Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#46 2021-08-12 06:33:44

 PawełJ

President of Basketball Operations

Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2020-12-09
Posty: 176
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

matbabiarz napisał:

dyha napisał:

matbabiarz napisał:


Bardzo dobrze, że to przypomniałeś Damian. Imho muszą być wpisani jako dead money na ten sezon + oczywiście nigdy więcej nie można myśleć, że można w ten sposób zwalniać aktywnych graczy NBA

Który punkt CBA to reguluje?

Ten na który się powoływałeś - nie chce mi się tego odkopywać teraz, ale powoływałeś się przykładowo na podpunkt 2.8.2, a on jest częścią składową 2.8 (podpunkt), który regulował, że zwolnić w ten sposób można tylko graczy, którzy oficjalnie zakończyli karierę lub są poza NBA.

2.13


GM Raptors

Offline

 

#47 2021-08-12 10:58:06

dyha

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2020-11-16
Posty: 363
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

PawełJ napisał:

matbabiarz napisał:

dyha napisał:


Który punkt CBA to reguluje?

Ten na który się powoływałeś - nie chce mi się tego odkopywać teraz, ale powoływałeś się przykładowo na podpunkt 2.8.2, a on jest częścią składową 2.8 (podpunkt), który regulował, że zwolnić w ten sposób można tylko graczy, którzy oficjalnie zakończyli karierę lub są poza NBA.

2.13

Tak, powoływałem się na 2.13.2 dokładnie ale nie o to pytam.

Skoro ustaliliśmy ze nie mogłem zwolnić Monka na podstawie 2.13.2, to na podstawie którego punktu CBA uznajemy ze został zwolniony i chcesz pozostała kase wrzucać w salary na ten rok. Pytam o to który punkt CBA to opisuje.

Bo na dobra sprawę, jeśli doszliśmy do wniosku ze nie mogę zwolnić Monka bo punkt na który się powołałem mi na to pozwala to Monk powinien zostać w moim rosterze.

Offline

 

#48 2021-08-12 15:53:16

matbabiarz

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2018-09-21
Posty: 480
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

dyha napisał:

PawełJ napisał:

matbabiarz napisał:


Ten na który się powoływałeś - nie chce mi się tego odkopywać teraz, ale powoływałeś się przykładowo na podpunkt 2.8.2, a on jest częścią składową 2.8 (podpunkt), który regulował, że zwolnić w ten sposób można tylko graczy, którzy oficjalnie zakończyli karierę lub są poza NBA.

2.13

Tak, powoływałem się na 2.13.2 dokładnie ale nie o to pytam.

Skoro ustaliliśmy ze nie mogłem zwolnić Monka na podstawie 2.13.2, to na podstawie którego punktu CBA uznajemy ze został zwolniony i chcesz pozostała kase wrzucać w salary na ten rok. Pytam o to który punkt CBA to opisuje.

Bo na dobra sprawę, jeśli doszliśmy do wniosku ze nie mogę zwolnić Monka bo punkt na który się powołałem mi na to pozwala to Monk powinien zostać w moim rosterze.

Zwolniłeś go, a później w czasie poprzedniego sezonu pewnie korzystałeś z wolnego slotu wrzucając choćby graczy na 10tki (albo biorąc kogoś w wymianie). Wobec tego nie ma możliwości anulowania tego ruchu (który zrobiłeś - tylko i wyłącznie ze swojej winy powołałeś się na przepis który nie ma zastosowania) i należy wpisać na ten sezon jako dead salary resztę jego umowy i sorry, że teraz jak podpisał w Lakers chciałbyś go mieć - trzeba być konsekwentnym.


2018/2019 #1 | 2019/2020 #3 | 2020/2021 #1

Offline

 

#49 2021-08-12 16:48:41

dyha

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2020-11-16
Posty: 363
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

matbabiarz napisał:

dyha napisał:

PawełJ napisał:

2.13

Tak, powoływałem się na 2.13.2 dokładnie ale nie o to pytam.

Skoro ustaliliśmy ze nie mogłem zwolnić Monka na podstawie 2.13.2, to na podstawie którego punktu CBA uznajemy ze został zwolniony i chcesz pozostała kase wrzucać w salary na ten rok. Pytam o to który punkt CBA to opisuje.

