Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#1 2018-07-06 19:05:05

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Propozycje zmian w CBA

Zakładam wątek. Piszcie swoje propozycje zmian do CBA przed sezonem. Zbierzemy je w całość niebawem i przegłosujemy. Z mojej strony:

1. Karanie picków za brak rozegranych slotów.

Myślę, że cały czas nie jest to sprawiedliwy system. Nie wiem do końca jak to rozwiązać, ale nie podoba mi się to, że karzemy tylko właścicieli. W tym roku nie było tego problemu, ale co by się stało, gdyby Grizzlies zdecydowali się przehandlować swój pick do zespołu bez kłopotu ze slotami? Nagle ktoś z czołówki byłby w stanie zgarnąć sobie wysoki pick w drafcie, a Memphis nie zostaliby ukarani, a wręcz przeciwnie w wymianie mogliby zgarnąć coś dobrego. IMO to jest loophole, który może doprowadzić do patologii, w której jeden zespół tankuje ostro i ma w dupie sloty, a potem wymienia swój pick i wszyscy są szczęśliwi.

Dlatego jednak karałbym pick. Jeśli ktoś handluje po wysoki pick w nadziei, że będzie wysoko, będzie musiał brać pod uwagę, czy handluje z poważnym właścicielem, który nie oleje slotów.

Poza tym chciałbym, żebyśmy wprowadzili jakiś limit opuszczonych slotów eg. 100. Jeśli ktoś miałby więcej nierozegranych to wypadałby z ligi (z prawem odwołania się do komisarza i jeśli sytuacja faktycznie nie byłaby jego winą, to nie byłoby konsekwencji).

2. Prawa Birda

Może się to wydawać radykalne, ale chciałbym, żebyśmy dawali prawa Birda graczom od 3-letnich kontraktów w górę. W tej chwili prawie każdy gracz ma prawa birda i zabija to trochę rynek wolnych agentów. 3 lata sprawiłyby, że prawa Birda mieliby tylko gracze podpisywani w off-season na długie kontrakty.

3. Malejące kontrakty

Chciałbym zakazać malejących kontraktów. A więc w kolejnych lata gracz musiałby zostawać minimum na tym samym poziomie (lub jego kontrakt musiałby rosnąć).

4. Pozycje w drużynie

Gdybym to ja miał wybierać, to zamieniłbym wszystkie pozycje na UTL i pozwolił menadżerom dowolnie mieszać składem. Nie wiem, czy to zyska poparcie, więc alternatywnie zamieniłbym minimum jednego centra na UTL.

5. Salary cap

W CBA mamy wpisane, że ma rosnąć do 2019/20 razem z NBA, a potem się zatrzymać. Nie jestem pewny już tego przepisu z perspektywy czasu. Chciałby raz jeszcze przegłosować, czy może nie powinniśmy jednak trzymać się tego, co w NBA cały czas. Jestem ciekawy innych opinii.

Offline

 

#2 2018-07-06 22:39:39

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

2. Może wczesnego birda dodać w takim wypadku?
4. Jak najbardziej zamieniłbym C na Util, bez bardziej radykalnych

Offline

 

#3 2018-07-06 23:17:37

Wooden

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2016-03-04
Posty: 1056
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

Ad 1.
A może wprowadzić automatyczny wypad z loterii za więcej niż 50 niedogranych spotkań? Jedyna wada tego to, że takie rozwiązanie nie jest kompatybilne z tym, że kara się ciągnie za pickiem niezależnie od właściciela.
BTW, czemu by się miała ciągnąć? Skoro zakładamy uczciwość i dobre intencje wszystkich tu obecnych to przecież trudno zakładać, że ktoś celowo nie będzie dogrywał gier, żeby zwiększyć wartość transferową swojego picku, lub że sprzedając pick umówi się z drugą stroną, że nie dogra spotkań.
Ja bym nie ciągnął kary za pickiem tylko jak teraz, karał wszystkie picki z 1. rundy właściciela.

