Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#16 2013-08-11 22:03:25

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Zasady rozgrywki I sezon

mackwiatkowski napisał:

Kontrolne pytanie, dosyć zasadnicze, a nie udało mi się doczytać dokładnie (pewnie moja wina): 

Co jest wyższą ofertą w momencie wyboru klubu przez FA:

4-letni kontrakt wart 48 mln dolarów (12 per-year) dla Kosty Koufosa do którego mam Prawa Birda

czy

oferta 3-letnia warta 39 mln dolarów od innego klubu (13 per-year)?

Koufos podpisze kontrakt z Tobą jak tylko Twoja oferta będzie wyższa o co najmniej 10% wartości całego kontraktu, którego propozycję otrzyma od innej drużyny. Więc Twoja oferta 48/4 zostanie w tym przypadku zaakceptowana.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#17 2013-08-11 22:12:09

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Zasady rozgrywki I sezon

Instynktownie byłbym za per-year.

Ale z drugiej strony jeśli ktoś zaproponuje maksimum mojemu Koufosowi, i ja dam mu maksimum, to nie będzie to regulaminowe 10% więcej ("Zawodnik może trafić do byłej drużyny jeśli dostanie kontrakt o co najmniej 10% większy.").

Wracając do pierwszej strony: kierowanie się sumą może doprowadzić do czteroletnich umów dla Jerrydów Baylessów, i spowolnienia rynku wolnych agentów za 3-5 lat, kiedy wszyscy będziemy już prezesami wielkich korporacji i będziemy się w lipcu nudzić w pracy/na Maui :>

Ale ok, to prawdopodobnie lepszy pomysł. dobra robota z zasadami

Offline

 

#18 2013-08-11 23:10:13

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Zasady rozgrywki I sezon

mackwiatkowski napisał:

Instynktownie byłbym za per-year.

Ale z drugiej strony jeśli ktoś zaproponuje maksimum mojemu Koufosowi, i ja dam mu maksimum, to nie będzie to regulaminowe 10% więcej ("Zawodnik może trafić do byłej drużyny jeśli dostanie kontrakt o co najmniej 10% większy.").

Wracając do pierwszej strony: kierowanie się sumą może doprowadzić do czteroletnich umów dla Jerrydów Baylessów, i spowolnienia rynku wolnych agentów za 3-5 lat, kiedy wszyscy będziemy już prezesami wielkich korporacji i będziemy się w lipcu nudzić w pracy/na Maui :>

Ale ok, to prawdopodobnie lepszy pomysł. dobra robota z zasadami

Jeśli masz prawa Birda to jesteś mu w stanie zaproponować więcej kasy, pytanie czy chcesz to zrobić i jak chcesz zarządzać swoim budżetem. Co do spowolnienia rynku, masz rację, ale i tak duża grupa zawodników co rok będzie na rynku FA więc i tak będzie na kogo polować. I tak ciężko znaleźć jakiś złoty środek w tym wszystkim, właśnie dlatego dałem mniejsze możliwości jeśli chodzi o długość kontraktów, żebyśmy mieli w tym wszystkim więcej zabawy.

Dzięki!


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#19 2013-08-12 00:36:52

 pankostek

President of Basketball Operations

Skąd: Retiro, Buenos Aires
Zarejestrowany: 2013-06-06
Posty: 47
Punktów :   

Re: Zasady rozgrywki I sezon

Ja też drobne pytanie, dotyczy free agentów z maksem i Birdem, a więc tym, którym przysługuje podwyżka 5% (105% ost kontraktu), skoro stosujemy zasadę, że zawodnik taki wybiera swoją dotychczasową ekipę wyłącznie jeżeli ta zaproponuje mu kontrakt o 10% procent wyższy od konkurencji to w konsekwenji oznacza, że zawsze wybierze konkurencję? Nie jestem ekspertem od CBA stąd nie do końca łapię

Ostatnio edytowany przez pankostek (2013-08-12 03:11:12)

Offline

 

#20 2013-08-12 05:40:58

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Zasady rozgrywki I sezon

pankostek napisał:

Ja też drobne pytanie, dotyczy free agentów z maksem i Birdem, a więc tym, którym przysługuje podwyżka 5% (105% ost kontraktu), skoro stosujemy zasadę, że zawodnik taki wybiera swoją dotychczasową ekipę wyłącznie jeżeli ta zaproponuje mu kontrakt o 10% procent wyższy od konkurencji to w konsekwenji oznacza, że zawsze wybierze konkurencję? Nie jestem ekspertem od CBA stąd nie do końca łapię

Jak masz Birda to możesz zaoferować zawodnikowi dłuższy kontrakt, co automatycznie zwiększy wartość Twojej oferty, w porównaniu do konkurencyjnej.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#21 2013-12-06 06:43:06

Mazi

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-10-20
Posty: 630
Punktów :   

Re: Zasady rozgrywki I sezon

Przemyślałbym na Twoim miejscu kary za tankowanie w stylu GSW. To psuje całą zabawę. Równie dobrze ja mogę wysłać Hardena, Smitha i jeszcze kogoś na ławkę, i tak może zrobić pozostałe 8 osób z dolnej tabeli, które marzą o Wigginsie czy Parkerze.

Edit: Nie zauważyłem, że w ogólnych zasadach rozgrywki jest o tym mowa (coś mi świtało, ale jak zwykle nie chciało mi się szukać).

