Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#16 2017-08-20 13:54:57

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: CBA - sezon 2019/2020

W mojej wersji w przepisach wyglądałoby to następująco:


2.11 Cap holdy dla graczy z RFA znikają w momencie wyrównania oferty przez właściciela, przebicia wysokości cap holdu przez właściciela lub podpisania umowy przez gracza z nowym zespołem. Cap holdy dla graczy z prawami Birda znikają w momencie przebicia ich wysokości przez właściciela (wtedy do salary wpisywana jest ta suma) lub podpisania przez gracza umowy z nowym zespołem.

3.9 Menadżerowie mają prawo złożyć każdemu zawodnikowi maksymalnie 3 oferty. W momencie złożenia oferty jej wysokość wpisywana jest do salary zespołu. Wyjątkiem stanowią oferty od właścicieli gracza w wysokości niższej niż cap hold.

Offline

 

#17 2017-08-20 15:04:17

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1180
Punktów :   

Re: CBA - sezon 2019/2020

sobriquet84 napisał:

W mojej wersji w przepisach wyglądałoby to następująco:


2.11 Cap holdy dla graczy z RFA znikają w momencie wyrównania oferty przez właściciela, przebicia wysokości cap holdu przez właściciela lub podpisania umowy przez gracza z nowym zespołem. Cap holdy dla graczy z prawami Birda znikają w momencie przebicia ich wysokości przez właściciela (wtedy do salary wpisywana jest ta suma) lub podpisania przez gracza umowy z nowym zespołem.

3.9 Menadżerowie mają prawo złożyć każdemu zawodnikowi maksymalnie 3 oferty. W momencie złożenia oferty jej wysokość wpisywana jest do salary zespołu. Wyjątkiem stanowią oferty od właścicieli gracza w wysokości niższej niż cap hold.

No i tak było i tak być nadal powinno. Amen.

Offline

 

#18 2017-08-21 08:11:35

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 562
Punktów :   

Re: CBA - sezon 2019/2020

Generalnie zgoda, jeśli uda nam się to pilnować to zmienny cap hold dla graczy z PB ma sens i jest sprawiedliwy.

Chociaż jeśli dla RFA cap hold ma być stały i nawet po przebiciu oferty pozostawać na tym samym poziomie (oczywiście dla właściciela praw) to punkt 2.11 chyba powinien brzmieć tak:

2.11 Cap holdy dla graczy z RFA znikają w momencie wyrównania oferty przez właściciela, rezygnacji z praw do zawodnika lub podpisania umowy przez gracza z nowym zespołem. Cap holdy dla graczy z prawami Birda znikają w momencie przebicia ich wysokości przez właściciela (wtedy do salary wpisywana jest ta suma), rezygnacji z praw do zawodnika lub podpisania przez gracza umowy z nowym zespołem.

Offline

 

#19 2017-08-21 09:22:59

oeskaer

Komisarz

Zarejestrowany: 2015-10-13
Posty: 909

Re: CBA - sezon 2019/2020

Ta ostatnia wersja brzmi ok.

Offline

 

#20 2017-08-21 13:41:02

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: CBA - sezon 2019/2020

W przypadku RFA to jest teoretyczna sytuacja, bo raczej nie zdarza się, żeby właściciel przebijał swój własny cap hold, jeśli może wyrównać każdą inną ofertę, ale czysto teoretycznie mogę sobie wyobrazić, że to się dzieje. Np. w sytuacji, kiedy mamy RFA, któremu ktoś oferuje krótką umowę, a my chcielibyśmy mieć go na dłuższym kontrakcie, więc wtedy nie mamy zamiaru wyrównywać tego, co zostało zaoferowane, ale wyłożyć swoją wersję kontraktu, która jest dla nas korzystniejsza. W takiej sytuacji, podobnie jak w przypadku RFA, jeśli kontrakt jest wyższy niż cap hold, to bym go uwzględniał.

Offline

 

#21 2017-08-22 08:02:20

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 562
Punktów :   

Re: CBA - sezon 2019/2020

Też z racji tego, że to będą wyjątkowe sytuacje to zostawiłbym tę dodatkową malutką przewagę dla posiadaczy praw, ale niechaj tak będzie, przyjmuje takie brzmienie przepisu.

Offline

 

#22 2017-09-06 00:22:41

jkrecidlo

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2017-09-02
Posty: 587
Punktów :   

Re: CBA - sezon 2019/2020

Co się dzieje z kontraktami w przypadku zakończenia kariery przez któregoś z zawodników? Zostają w salary, można je jakoś rozkładać, znikają?