Ad 2. Mam kontrpropozycję:
Dawałbym Prawa Birda od pełnych dwóch lat w górę (jeśli podpiszesz gracza w sezonie na np 4+4 to ich nie masz, musisz to zrobić przed sezonem
i
Osłabił Prawa Birda. Czyli 4. rok w Prawach Birda jest gwarantowany tylko w 20% (i to egzekwował) - teraz jak gracz dostanie ofertę 40/3 (13,3 rocznie) to właściciel PB, żeby go przebić może dać 4x11. Przy ostatnim roku gwarantowanym tylko w 20%, właściciel gracza musiałby dać już 13,75 rocznie czyli jednak więcej rocznie niż ten bez PB.
(Jeśli nie to, to myślę, że warto by pomyśleć nad wprowadzeniem czegoś w stylu non-Bird, lub Early Bird)

Ad 3.
Jestem totalnym przeciwnikiem. Czemu niby ich zakazywać? Możliwość dawania malejących kontraktów daje przewagę drużynom lepiej planującym cap space, i mającym mniejszy cap space (czyli teoretycznie drużynom słabszym nad kontenderem). To łatwiej pozwala tym "biedniejszym" drużynom tworzyć wartościowe assety, które albo można lepiej sprzedać, albo pomogą im w przyszłości w dołączeniu do grona kontenderów. Tego typu ułatwienia dla biedniejszych kosztem bogatszych, uatrakcyjniają ligę.

Ad 4.
Jestem jak najbardziej za zamienieniem jednej pozycji C na UTL i totalnie przeciwny zamieniania wszystkich slotów w UTL.

Ad  5.
Jestem jak najbardziej za pójściem razem z NBA a nie zatrzymywaniem salary cap w miejscu.

Ostatnio edytowany przez Wooden (2018-07-06 23:41:51)

Offline

 

#4 2018-07-07 07:03:44

TheDrwalu

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2018-01-14
Posty: 206
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

1.Jestem za tym, żeby karać pick zarówno u pierwotnego właściciela, jak również u gracza, który po niego handlował.

2.Jeśli prawa Birda mają być od 3 lat, to tylko w sytuacji, gdy będą też Early Bird Rights.

3.Nie popieram zakazu malejących kontraktów.

4.Zamiana jednego C na UTL jak najbardziej, już od przyszłego sezonu. Jeśli mielibyśmy wprowadzić pełną dowolność, to trzeba byłoby to zaplanować z wyprzedzeniem 2-3 sezonów.

5.Popieram, żeby nasze salary cap rosło razem z rzeczywistym salary cap.

Offline

 

#5 2018-07-07 13:16:31

 mackwiatkowski

President of Basketball Operations

Skąd: Wola
Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1225
Punktów :   
WWW

Re: Propozycje zmian w CBA

4. Zamiana jednego C na UTL - bardzo za.

Offline

 

#6 2018-07-07 13:51:19

Wooden

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2016-03-04
Posty: 1056
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

Propozycja ode mnie:
Jeśli chcemy naprawdę wyrównać ligę itd, proponuję się zastanowić nad zdjęciem kontraktów maksymalnych.

Np: Ja w zeszłym roku bym po prostu stracił Otto Portera gdyby dostał nie 25, a 30-35 mln $, a nie wymienił go na Lowrego, a taki Jędrzej, to tylko przykład wbrew pozorom, w tym roku bez problemu utrzyma Jokica na maksie wynoszącym z 25 mln, ale jeśli by dostał np 35-40 mln (tu już wchodzi kalkulacja ryzyka ze strony drużyny z cap spacem), to by go stracił lub musiał się pozbyć innego top talentu (To samo Mikołaj z Townsem). W każdym razie brak kontraktu maksymalnego daje dużą przewagę drużynom mającym (dobrze planującym) cap space i zwiększa szanse drużyn z dołu na szybkie zagrożenie czołówce nie tylko poprzez perfidne tankowanie po graczy, którzy w fantasy będą dobrzy za 3-5 lat.

Ostatnio edytowany przez Wooden (2018-07-07 13:52:38)

Offline

 

#7 2018-07-07 16:00:59

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1178
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

sobriquet84 napisał:

Zakładam wątek. Piszcie swoje propozycje zmian do CBA przed sezonem. Zbierzemy je w całość niebawem i przegłosujemy. Z mojej strony:

1. Karanie picków za brak rozegranych slotów.

Myślę, że cały czas nie jest to sprawiedliwy system. Nie wiem do końca jak to rozwiązać, ale nie podoba mi się to, że karzemy tylko właścicieli. W tym roku nie było tego problemu, ale co by się stało, gdyby Grizzlies zdecydowali się przehandlować swój pick do zespołu bez kłopotu ze slotami? Nagle ktoś z czołówki byłby w stanie zgarnąć sobie wysoki pick w drafcie, a Memphis nie zostaliby ukarani, a wręcz przeciwnie w wymianie mogliby zgarnąć coś dobrego. IMO to jest loophole, który może doprowadzić do patologii, w której jeden zespół tankuje ostro i ma w dupie sloty, a potem wymienia swój pick i wszyscy są szczęśliwi.