Bo na dobra sprawę, jeśli doszliśmy do wniosku ze nie mogę zwolnić Monka bo punkt na który się powołałem mi na to pozwala to Monk powinien zostać w moim rosterze.

Zwolniłeś go, a później w czasie poprzedniego sezonu pewnie korzystałeś z wolnego slotu wrzucając choćby graczy na 10tki (albo biorąc kogoś w wymianie). Wobec tego nie ma możliwości anulowania tego ruchu (który zrobiłeś - tylko i wyłącznie ze swojej winy powołałeś się na przepis który nie ma zastosowania) i należy wpisać na ten sezon jako dead salary resztę jego umowy i sorry, że teraz jak podpisał w Lakers chciałbyś go mieć - trzeba być konsekwentnym.

Zgadza się, chciałbym go mieć jak teraz podpisał a ja mam go mieć w księgach.

Czy tylko ze swojej winy -  nie, ale to już wyjaśniałem w innym wątku. Na ruch ten dostałem potwierdzenie od komisarza za nim do niego doszło.

Dlaczego salary mam mieć w 100% w tym sezonie a nie całość wrzucone w ubiegły skoro było miejsce, lub rozbite na większa ilość lat. Wciąż pytam o podstawę według której powinno być tak jak piszesz i jej nie dostaje.

Tak jak pisałem wcześniej, sprawa leżała 3 miesiące i nikt tego nie ruszał, a jak już zostało to podniesione to znów po jakimś czasie temat umarł.

Zatem w związku ze zwolnieniem Malika Monka w ubiegłym sezonie na podstawie punktu CBA który nie był właściwy bardzo proszę o wpisanie całości salary pana Monka w salary na ubiegły sezon - było miejsce na 8 mln.

Edit - sam Mateusz wówczas w marcu pisałeś ze powinni mieć wpisane 100% zamiast 70% z czym się zgadzałem i zgadzam.

Ostatnio edytowany przez dyha (2021-08-12 16:52:22)

Offline

 

#50 2021-08-12 17:11:59

dyha

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2020-11-16
Posty: 363
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

W temacie zmian w CBA i powyższej dramy z Monkiem.

Brakuje W CBA IMO punktu o zwolnieniach graczy aktywnych z których usług nie chce się już korzystać. Jest amnestia, jest o zwolnieniach graczy kończących kariery, jest o zwolnieniach graczy jadących do Europy. Nie ma o zwolnieniach graczy którzy są aktywni ale nie chcemy ich trzymać w składzie. Trafiają wtedy na FA a ich kasa ląduje w salary jako Dead Money (cały kontrakt na raz, lub w rozbiciu na lata + jeden rok do długości kontraktu).

Zatem proponuje rozwinąć o ten aspekt 2.12.

Poniżej kilka zapisów na których można się posiłkować:

Zwalniany przez drużynę zawodnik trafia na waivers. Pozostali menedżerowie mają wtedy 48h na przejęcie kontraktu tego gracza poprzez zgłoszenie na forum. Po przejęciu gracza przez inny zespół, jego umowa jest usuwana z salary poprzedniej drużyny. Jeżeli kontrakt tego gracza nie zostanie przejęty przez inną drużynę, jego zarobki obciążają salary zwalniającej drużyny, a gracz zostaje wolnym agentem. Po podpisaniu nowej umowy z inną drużyną, wysokość nowego kontraktu odejmowana jest od dead money poprzedniej drużyny.
Menadżer może przejąć zawodnika z waivers gdy:
- ma miejsce w salary na jego kontrakt (cap space),
- ma trade exception w wysokości co najmniej kontraktu tego zawodnika,
- ma disabled player exception w wysokości co najmniej kontraktu tego zawodnika (o ile zawodnik jest w ostatnim roku kontraktu),
- zawodnik ma kontrakt minimalny, nie dłuższy niż dwa sezony.

Każdy menedżer ma prawo skorzystać przy zwalnianiu zawodnika ze stretch provision. Spłata kontraktu zwolnionego zawodnika rozłożona jest na okres dwukrotnie dłuższy niż liczba lat pozostałych w kontrakcie +1. Stretch provision dotyczy tylko pełnych sezonów. Jeżeli gracz jest zwolniony w trakcie sezonu, rozpoczęty sezon w całości obciąża team salary i dopiero kolejne sezony mogą być rozłożone w czasie (pozostałe sezony x2 +1). Ze stretch provision nie można skorzystać, jeżeli suma dead money w wyniku zwolnienia zawodnika przekroczy 15% salary cap.