Ostatnio edytowany przez Mazi (2013-12-06 06:47:43)

Offline

 

#22 2013-12-06 14:42:49

 pankostek

President of Basketball Operations

Skąd: Retiro, Buenos Aires
Zarejestrowany: 2013-06-06
Posty: 47
Punktów :   

Re: Zasady rozgrywki I sezon

Oświadczam, iż nie tankuję ani nigdy nie tankowałem. Projected games played prognozuje że na koniec sezonu będę miał rozegrane 97,5% meczów, a więc zupełnie przeciętnie na tle naszej ligi. Nie wiem jakie są kryteria rozsztrzygania czy dany klub tankuje czy nie, gdyż nie zostały one sprecyzowane, ale w pełni popieram wszelkie rozwiązania, które uregulują i ograniczą ten proceder. Sam nawet w tej sprawie założylem wątek "pomysły na ograniczenie tankowania", ale wtedy jakoś niewielu się nim zainteresowało.
Zatem hipotezy te są nietrafione - przynajmniej w moim wypadku. Z całym szacunkiem dla wnikliwości i determinacji Mazi'ego. Takich GMów jak on właśnie nam potrzeba. Nie tylko w naszej lidze, ale generalnie, na świecie. I w kosmosie też, jak mawia klasyk.

Ostatnio edytowany przez pankostek (2013-12-06 18:31:42)

Offline

 

#23 2013-12-07 01:06:07

Mazi

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-10-20
Posty: 630
Punktów :   

Re: Zasady rozgrywki I sezon

Powiedzmy, że wierzę. Jeżeli zaczniesz wystawiać normalny skład, to nie będę miał z tymi ostatnimi tygodniami problemu. Dobrze, że będziesz miał 97.5% rozegranych spotkań, nie wiem czy sam osiągnę taki wynik przez liczbę kontuzji w moim zespole, nawet w sytuacji, gdy wystawiam wszystkich. Mnie bardziej chodziło o same wybory. Na TT uargumentowałeś, że nie wystawiasz Melo przez słaby FG%(43% to nie taki zły wynik na gracza na pozycji 3, prawda?), poza tym z matematyki byłem dobry i wydaje mi się, że wątpliwa korzyść z lepszego %FG bez Melo nie jest lepsza od znacznie większej ilości zdobytych punktów, zebranych piłek, trójek i w mniejszym stopniu reszty statystyk. Wybór Dennisa Schrodera nad Lowrym wydaje mi się równie kontrowersyjny (drugi taki przypadek Thomas Robinson i Al Horford).

Ostatnio edytowany przez Mazi (2013-12-07 01:19:16)

Offline

 

#24 2013-12-07 05:30:54

 pankostek

President of Basketball Operations

Skąd: Retiro, Buenos Aires
Zarejestrowany: 2013-06-06
Posty: 47
Punktów :   

Re: Zasady rozgrywki I sezon

Cóż, ma też to i dobre strony, ledwie zaczęliśmy drugi sezon a zyskałem przymiotnik! "Mówią o mnie - kontrowersyjny" . Co do sedna - po prostu nie ma sprecyzowanych, a nawet zarysowanych reguł w tej sprawie. Nie wiem, czy ingerowanie w pojedyncze wybory poszczególnych graczy jest dopuszczalne. Równie dobrze można by karać za fatalne transfery, złe wybory w FA etc itd. Liga cały czas się rozwija więc wkótce pewnie i ta kwestia zastanie wkońcu poruszona.

Ostatnio edytowany przez pankostek (2013-12-07 05:48:04)

Offline

 

#25 2014-02-08 22:32:53

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1180
Punktów :   

Re: Zasady rozgrywki I sezon

Jak to jest z tymi 10-dniowymi?
Nie powinno być tak, że dwa 10-dniowe i albo podpisujemy zawodnika, albo go puszczamy wolno?
Bo tutaj widzę już praktyki po 3 lub 4 razy z rzędu 10-dniówki i trochę to nienaturalne
Poprawcie mnie, jeśli się mylę

Offline

 

#26 2014-02-09 14:02:38

 KGorkiewicz

Komisarz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 505
Punktów :   

Re: Zasady rozgrywki I sezon

host3234 napisał:

Jak to jest z tymi 10-dniowymi?
Nie powinno być tak, że dwa 10-dniowe i albo podpisujemy zawodnika, albo go puszczamy wolno?
Bo tutaj widzę już praktyki po 3 lub 4 razy z rzędu 10-dniówki i trochę to nienaturalne
Poprawcie mnie, jeśli się mylę

Powinno, natomiast nie ustaliliśmy tego na początku rozgrywek, więc już teraz trzymajmy się tego. Jak widać, są jeszcze rzeczy do poprawienia w zasadach gry. Myślę jeszcze, że trzeba ograniczyć liczbę ofert od jednego klubu dla Free Agenta do np 3. Popracujemy nad tym w offseason.


http://img89.imageshack.us/img89/1674/9eh.png

Offline

 

#27 2014-06-17 14:23:31

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Zasady rozgrywki I sezon

Tak, musimy to poprawić. Dwa 10-dniowe kontrakty max, potem należy gościa podpisać jeśli chce się mieć jeszcze w tym sezonie do niego prawa.

Offline

 

#28 2015-05-27 07:51:53

 Dymu90

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 561
Punktów :   
WWW

Re: Zasady rozgrywki I sezon

Szybkie pytanie, jaka jest wysokość Qualifying Offer dla zawodników wziętych w naszym pierwszym drafcie? Np. u mnie Chris Bosh, kontrakt 7,5 mln, jest RFA. I jaki jest wtedy cap hold?

Ostatnio edytowany przez Dymu90 (2015-05-27 07:53:18)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.clan-lsg.pun.pl www.alcoholbrigadeforum.pun.pl www.generallyf1.pun.pl www.taka.pun.pl www.etnologia-uni-wroc.pun.pl