Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#1 2020-02-05 18:32:40

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1180
Punktów :   

Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Blazers oddają:
1) Al Horford $20 000 000 ->  BR

Suma: $20 000 000

Blazers dostają:
1) Serge Ibaka $9 258 000    - $9 258 000 -> BR
2) Glenn Robinson III - $2 028 594 -> RFA
3) Dorian Finney-Smith  $1 737 145 -> RFA
4) Rudy Gay $5 718 000 -> $5 718 000 -> BR

Suma: $18 741 739

Finanse: Blazers schodzą z budżetu i pozyskują TPE w wysokości 1 258 261 $$

-----

Nuggets oddają:
1) Serge Ibaka $9 258 000    - $9 258 000 -> BR

Suma: $9 258 000

Nuggets dostają:
1) Cody Zeller - $6 262 507 -> BR
2) Prawa do Svi Mykhailiuk

Suma: $6 262 507

Finanse: Nuggets schodzą z budżetu i pozyskują TPE w wysokości 2 995 493 $$

-----

Mavs oddają:
1) Cody Zeller - $6 262 507 -> BR
2) Glenn Robinson III - $2 028 594 -> RFA
3) Dorian Finney-Smith  $1 737 145 -> RFA
4) Rudy Gay - $5 718 000 -> $5 718 000 -> BR
5) Prawa do Svi Mykhailiuk

Suma: $15 746 246

76ers dostają:
1) Al Horford $20 000 000 ->  BR

Suma: $20 000 000

Finanse: Mavs biorą nadwyżkę w cap space. (Są poniżej punktu APRON, więc kwota wymiany + 5 mln)

----------------------------------------------------

Uzasadnienie: Obsesyjnie poszukiwałem graczy na pozycję SF - i dostałem nawet trzech:
- Jesli GR III nie zostanie zdealowany z Warriors to powinien pieknie produkować do końca roku.
- DFS jest okej fillerem na sloty.
- Gay może trafi w przyszłym roku do bardziej sprzyjającego środowiska i nie okaże się jedynie ciążącym balastem w salary.
Ibaka powinien mi pomóc w walce o 2/3 punkty więcej w FG i zbiórkach. Horforda mi szkoda, ale cóż... nie można zjeść ciastka i mieć ciastka

Offline

 

#2 2020-02-05 18:39:41

devolaj

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2019-12-01
Posty: 47
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Potwierdzam.
Uzasadnienie: schodzę z blisko 10 mln, drugiego roku umowy Ibaki, przy okazji sprawdzę co tam się wydarzy w Pistons z Mykhailiukiem.

Offline

 

#3 2020-02-05 23:02:24

 hermman89

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-20
Posty: 1104
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

deal

Offline

 

#4 2020-02-06 08:16:57

matbabiarz

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2018-09-21
Posty: 480
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Wymiana wprowadzona do bazy - jeśli coś byłoby źle wrzucone to dajcie proszę znać.


2018/2019 #1 | 2019/2020 #3 | 2020/2021 #1

Offline

 

#5 2020-02-07 13:01:26

matbabiarz

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2018-09-21
Posty: 480
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Wymiana została zaakceptowana przez każdego z GMów. Potwierdzona przez komisarza. Wpisana do bazy. Proszę o wymianę graczy na Yahoo.


2018/2019 #1 | 2019/2020 #3 | 2020/2021 #1

Offline

 

#6 2020-02-07 19:21:51

matbabiarz

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2018-09-21
Posty: 480
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Ok, czyli rozumiem że klasyka - i nikt nic nie powie licząc, że postawi resztę ligi przed faktem dokonanym?

No to ja powiem.

JJ zrobił wymianę - mógł ja zrobić po trade deadline, ale zrobił ją przed. Po tym jak została przybita Robinson 3 poleciał do Philly i stracił na wartości. No i zamiast jak facet wziąć to na klatę to szukał sposobu jak zamienić w wymianie Robinsona na Holiday’a. Wymyślił, że jak przez trzy dni nie wymienią graczy na Yahoo! to wykorzystają zapis w CBA i anulują wymianę. Możecie mnie poprawić, bo jestem krótko w lidze, ale zapis miał na celu pogonienie ludzi tankujących by dodawali graczy i nie wypaczali wyników.

I teraz tak - moim zdaniem nie powinno być możliwości anulowania tej wymiany - gracze dobrowolnie ją wrzucili, dobrowolnie ją potwierdzili, potwierdził ją komisarz i jest już nawet w bazie.