Ostatnio edytowany przez dyha (2021-08-12 17:20:51)

Offline

 

#51 2021-08-12 17:25:38

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 564
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

dyha napisał:

matbabiarz napisał:

dyha napisał:


Tak, powoływałem się na 2.13.2 dokładnie ale nie o to pytam.

Skoro ustaliliśmy ze nie mogłem zwolnić Monka na podstawie 2.13.2, to na podstawie którego punktu CBA uznajemy ze został zwolniony i chcesz pozostała kase wrzucać w salary na ten rok. Pytam o to który punkt CBA to opisuje.

Bo na dobra sprawę, jeśli doszliśmy do wniosku ze nie mogę zwolnić Monka bo punkt na który się powołałem mi na to pozwala to Monk powinien zostać w moim rosterze.

Zwolniłeś go, a później w czasie poprzedniego sezonu pewnie korzystałeś z wolnego slotu wrzucając choćby graczy na 10tki (albo biorąc kogoś w wymianie). Wobec tego nie ma możliwości anulowania tego ruchu (który zrobiłeś - tylko i wyłącznie ze swojej winy powołałeś się na przepis który nie ma zastosowania) i należy wpisać na ten sezon jako dead salary resztę jego umowy i sorry, że teraz jak podpisał w Lakers chciałbyś go mieć - trzeba być konsekwentnym.

Zgadza się, chciałbym go mieć jak teraz podpisał a ja mam go mieć w księgach.

Czy tylko ze swojej winy -  nie, ale to już wyjaśniałem w innym wątku. Na ruch ten dostałem potwierdzenie od komisarza za nim do niego doszło.

Dlaczego salary mam mieć w 100% w tym sezonie a nie całość wrzucone w ubiegły skoro było miejsce, lub rozbite na większa ilość lat. Wciąż pytam o podstawę według której powinno być tak jak piszesz i jej nie dostaje.

Tak jak pisałem wcześniej, sprawa leżała 3 miesiące i nikt tego nie ruszał, a jak już zostało to podniesione to znów po jakimś czasie temat umarł.

Zatem w związku ze zwolnieniem Malika Monka w ubiegłym sezonie na podstawie punktu CBA który nie był właściwy bardzo proszę o wpisanie całości salary pana Monka w salary na ubiegły sezon - było miejsce na 8 mln.

Edit - sam Mateusz wówczas w marcu pisałeś ze powinni mieć wpisane 100% zamiast 70% z czym się zgadzałem i zgadzam.

Dlaczego miałbyś mieć jego salary w 100% wpisane w poprzedni sezon, skoro żaden przepis CBA w taki sposób tego nie rozwiązuje? Zwalniając aktywnego gracza z gwarantowanym kontraktem pozostawiasz jego salary w 100% w takim kształcie, w jakim był jego kontrakt. Wymagasz od Mateusza przytoczenia konkretnego przepisu, a sam postulujesz rozwiązanie, które nie ma żadnego oparcia w CBA.

Miałeś prawo zwolnić Monka w tamtym konkretnym momencie, ale zostawiając sobie 4 miliony w salary w sezonie poprzednim oraz 4 miliony w sezonie obecnym (bo taki miał kontrakt).

Na podstawie jakiego przepisu miałbyś mieć teraz dead money, nie zatrzymując Monka? To proste:

"2.12 Każdy menadżer 1 raz ma prawo użyć amnestii, czyli zwolnić gracza i usunąć całość jego pensji z salary. Jeśli zwalnia gracza bez użycia amnestii, cała jego gwarantowana pensja nadal liczy się do salary." - czyli zwalniasz gracza bez amnestii, to zostaje Ci cały jego kontrakt w salary. Proste i zrozumiałe. Sam zwalniałem kilku graczy i całe ich umowy liczyły się do mojego salary. Rozkładanie na lata czy wrzucanie w aktualny sezon dotyczy wyłącznie graczy kończących kariery i opuszczając NBA, o czym wyraźnie mówi nasze CBA.