Dlatego jednak karałbym pick. Jeśli ktoś handluje po wysoki pick w nadziei, że będzie wysoko, będzie musiał brać pod uwagę, czy handluje z poważnym właścicielem, który nie oleje slotów.

Poza tym chciałbym, żebyśmy wprowadzili jakiś limit opuszczonych slotów eg. 100. Jeśli ktoś miałby więcej nierozegranych to wypadałby z ligi (z prawem odwołania się do komisarza i jeśli sytuacja faktycznie nie byłaby jego winą, to nie byłoby konsekwencji).

2. Prawa Birda

Może się to wydawać radykalne, ale chciałbym, żebyśmy dawali prawa Birda graczom od 3-letnich kontraktów w górę. W tej chwili prawie każdy gracz ma prawa birda i zabija to trochę rynek wolnych agentów. 3 lata sprawiłyby, że prawa Birda mieliby tylko gracze podpisywani w off-season na długie kontrakty.

3. Malejące kontrakty

Chciałbym zakazać malejących kontraktów. A więc w kolejnych lata gracz musiałby zostawać minimum na tym samym poziomie (lub jego kontrakt musiałby rosnąć).

4. Pozycje w drużynie

Gdybym to ja miał wybierać, to zamieniłbym wszystkie pozycje na UTL i pozwolił menadżerom dowolnie mieszać składem. Nie wiem, czy to zyska poparcie, więc alternatywnie zamieniłbym minimum jednego centra na UTL.

5. Salary cap

W CBA mamy wpisane, że ma rosnąć do 2019/20 razem z NBA, a potem się zatrzymać. Nie jestem pewny już tego przepisu z perspektywy czasu. Chciałby raz jeszcze przegłosować, czy może nie powinniśmy jednak trzymać się tego, co w NBA cały czas. Jestem ciekawy innych opinii.

Ad.1 Obecny system to najlepsze co możemy zrobić. Mówię tu o doliczaniu punktów. Natomiast z tym, że kara ciągnęłaby się za pickiem...ryzykowana rzecz. Ale tak jak mówisz - musisz liczyć się z ryzykiem, że handlujemy z nieodpowiedzialnymi ludźmi. Usuwanie graczy z ligi za nierozegrane mecze? Nope. Bo trudno nam będzie znaleźć zastępstwo na poziomie.

Ad. 2
Jestem za. Albo 2 pełne lata (czyli nie kontrakty podpisywane  w połowie sezonu, a 2 PEŁNE SEZONY), albo właśnie 3-lata.

4. Podpisuję się obiema rękami.

5. Powinniśmy iść zgodnie z NBA. Tak jak proponujesz.

Wooden napisał:

Np: Ja w zeszłym roku bym po prostu stracił Otto Portera gdyby dostał nie 25, a 30-35 mln $, a nie wymienił go na Lowrego, a taki Jędrzej, to tylko przykład wbrew pozorom, w tym roku bez problemu utrzyma Jokica na maksie wynoszącym z 25 mln, ale jeśli by dostał np 35-40 mln (tu już wchodzi kalkulacja ryzyka ze strony drużyny z cap spacem), to by go stracił lub musiał się pozbyć innego top talentu (To samo Mikołaj z Townsem). W każdym razie brak kontraktu maksymalnego daje dużą przewagę drużynom mającym (dobrze planującym) cap space i zwiększa szanse drużyn z dołu na szybkie zagrożenie czołówce nie tylko poprzez perfidne tankowanie po graczy, którzy w fantasy będą dobrzy za 3-5 lat.

Nie osobistego Wooden, ale ten pomysł jest zwyczajnie zły.
To, że będę w stanie zatrzymać Jokica, a Mikołaj KATa to efekt tego, że w trakcie sezonu tak wyczyściliśmy sobie salary, aby mieć wolne $$ na jego podpisanie. To tez element gry. Wiemy ile  wolnych $$ musimy sobie zapewnić na offseason i wiemy czego możemy się spodziewać.
Brak limitu dla maksymalnych kontraktów zabiłby rynek FA. Bo ludzie pakowaliby się w kosmiczne kontrakty na lata, blokując sobie wszelakie możliwości handlowania i ruchów w wolnej agenturze.

Inna sprawa - bawi mnie to trochę, że nagle chcesz wyrównywać ligę PRzypomnę tylko zeszłoroczną dyskusję:

mackwiatkowski napisał:

host3234 napisał:

Wooden napisał:


A według mnie te zmiany są świetne.
Nie lubię tylko tych 30 dni zakazu handlu graczem po pozyskaniu go. 2 dni by wyłączyły takie machinacje z rozbijaniem wymiany na drobiazgi, a 30 dni może bardzo mocno zepsuć dynamikę handlowania w lidze.