A jeśli robimy sobie totalnie jaja z przepisów (co zamyka tę ligę dla mnie) to zwracam tylko uwagę, że Skorup zrzucił swoich graczy na Y! i potem ich podjął (pewnie po namowach JJa) - jeśli nie będzie wymiany to ten ruch oznaczał zwolnienie ich z kontraktów i samowolne podjęcie - a teraz każdy może im zaoferować kontrakty jak zwykłym FA.

Liczyłem, że nie będę musiał tego pisać. Ale jak zwykle, kurwa, „jakoś to będzie”.


2018/2019 #1 | 2019/2020 #3 | 2020/2021 #1

Offline

 

#7 2020-02-07 19:48:47

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 564
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Nie no, bez żartów. Każdy z GMów potwierdził umowę, została ona zaakceptowana przez komisarza więc dla mnie absolutnie nie ma tematu - deal przeszedł i każda ze stron powinna go doprowadzić do końca.

I jeśli rzeczywiście miało miejsce szukanie jakiegoś regulaminowego kruczka, który miałby cofnąć tę wymianę to cóż... słabo.

Offline

 

#8 2020-02-07 20:00:35

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1180
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Dzisiaj wieczorem puszczę post z wyjaśnieniem. Sorry, lekki brak czasu do tej pory, by siąść i napisać dłuższy post.
Raz: Tak, celem jest anulowanie tej wymiany i przeprowadzenie nowej, bardzo podobnej
Dwa: Uprzejmie proszę o powściągnięcie nerwów (nie wiedziałem, że GR III może tak elektryzować) i kulturę wypowiedzi.

Ostatnio edytowany przez host3234 (2020-02-07 20:01:31)

Offline

 

#9 2020-02-07 20:05:07

Yuuzek

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 630
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Wymiana przeszła to deal powinien być, JJ odpierdalasz

Offline

 

#10 2020-02-07 21:09:12

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1180
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Tytułem wstępu: Owszem, chcę tą wymianę zmodyfikować. Nie anulować na zasadzie "Oddałem pół składu za TOP10 zawodnika, ale zawodnik się rozwalił w noc po wymianie i chcę z tego uciec", a zmienić - nikt nie traci , nikt nie jest dymany (Skroup, który zmienia tutaj gracza wręcz zyskuje jeszcze jeden asset w postaci picku). Najpierw myślałem o dealu 1 za 1 (taki przepis mieliśmy jeszcze rok temu, jak pamiętam) natychmiast po przybiciu wymiane, ale okazało się, że takiego zapisu w CBA już nie ma. Zorientowałem się natomiast, że jest w CBA zapis pozwalający mi na anulowanie wymiany. I postanowiłem z tego skorzystać. To oczywiście, czy deal dotyczy TOP10 gracza, czy TOP150 nie ma znaczenia - oba przypadki powinny być rozpatrywane w ten sam sposób, wedle tych samych przepisów. Ale chciałem jedynie zaznaczyć na starcie wypowiedzi, że nie uciekam od złego dealu, a jedynie korzystam z możliwości zmodyfikowania go, jakie daje mi nasze CBA.

A zatem:

1. Zgodnie z CBA:

CBA napisał:

"4.7 Wymiana nie przeprowadzona na Yahoo w ciągu maks 3 dni od jej zatwierdzenia zostaje unieważniona."

Czy jest to szukanie kruczka w przepisach? Nie. Jest jasno i klarownie napisane - brak wymiany na Y! w ciągu 3 dni = anulowanie wymiany. I tutaj nie ma znaczenia jakie były ku temu powody. Oczywiście można rozpatrywać przypadek wymagajacy interwencji Komisarza Ligi, gdzie powiedzmy jeden z GMów postanowił kompletnie się z wymiany wycofać i za nic w świecie nie chce spuścić gracza i odmawia w całości tego na co przystał, ale tutaj takiej sytuacji nie ma - wszyscy trzej menadżerowie zgodnie przeczekają/przeczekali 3 dni.

2.

Awanturnik napisał:

Gracze dobrowolnie ją wrzucili, dobrowolnie ją potwierdzili, potwierdził ją komisarz

A jak inaczej wyobrazasz sobie sytuację w której na Yahoo ,czyli końcowym etapie procesu,  nie dochodzi do wymiany? Taka sytuacja miałaby mieć miejsce gdyby komisarz jej nie potwierdził? Albo gdyby gracze się nie zgodzili już na etapie dogadywania umowy? Wówczas ten punkt z CBA nie miałby żadnego sensu ani powodu, żeby istnieć.