I dlaczego niby miałbyś mieć teraz Monka, skoro go zwolniłeś? To, że zrobiłeś to niewłaściwie powołując się na konkretny przepis to tylko Twój problem i wymaga to wyprostowania w kwestiach finansowych, ale nie widzę choćby jednego powodu, dla którego miałbyś mieć Monka z powrotem skoro, przypominam, ZWOLNIŁEŚ GO.

A jeśli chodzi o czas ruszenia tematu to mamy właśnie offseason i to jest dokładnie ten moment, w którym należy ruszać takie tematy.

Offline

 

#52 2021-08-12 17:52:35

dyha

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2020-11-16
Posty: 363
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

solekck napisał:

dyha napisał:

matbabiarz napisał:


Zwolniłeś go, a później w czasie poprzedniego sezonu pewnie korzystałeś z wolnego slotu wrzucając choćby graczy na 10tki (albo biorąc kogoś w wymianie). Wobec tego nie ma możliwości anulowania tego ruchu (który zrobiłeś - tylko i wyłącznie ze swojej winy powołałeś się na przepis który nie ma zastosowania) i należy wpisać na ten sezon jako dead salary resztę jego umowy i sorry, że teraz jak podpisał w Lakers chciałbyś go mieć - trzeba być konsekwentnym.

Zgadza się, chciałbym go mieć jak teraz podpisał a ja mam go mieć w księgach.

Czy tylko ze swojej winy -  nie, ale to już wyjaśniałem w innym wątku. Na ruch ten dostałem potwierdzenie od komisarza za nim do niego doszło.

Dlaczego salary mam mieć w 100% w tym sezonie a nie całość wrzucone w ubiegły skoro było miejsce, lub rozbite na większa ilość lat. Wciąż pytam o podstawę według której powinno być tak jak piszesz i jej nie dostaje.

Tak jak pisałem wcześniej, sprawa leżała 3 miesiące i nikt tego nie ruszał, a jak już zostało to podniesione to znów po jakimś czasie temat umarł.

Zatem w związku ze zwolnieniem Malika Monka w ubiegłym sezonie na podstawie punktu CBA który nie był właściwy bardzo proszę o wpisanie całości salary pana Monka w salary na ubiegły sezon - było miejsce na 8 mln.

Edit - sam Mateusz wówczas w marcu pisałeś ze powinni mieć wpisane 100% zamiast 70% z czym się zgadzałem i zgadzam.

Dlaczego miałbyś mieć jego salary w 100% wpisane w poprzedni sezon, skoro żaden przepis CBA w taki sposób tego nie rozwiązuje? Zwalniając aktywnego gracza z gwarantowanym kontraktem pozostawiasz jego salary w 100% w takim kształcie, w jakim był jego kontrakt. Wymagasz od Mateusza przytoczenia konkretnego przepisu, a sam postulujesz rozwiązanie, które nie ma żadnego oparcia w CBA.

Miałeś prawo zwolnić Monka w tamtym konkretnym momencie, ale zostawiając sobie 4 miliony w salary w sezonie poprzednim oraz 4 miliony w sezonie obecnym (bo taki miał kontrakt).

Na podstawie jakiego przepisu miałbyś mieć teraz dead money, nie zatrzymując Monka? To proste:

"2.12 Każdy menadżer 1 raz ma prawo użyć amnestii, czyli zwolnić gracza i usunąć całość jego pensji z salary. Jeśli zwalnia gracza bez użycia amnestii, cała jego gwarantowana pensja nadal liczy się do salary." - czyli zwalniasz gracza bez amnestii, to zostaje Ci cały jego kontrakt w salary. Proste i zrozumiałe. Sam zwalniałem kilku graczy i całe ich umowy liczyły się do mojego salary. Rozkładanie na lata czy wrzucanie w aktualny sezon dotyczy wyłącznie graczy kończących kariery i opuszczając NBA, o czym wyraźnie mówi nasze CBA.

I dlaczego niby miałbyś mieć teraz Monka, skoro go zwolniłeś? To, że zrobiłeś to niewłaściwie powołując się na konkretny przepis to tylko Twój problem i wymaga to wyprostowania w kwestiach finansowych, ale nie widzę choćby jednego powodu, dla którego miałbyś mieć Monka z powrotem skoro, przypominam, ZWOLNIŁEŚ GO.