Dla Ciebie to dobra zmiana (ta o pensji rookies), bo momentalnie na rynku będzie mniej pieniędzy do wydania i mniejsza szansa, że ktoś Ci przebije Twojego FA. Ale to jednak zmniejsza szanse dolnej części ligi na wyrywanie z rynku wolnych agentów, a co za tym idzie zmniejsza szansę na więcej drużyn bijących się o puchar. A szkoda, bo od początku ligi o mistrza biją się 2-3 drużyny...byłoby ciekawiej jakby było ich więcej.

Myślę, że wszystkim czego potrzebujemy jest dyskusja dwóch zwycięzców, w temacie pochylania się nad resztą ligi i wyrównywania szans.

GIVE ME A BREAK!!!

Wooden napisał:

mackwiatkowski napisał:

Myślę, że wszystkim czego potrzebujemy jest dyskusja dwóch zwycięzców, w temacie pochylania się nad resztą ligi i wyrównywania szans.

GIVE ME A BREAK!!!

Wyrównywanie szans mnie nie interesuje. Podoba mi się tylko że rośnie poziom trudności i kombinowania. To Jędrzej odgrywa dobrego wujka, który potem wyciąga ci ze skarbonki kieszonkowe kiedy nie widzisz. [...]

Wiem, że brak maksymalnych kontraktów jest ci na rękę. Masz świetny szkielet zespołu, dobre kontrakty na 3 kolejne lata. Byłoby ci na rękę, gdybyśmy się wszyscy wypstrykali z $$ w przyszłym roku lub za 2 lata, płacąc kosmiczne sumy za topowych FA, a Ty miałbyś wówczas wolną rękę przy podpisywaniu swoich gwiazdeczek za 3 lata.
Nooope.

Offline

 

#8 2018-07-07 16:34:22

Wooden

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2016-03-04
Posty: 1056
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

Naaah, myślę że brak maksów utrudniłby grę po prostu i dodał dodatkowego aspektu strategicznego przy planowaniu FA.
Oczywiście zakładam tu skill wszystkich (w końcu mamy się za elitarną ligę) bo maksy z grubsza chronią GMów przed totalnym się wpierdoleniem w jakiegoś gracza.

Fantasy to jednak czysta statystyka i można to sobie zwyczajnie policzyć, typu: wartość gracza w przeliczeniu na kasę, na lata i przy wzięciu pod uwagę wieku i ryzyka kontuzji.

Są w naszej lidze tacy co uważają że nawet KD czy Harden są przepłaceni, a są tacy co uważają że wręcz zarabiają za mało. Ja bym dał szansę tej różnorodności.

Zresztą instytucja kontraktu maksymalnego to broń obosieczna, czasem człowiek zamiast realnie pomyśleć jaka jest wartość takiego Otto Portera i z czego ona wynika, myśli sobie: "Dobry gracz, młody, a chuj, dam maksa", po czym sprawdza sobie w tabelce i wpisuje odpowiednie cyferki... A można to przebić tylko rok dłuższym maksem czyli nie o tradycyjne 10% a o ponad 30%, z czym przy braku maksa nie byłoby problemu. To powoduje że brak takiej instytucji jak kontrakt maksymalny zmusza do znacznie większego wysiłku umysłowego i posiadacza gracza i kogoś chcącego go przechwycić.

Mój typ że przy braku maksa Otto Porter miałby teraz trochę niższy lub co najwyżej ciut wyższy kontrakt, a taki Chris Paul niższy. Oczywiście zawsze może zdarzyć się przypadek kogoś szarżującego jak po Jae Crowdera, ale zakładamy myślenie wszystkich tu obecnych.

Dodatkowo brak maksa to bardzo silna broń przeciwko potwornie mocnym w naszej grze Prawom Birda i RFA.
Dla mnie same zalety.

Mam w dupie wyrównywanie szans, ale chcę żeby gra była możliwie trudna, ot, tyle.
Zresztą to nie jest propozycja wymierzona w Ciebie lub Mikołaja, tylko coś bardziej long-term, ponieważ nie wyobrażam sobie żeby taka zmiana została wprowadzona od razu, albo nawet na rok do przodu, mówię tu o perspektywie 2-3 lat.
Tylko propozycja, bo jest to coś co mnie osobiście mocno pociąga, gdybym miał teraz ruszać z jakąś ligą od 0.