3.

Awanturnik napisał:

No i zamiast jak facet wziąć to na klatę

Po co ten personalny atak Mateusz i wycieczka po moją męskość?

4.

Awanturnik napisał:

to szukał sposobu jak zamienić w wymianie Robinsona na Holiday’a.

Oczywiście, że szukałem. I wcale tego nie ukrywam. Skorzystałem ze wszystkich możliwych narzędzi jakie daje mi regulamin CBA. Czy to takie trudne do zrozumienia? Nie naginam przepisów, nie oszukuję, a robię jedynie to na co jawnie i klarownie zezwala mi CBA.

5. Chciałem zaznaczyć, że Skorup i devolaj nie powinni być tutaj absolutnie mieszani w sprawę. Pomysł był mój, wykonanie było moje, więc jeśli ktoś ma jakieś ciężkie dni i koniecznie potrzebuje sobie ulżyć na forum internetowym to zapraszam do mnie, ale chłopaków w to nie mieszajcie.  Do obu napisałem ja i przedstawiłem zarys sytuacji. Devolaj się zgodził od razu (z jego perspektywy nic się w tej wymianie nie zmieniło, poza przeprowadzeniem jej 3 dni później), a Skorupa musiałem trochę namawiać - nie był początkowo przekonany do pomysłu, natomiast na moją wyraźną prośbę i zapewnienie, że wszystko będzie okej zgodził się uczynić mi ten gest dobrej woli. W zamian za zamianę GR 3 na Holidaya otrzyma bonusowo 3rd pick z 2021. W dodatku na koniec dnia w procesie walki o wyższy pick bardziej przyda mu się mający limitowane minuty z ławki GR3, niż Holiday. Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

6.

Awanturnik napisał:

Ok, czyli rozumiem że klasyka - i nikt nic nie powie licząc, że postawi resztę ligi przed faktem dokonanym?

Dopiero wczoraj, wieczorem, o wpół do 21 Skorup się zgodził na moją propozycję, więc nie do końca byłem pewny, czy to się w ogóle uda. A dzisiaj...niestety zapieprz w robocie (Wdrażanie aplikacji na nowe środowisko w piąteczek. Ciekawe co może pójść nie tak...). Natomiast, jeśli byłeś aż tak ciekawy Matt dlaczego nie ma jeszcze wymiany wystarczyło napisać na privie - raczej nie mamy problemu z komunikacją : )

7.

Awanturnik napisał:

zwracam tylko uwagę, że Skorup zrzucił swoich graczy na Y! i potem ich podjął (pewnie po namowach JJa)

Nie za moją namową to zrobił. Ja napisałem mu, że to bez różnicy czy ich wciągnie z powrotem czy zosatwi na FA, bo i tak wciąż nie będzie ruchów z mojej strony i devolaja, a to wystarczy by unieważnić deal.


8.

Awanturnik napisał:

jeśli nie będzie wymiany to ten ruch oznaczał zwolnienie ich z kontraktów i samowolne podjęcie - a teraz każdy może im zaoferować kontrakty jak zwykłym FA..

No niekoniecznie. Od dnia wymiany jest 3 dni na dogranie całości. To może iśc jako deal na Y!, gdy w wymianie biorą udział 2 drużyny, ale oczywiście bardziej popularnym rozwiązaniem jest zrzucanie graczy i podnoszenie ich z FA. Wiec przez owe 3 dni gracze przechodzą przez proces wymiany i nikt inny ich z FA podnieść nie może (to chyba jasne dla wszystkich). Więc w okresie owych 3 dni takie ruchu jak drop na graczu, biorącym udział w wymianie, jest przede wszystkim umożliwieniem drugiej stronie podniesienia gracza, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych multi-wymian za pomocą mechanizmów Yahoo.  W momencie anulowania wymiany...cóż...chyba równie oczywistą rzeczą jest to, że anulowanie wymiany -> anulowanie/cofnięcie ruchów dokonanych w trakcie owej wymany.

9. Na koniec chciałem tylko zaznaczyć, że absolutnie nie miałem złej woli w całym tym procesie. Nie spodziewałem się, że przyniesie to za sobą tak negatywne emocje. Wykorzystałem zapis CBA, który jasno i klarownie mówi mi, że po 3 dniach wymiana jest anulowana, jeśli nie zostala przeprowadzona  na Yahoo. Nie rozumiem też, czemu połowa moich rywali nagle robi awanturę, zamiast na spokojnie przeanalizować sprawę i zorientować się, że miałem pełne prawo zrobić to w ten sposób.