A jeśli chodzi o czas ruszenia tematu to mamy właśnie offseason i to jest dokładnie ten moment, w którym należy ruszać takie tematy.

Odpowiadając po kolei:
Dlaczego miałbym mieć jego salary na poprzedni sezon skoro nie na tego w CBA? A gdzie w CBA jest napisane ze mam mieć jego salary na ten sezon?

Punkt 2.12 który wkleiłeś mówi przecież wyraźnie o tym ze cała pensja liczy się do salary. Nie mówi o tym na ile lat w tym salary ma siedzieć. Wiec dla mnie ta interpretacja jest taka ze równie dobrze może pozostać 100% w rok jak i 2 lata.

Z tym zatrzymaniem Monka w składzie to była ironia, i kompletnie bez sensu skoro gracz zasilał w międzyczasie inne zespoły.

Także wracając do tematu - obecny kształt 2.12. Jest wg mnie tak nieprecyzyjny ze równie dobrze całe salary może zostać wpisane na rok jak i 2 lata.

Mnie te 4 mln Monka generalnie grzeją, ale próbuje pokazać tutaj absurd tej całej sytuacji.

elo

Offline

 

#53 2021-08-12 21:23:23

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 564
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

A dlaczego nie miałbyś sobie wliczyć całości kontraktu Monka w salary sprzed 3 sezonów (bo przecież mógłbyś mieć wtedy na to miejsce!)? O, albo na sezon 2024/2025, bo wtedy masz pusto w księgach i spokojnie je sobie zmieścisz.

Jedynym absurdem jest tutaj doszukiwanie się tego typu interpretacji w bardzo prostym zapisie CBA. Zapisie, który dla wszystkich był oczywisty przez tyle lat grania i nikomu nie przyszło do głowy interpretować go w taki sposób jak robisz to Ty.

Ciężko jest w regulaminie zawrzeć wszelkie ewentualności interpretacji przez graczy więc tam, gdzie nie jest to sprecyzowane to odnosimy się do prawdziwej NBA - zwalniając gracza na gwarantowanej umowie całą jego umowę zatrzymujesz w swoim salary i finansowo, i czasowo. Stretch provision u nas zostawiliśmy tylko dla kończących kariery. I tyle.

Michał, dopisz dla świętego spokoju w punkcie 2.12 coś w stylu: "Jeśli zwalnia gracza bez użycia amnestii, cała jego gwarantowana pensja nadal liczy się do salary uwzględniając zarówno wysokość, jak i długość gwarantowanej umowy."

Offline

 

#54 2021-08-12 21:59:33

 hermman89

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2014-05-20
Posty: 1104
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

No ale to każdy powinien  wiedzieć bo zaraz zacznę do CBA wpisywać jak należy poprawnie zakładać nowy temat

oba kontrakty zaraz wpisuje do bazy

solekck napisał:

Michał, dopisz dla świętego spokoju w punkcie 2.12 coś w stylu: "Jeśli zwalnia gracza bez użycia amnestii, cała jego gwarantowana pensja nadal liczy się do salary uwzględniając zarówno wysokość, jak i długość gwarantowanej umowy."

Offline

 

#55 2021-08-12 22:53:50

dyha

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2020-11-16
Posty: 363
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

solekck napisał:

A dlaczego nie miałbyś sobie wliczyć całości kontraktu Monka w salary sprzed 3 sezonów (bo przecież mógłbyś mieć wtedy na to miejsce!)? O, albo na sezon 2024/2025, bo wtedy masz pusto w księgach i spokojnie je sobie zmieścisz.

Jedynym absurdem jest tutaj doszukiwanie się tego typu interpretacji w bardzo prostym zapisie CBA. Zapisie, który dla wszystkich był oczywisty przez tyle lat grania i nikomu nie przyszło do głowy interpretować go w taki sposób jak robisz to Ty.

Ciężko jest w regulaminie zawrzeć wszelkie ewentualności interpretacji przez graczy więc tam, gdzie nie jest to sprecyzowane to odnosimy się do prawdziwej NBA - zwalniając gracza na gwarantowanej umowie całą jego umowę zatrzymujesz w swoim salary i finansowo, i czasowo. Stretch provision u nas zostawiliśmy tylko dla kończących kariery. I tyle.