Ostatnio edytowany przez Wooden (2018-07-07 16:52:08)

Offline

 

#9 2018-07-08 11:42:19

 hermman89

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-20
Posty: 1104
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

1. Może wprowadzenie jeszcze większych kar za nierozegrane sloty ? Jestem za wprowadzeniem limitu rozegrania 90% gier (738) albo nawet odrobinę więcej 93% (762).  W obu przypadkach dwie drużyny w tym sezonie miały by rozmowę z komisarzem.

Jędrzej pisał że trudno znaleźć dobre zastępstwo na poziomie. Nie zgadzam się z tym . Ostatnie przypadki Dawida czy Drwala a nawet powrót Yuuzka pokazują że można znaleźć dobre zastępstwo.

2. 2 pełne sezony lub więcej za prawami birda

4. zamienienie z C na UTIL to dobry pomysł

5. Idźmy jak NBA

Offline

 

#10 2018-07-09 09:14:33

dawlenkiewicz

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2017-10-11
Posty: 326
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

1. Jeszcze większe kary za nierozegrane sloty
2. 3 sezony jak najbardziej ok
3. tu nie mam zdania
4. zamienienie C na UTIL jak najbardziej na plus
5. idźmy jak NBA

Offline

 

#11 2018-07-09 16:29:53

Bartek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-05-29
Posty: 252
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

1 - Dałem dupy w tym sezonie, bardziej przez życie niż olewanie slotów, więc nawet z perspektywy ukaranego - jak najbardziej możemy nawet podbić karanie
2 - Dostosuję się do większości
3 - Element strategii, jak ktoś tak chce wydawać hajs to jego wolne prawo
4 - Ręką, drugą ręką i każdą z nóg - TAK! Zarówno opcja z minimum jednym centrym jak i granie UTL w końću hej nikt w NBA nie zabrania grać bez Centra.
5 - Idźmy z NBA

Offline

 

#12 2018-07-10 20:29:51

Wooden

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2016-03-04
Posty: 1056
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

Jeszcze jedna rzecz:
Zdjąłbym limit 30 dni na handlowanie graczem po wymianie w trakcie offseason.
W trakcie RS to mądry przepis i ma sens, w offseason jest bezsensu zupełnie i generuje kwiatki typu: Wymiana A wchodzi w życie 15 lipca, Wymiana B zawierająca gracza z A, 14 sierpnia a wymiana C zawierająca gracza z B, 13 września, a wymiana D.... itd.
Dajmy temu spokój i pozwólmy na swobodny przepływ graczy latem, a trzymajmy się regulacji 30 dni (której i tak nie cierpię i zamieniłbym ją na 2 dni), w RS

Ostatnio edytowany przez Wooden (2018-07-10 20:30:07)

Offline

 

#13 2018-07-11 09:03:16

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

Jeśli by miało to przejść (a jestem przeciw) to okres 30dni powinien się zaczynać 30dni przed sezonem a nie od RS. Ale nie jestem bo to daje za duże pole do rewolucji kadrowej.

Wooden napisał:

Jeszcze jedna rzecz:
Zdjąłbym limit 30 dni na handlowanie graczem po wymianie w trakcie offseason.
W trakcie RS to mądry przepis i ma sens, w offseason jest bezsensu zupełnie i generuje kwiatki typu: Wymiana A wchodzi w życie 15 lipca, Wymiana B zawierająca gracza z A, 14 sierpnia a wymiana C zawierająca gracza z B, 13 września, a wymiana D.... itd.
Dajmy temu spokój i pozwólmy na swobodny przepływ graczy latem, a trzymajmy się regulacji 30 dni (której i tak nie cierpię i zamieniłbym ją na 2 dni), w RS

Offline

 

#14 2018-07-11 11:46:14

Wooden

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2016-03-04
Posty: 1056
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

Yuuzek a co jest złego w polu do rewolucji kadrowej w trakcie offseason?
Ten przepis jest całkiem bez sensu w offseason, bo potem np na starcie FA jest problem z jakimś sign and trade bo ktoś gdzieś w sierpniu na działce źle policzył 30 dni do 2. dnia FA. Dajmy temu spokój.

Offline

 

#15 2018-07-12 07:34:02

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: Propozycje zmian w CBA

To już nie moj problem, że jest problem z s'n't jak ktoś wymienił po kogoś w wakacje i chce go wymieniać. Chcemy by było trudniej i jak najbardziej zbliżenie do NBA więc ten przepis musi zostać,  znajdź mi zespoł, co robi co roku rewolucje w kadrze. Ma być trudno caly sezon i każda wymiana powinna dawać do myślenia, czy to w offseason czy nie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sonataintersol.pun.pl www.zakkw.pun.pl www.prawowspia.pun.pl www.narutoms.pun.pl www.grad.pun.pl