nie wprowadzajmy jednak podwójnych standardów. Po prostu wprowadźmy nową zasadę od teraz, która zakazywałaby dawania graczom na 10-dniowych kontraktach kontraktu dłuższego niż do końca sezonu, co gwarantowałoby, że zawsze trafią później na rynek FA i nie pozwalałoby na ubijanie "interesów stulecia".

Podsumowując. Tak, jak powiedziałem Karolowi, poddam tę sprawę pod ocenę innych, ale jeśli rozstrzygnięcie odbierze mi Whiteside'a, to założę, że "prawo działa wstecz" i będę naciskał na to za każdym razem, gdy pojawią się podobne przypadki.

Nie zrozumcie mnie źle. Wiem dobrze, że wykorzystałem "dziurę w zasadach" i ubiłem fajny deal, ale pamiętajmy, że zanim to zrobiłem zapytałem komisarza o zgodę i tę zgodę dostałem. Zostałbym skrzywdzony, jeśli Whiteside trafi na FA.

Offline

 

#6 2015-03-27 21:12:00

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Reguła Whiteside'a - problem.

W związku z brakiem licznego sprzeciwu decyduję pozostawienie kontraktu Whiteside'a w obecnej formie (czyli opcja na 15/16). Jednak ten wątek nie zostanie bezużyteczny i posłuży zmianom w zasadach 10 dniowych kontraktów - a przynajmniej uzupełnieniu tych zasad.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pierwszabebel.pun.pl www.talisman.pun.pl www.szkicuj.pun.pl www.narutoarenagier.pun.pl www.martwa-ziemia.pun.pl