Michał, dopisz dla świętego spokoju w punkcie 2.12 coś w stylu: "Jeśli zwalnia gracza bez użycia amnestii, cała jego gwarantowana pensja nadal liczy się do salary uwzględniając zarówno wysokość, jak i długość gwarantowanej umowy."

Przed trzema sezonami mnie nie było w tej lidze, a 24/25 jest bez sensu. Damian wyluzuj bo zaraz Ci żyłka pęknie a jeszcze nawet FA nie wystartowało.

Nie nie jest ciężko, ale już nie chce ciągnąć tej dyskusji. Odniesienie do prawdziwej NBA tez wg mnie tutaj srednio trafione.

Co do tego ile gracie według obecnego CBA i jak się stosujecie do jego zapisów to zachęcam do zerknięcia w CBA na sezon 2020/2021 punkt 1.8 i skonfrontowanie ze stanem faktycznym.

Tym samym kończę tutaj dyskusje, Michał rób co musisz robić i jak według Ciebie ma być.

Offline

 

#56 2021-08-12 23:43:26

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 564
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

Michał, wchodzisz do ligi i zgrywasz cwaniaka próbując interpretować zapisy po swojemu, a po zwróceniu uwagi opowiadasz coś o "pokazywaniu absurdów", robiąc z reszty graczy głupków, no bo skoro żaden z nas nie zauważył przez lata takich oczywistości...

I zamiast przyjąć sprawę na klatę (jak Oskar), to brniesz, a przy próbach wytłumaczenia jeszcze piszesz coś o pękających żyłkach. Potraktuję ten tekst jako troskę o moje zdrowie, dziękuję.

Nie doszukuj się po prostu kwadratowych jaj tam, gdzie przepis jest prosty i oczywisty, a wszystkim oszczędzisz tego typu, zbędnych, dyskusji.

Offline

 

#57 2021-08-13 07:47:05

matbabiarz

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2018-09-21
Posty: 480
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

Ps. Przepis o stronach drużyn na forum jest bez sensu i bym go wyrzucił, ale był respektowany - drużyny nawet w zeszłym sezonie dostawały freeze na ruchy w FA z powodu braku zaktualizowanej strony.


2018/2019 #1 | 2019/2020 #3 | 2020/2021 #1

Offline

 

#58 2021-08-27 14:25:52

Wooden

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2016-03-04
Posty: 1056
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

matbabiarz napisał:

A może warto by przedyskutować temat Bird Rights ponownie (z lub bez dopisania early bird rights)?

IMO one miały być jako warunek zdjęcia Praw Birda z graczy którzy mają niepełne 2 lata w danej drużynie i być właśnie dla takich graczy. Tylko zostały źle wpisane do CBA (tam wpisano non-Birda) bo w oryginale brzmią tak:
"Early Qualifying Veteran Free Agent (aka “Early Bird”) Exception: A team may re-sign its own free agent to a contract with a first-year salary of up to the greater of (a) 175% of the player’s salary in the last season of his prior contract, or (b) 105% of the average player salary for the prior season, if he played for the team for some or all of each of the prior two consecutive seasons (or, if he changed teams, he did so by trade or by assignment via the NBA’s waiver procedures). A contract signed using the Early Bird Exception must be for at least two seasons (not including any option year)."

Offline

 

#59 2021-08-28 08:48:43

matbabiarz

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2018-09-21
Posty: 480
Punktów :   

Re: Zmiany w CBA

W CBA mamy zapis (2.9.6) o 120% poprzedniego kontraktu dla Early Bird graczy. Nie widzę powodu by to teraz zmieniać ułatwiając retencję graczy - bo przecież zmiany miały na celu zwiększenie mobilności zawodników. Do doprecyzowania imho jest tylko to, co uważam za oczywiste, że early bird może dostać maksymalnie 3-letnią umowę (bo 4-latki są zarezerwowane dla BR).


2018/2019 #1 | 2019/2020 #3 | 2020/2021 #1

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.szkola-mentalistow.pun.pl www.gra-wwe.pun.pl www.aspect.pun.pl www.infuam.pun.pl www.husaria-allods.pun.pl