Tyle z mojej strony. Proszę o sensowną dyskusję i argumenty. Mam nadzieję, że potracicie również i w ten sposob

Ostatnio edytowany przez host3234 (2020-02-07 21:15:05)

Offline

 

#11 2020-02-07 21:20:40

matbabiarz

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2018-09-21
Posty: 480
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Ja skończyłem swój wywód - dla mnie sprawa jest jasna w 100%, gdybym był komisarzem to zasadniczo jeszcze bym spenalizował jak ktoś nie doda graczy we wskazanym terminie. Niech decyduje komisarz i inni gracze.

Ps. "Po co ten personalny atak Mateusz" zaraz obok kilkukrotnego "Awanturnik napisał" - gościu, jesteś memem.


2018/2019 #1 | 2019/2020 #3 | 2020/2021 #1

Offline

 

#12 2020-02-07 21:31:27

host3234

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-23
Posty: 1180
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

matbabiarz napisał:

Gościu, jesteś memem.

Przewrotne, że pada to akurat z Twoich ust.

Szkoda, że nie odniosłeś się do żadnego z moich punktów. Zakładam, że zwyczajnie zabrakło argumentów.


matbabiarz napisał:

gdybym był komisarzem to zasadniczo jeszcze bym spenalizował jak ktoś nie doda graczy we wskazanym terminie

Wyjdź z takową propozycją w offseason, na pewno zostanie rozpatrzona. A póki grajmy według tego co jest w CBA, a nie według Twojego 'widzimisię'

Ostatnio edytowany przez host3234 (2020-02-07 21:34:52)

Offline

 

#13 2020-02-07 21:47:55

Wooden

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2016-03-04
Posty: 1056
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Dla mnie wymiana idzie w oryginalnej formie i to jest oczywiste.
Nie ma możliwości zmienienia wymiany która poszła w oryginalnej formie - zwłaszcza że wy się wymieniliście we dwóch więc zamiast zwalniać graczy powinniście od razu zrobić wymianę a nie ich zwalniać
JJ - próbujesz oszukiwać, odpuść i nie próbuj robić z nas idiotów bo robisz tylko z siebie.

Ostatnio edytowany przez Wooden (2020-02-07 21:49:35)

Offline

 

#14 2020-02-07 21:53:22

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 564
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Dla mnie punkt regulaminu mówiący o anulowaniu wymiany nieprzeprowadzonej na Yahoo jest wyłącznie mobilizacją dla graczy, żeby te wymiany odbywały się w miarę sprawnie też na tej platformie, a nie tylko na forum. Krótko mówiąc, według mnie, deal przyklepany na forum jest dealem dokonanym, a ten punkt traktuję jako zobowiązanie graczy do sformalizowania tego, co zostało już ustalone i potwierdzone zarówno przez uczestników, jak i komisarza.

A skoro ustalone i potwierdzone przez zainteresowanych to nie powinno być możliwości wycofania się z takiego dealu poza taką, w którek ktoś nie wywiązuje się z 3-dniowego terminu. Ale nie dlatego, że w międzyczasie deal przestał być dla któregoś z graczy na tyle korzystny, na ile by chciał i jest to robione z premedytacją.

JJ, interpretujesz ten przepis w sposób, który jest dla Ciebie obecnie wygodny i zwyczajnie wykorzystujesz nieprecyzyjność regulaminu. Ok, masz do tego prawo, ale jeśli mogę wyrazić swoje zdanie to mi się to nie podoba.

I absolutnie bez znaczenia jest dla mnie czy chodzi o GR3 czy kogolwiek innego. Deal przyklepany na forum to deal dokonany.

Offline

 

#15 2020-02-07 22:17:38

sobriquet84

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2015-01-03
Posty: 560
Punktów :   

Re: Wymiana Blazers <-> Nuggets <-> Mavs

Sprawa chyba nie może być bardziej oczywista. Gramy tu dla przyjemności i poza CBA obowiązuje nas tu tez po prostu zdrowy rozsądek. Zapis został stworzony z inną intencją a próbujesz go wykorzystać w inny sposób, wiec tak, to jest oczywista próba wykorzystania loophole’a.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rusinow.pun.pl www.komputerdlazielonych.pun.pl www.elitserien.pun.pl www.pivotwrestlingaction.pun.pl www.wizir.pun.pl