Załóżmy, że jest taki Jamal Crawford. Podpisuję z nim 3-letni kontrakt, on po dwóch latach kończy karierę. Pozostały rok umowy zostaje mi w salary, znika, mogę go jakoś rozłożyć?

Offline

 

#23 2017-09-06 01:37:41

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: CBA - sezon 2019/2020

jkrecidlo napisał:

Co się dzieje z kontraktami w przypadku zakończenia kariery przez któregoś z zawodników? Zostają w salary, można je jakoś rozkładać, znikają?

Załóżmy, że jest taki Jamal Crawford. Podpisuję z nim 3-letni kontrakt, on po dwóch latach kończy karierę. Pozostały rok umowy zostaje mi w salary, znika, mogę go jakoś rozłożyć?

Dobre pytanie. Wg. mnie takie umowy powinny znikać zupełnie z salary. Jeśli nikt nie ma nic przeciwko, tak bym to wpisał do CBA.

Offline

 

#24 2017-09-06 12:11:23

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: CBA - sezon 2019/2020

Mieliśmy już kiedyś dyskusję w tym temacie.

Argumentem przeciwko kasowaniu takiej umowy z salary, jest to, że jeśli np Dirk Nowitzki zapowiada, że zagra jeszcze sezon - czy dwa - to można po świńsku dać mu trzyletni (jak nie czteroletni) kontrakt i w ten sposób sobie rozłożyć zarobki na trzy/cztery lata, wiedząc, że zbliża się koniec. Mam na myśli głównie sytuacje, kiedy ma się prawa Birda.

Jakie to zresztą potem bezczelne jest życzyć graczowi swojej drużyny, żeby zakończył karierę. Ba: nasi wolni agenci, którzy są robotami nie mogliby nawet być źli na taki klub, bo są cyferkami i literkami w komputerach, niczym więcej. Co więcej: taka umowa może wtedy nawet obowiązywać jako schodzący kontrakt.

Myślę, że coś w rodzaju możliwości stretch-provision to mogłoby być rozwiązanie.

Ostatnio edytowany przez mackwiatkowski (2017-09-06 12:13:40)

Offline

 

#25 2017-09-06 14:24:24

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: CBA - sezon 2019/2020

mackwiatkowski napisał:

Argumentem przeciwko kasowaniu takiej umowy z salary, jest to, że jeśli np Dirk Nowitzki zapowiada, że zagra jeszcze sezon - czy dwa - to można po świńsku dać mu trzyletni (jak nie czteroletni) kontrakt i w ten sposób sobie rozłożyć zarobki na trzy/cztery lata, wiedząc, że zbliża się koniec. Mam na myśli głównie sytuacje, kiedy ma się prawa Birda.

Fakt.

Może w takim razie dać 2 opcje do wyboru (poza płaceniem zgodnie z tym, co mówi umowa) i każdy GM mógłby zdecydować, co mu bardziej pasuje:

1. Stretch provision i możliwość rozłożenia takiego kontraktu na maksymalnie 2 razy dłużej niż długość oryginalnego kontraktu.
2. Możliwość wykupienia tego typu kontraktu za 70% jego wartości, które wpisuje się w do salary w jednym roku.

Czyli np. Dirk Nowitzki kończy karierę, a w umowie ma wciąż 3 lata po 10 milionów za każdy, więc GM może zdecydować, żeby:

1. Zostawić kontrakt tak, jak jest, czyli płacić mu 10 mln za każdy sezon.
2. Zrobić strecth provison, czyli rozłożyć spłatę na 6 sezonów po 5 mln (lub np. na 5 po 6 mln etc.)
3. Wykupić kontrakt, czyli w pierwszym sezonie zapłacić mu 21 mln.

Offline

 

#26 2017-10-05 14:36:55

oeskaer

Komisarz

Zarejestrowany: 2015-10-13
Posty: 909

Re: CBA - sezon 2019/2020

Panowie, teraz zauważyłem, że nadal gramy na prehistorycznych "fabrycznych" ustawieniach Yahoo z dwoma "C" w rosterze. Na ten sezon już tego chyba nie zmienimy, ale proponuję od przyszłego sezonu grać PG SG G SF PF F C UT UT UT, bo liga już dawno ucieka od centrów, a my nadal mamy dwie pozycje wyłącznie dla centrów właśnie w ustawieniach.

Ktoś w ogóle byłby przeciwny?

Offline

 

#27 2017-10-05 14:38:56

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: CBA - sezon 2019/2020

Dobry pomysł moim zdaniem, dopisuję do spraw do przedyskutowania przed kolejnym sezonem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fs2.pun.pl www.centerots.pun.pl www.bottleofwine.pun.pl www.newforce.pun.pl www.shinobiwalka.pun.pl