Dynasty Fantasy NBA PL

Mapa Odsyłaczy Strona Główna Baza Danych Chicago Bulls  Los Angeles Lakers New York Knicks Vancouver Grizzlies San Antonio Spurs Orlando Magic Portland Trail Blazers Charlotte Bobcats Charlotte Hornets Boston Celtics Minnesota Timberwolves Toronto Raptors Atlanta Hawks Washington Wizards Phoenix Suns Memphis Grizzlies Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Detroit Pistons Houston Rockets


#1 2022-07-01 10:14:13

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 564
Punktów :   

Propozycje zmian do CBA

SPRAWY DO USTALENIA



Skrócenie czasu na wyrównanie RFA

Czekanie aż 24 godziny na decyzję nie ma raczej żadnego uzasadnienia więc skrócenie czasu do 12 lub 8 godzin powinno dobrze wpłynąć na wolną agenturę.

Early-Bird Exception

Czyli usystematyzowanie tego, z czym mieliśmy zamieszanie w poprzednim offseason - obecny przepis zostanie jako Non-Bird Exception, a dodany zostanie nowy punkt oparty na rzeczywistym Early-Bird Exception.

Early-Bird Exception dla graczy z co najmniej jednym pełnym sezonem bez zwalniania i podpisywania nowego kontraktu.

Non-Bird Exception dla pozostałych.

Nierozegrane mecze

Usunięcie przepisu o wyrzuceniu z ligi przy braku rozegrania odpowiedniej liczby meczów - martwy przepis, którego nie egzekwujemy więc pozostanie przy karach związanych z draftem powinno być wystarczające.

Kontrakt maksymalny dla własnego wolnego agenta tylko przed rozpoczęciem FA

Temat przewijał się kilka razy w przeszłości i myślę, że to dobry moment na jego wprowadzenie w życie. Czyli kontrakt maksymalny dla własnego gracza można zaproponować wyłącznie przed rozpoczęciem FA, jeśli tego nie zrobimy to nie możemy go wykorzystać podczas licytacji. Ewentualnie wersja pośrednia i 4-letni maks tylko przed FA, ale podczas licytacji można dać maksa 3-letniego, czyli umowę, którą może zaproponować każdy inny GM z wolnymi środkami.

Umowy 10-dniowe

Nie wiem czy nie najprostszym rozwiązaniem byłaby zmiana w ustawieniach ligi pobierania wolnych agentów na "Daily-Today" i liczenie dokładnie 240 godzin od godziny wpisania umowy 10-dniowej na forum. Przy "Daily-Today" nie mamy nieporozumień w kwestii jak liczyć te 10 dni (czy od daty wpisania na forum, czy rzeczywistych 10 dni meczowych w składzie drużyny). Pozostaje kwestia pilnowania terminów i ewentualnych kar za przekraczanie, ale na to nie mam pomysłu i liczę na jakieś sugestie.

Amnestia

Parę osób poruszało temat dodatkowej amnestii.

Dla mnie też może być, z utrzymaniem amnestii dla tych, którzy jeszcze jej nie wykorzystali w ogóle (mieliby dwie do wykorzystania) ze względu na to, że wcześniej nie zakładaliśmy, że będą kolejne. Ale przy wprowadzeniu nowej zrobiłbym zasadę, że jedna amnestia przysługuje każdemu na 5 lat, a jeśli nie jest wykorzystana to przepada.

Ewentualnie, pomysł oderwany od prawdziwej NBA, możliwość "kupienia" amnestii za cenę 1-rundowego picku (lub dwóch 2-rundowych). A sam pick losować dla jednej spośród pozostałych 19 drużyn.

Zwalnianie graczy

W poprzednim sezonie Michał napisał coś takiego:

Brakuje W CBA IMO punktu o zwolnieniach graczy aktywnych z których usług nie chce się już korzystać. Jest amnestia, jest o zwolnieniach graczy kończących kariery, jest o zwolnieniach graczy jadących do Europy. Nie ma o zwolnieniach graczy którzy są aktywni ale nie chcemy ich trzymać w składzie. Trafiają wtedy na FA a ich kasa ląduje w salary jako Dead Money (cały kontrakt na raz, lub w rozbiciu na lata + jeden rok do długości kontraktu).

Zatem proponuje rozwinąć o ten aspekt 2.12.

Poniżej kilka zapisów na których można się posiłkować:

Zwalniany przez drużynę zawodnik trafia na waivers. Pozostali menedżerowie mają wtedy 48h na przejęcie kontraktu tego gracza poprzez zgłoszenie na forum. Po przejęciu gracza przez inny zespół, jego umowa jest usuwana z salary poprzedniej drużyny. Jeżeli kontrakt tego gracza nie zostanie przejęty przez inną drużynę, jego zarobki obciążają salary zwalniającej drużyny, a gracz zostaje wolnym agentem. Po podpisaniu nowej umowy z inną drużyną, wysokość nowego kontraktu odejmowana jest od dead money poprzedniej drużyny.
Menadżer może przejąć zawodnika z waivers gdy:
- ma miejsce w salary na jego kontrakt (cap space),
- ma trade exception w wysokości co najmniej kontraktu tego zawodnika,
- ma disabled player exception w wysokości co najmniej kontraktu tego zawodnika (o ile zawodnik jest w ostatnim roku kontraktu),
- zawodnik ma kontrakt minimalny, nie dłuższy niż dwa sezony.

Ja jestem za wprowadzeniem tego do CBA.

INFORMACYJNIE



Nieprzekraczanie salary cap niegwarantowanymi umowami

Dopisane do CBA.

NA PRZYSZŁOŚĆ



LUXARY TAX

Luźny pomysł rzucony chyba przez Kubę:

ja bym poszedł raczej w stronę jakiejś wersji luxury tax
masz salary cap 110, apron 130, hard cap 150 i jeżeli przekraczasz apron o 10, to w kolejnym sezonie masz hard cap na poziomie 140 czy coś tam takiego

Pod dyskusję w kontekście pewnie najwcześniej za jakieś 2-3 sezony.

To tyle z rzeczy, które wyłapałem z dyskusji podczas poprzedniego sezonu. Czekam na Wasze zdanie, sugestie i ewentualnie inne kwestie do poruszenia.

Offline

 

#2 2022-07-05 15:33:21

jkrecidlo

Komisarz

Zarejestrowany: 2017-09-02
Posty: 589
Punktów :   

Re: Propozycje zmian do CBA

Ktoś musi zacząć dyskusję:)

solekck napisał:

Skrócenie czasu na wyrównanie RFA

Tak, dla mnie dwanaście godzin jest okej, jeśli zachowujemy jakieś „moratorium” w nocy (np. 22-8). Teraz są 24 godziny i brak ofert od północy do 12. Osiem mogłoby być, przy założeniu, że np. liczymy dobę jako okres od 7 do 22, a w przypadku oferty złożonej np. o 22:30 osiem godzin liczy się od siódmej rano kolejnego dnia. I to samo zastosowałbym w kontekście FA w trakcie sezonu.

Early-Bird Exception

Dla mnie OK, ale nie wiem, czy nie zastanowiłbym się nad uproszczeniem tego: albo masz dwa lata i pełnego birda, albo nie masz dwóch lat i możesz zaoferować max 120%.

Nierozegrane mecze

Tu zastanowiłbym się nad zaostrzeniem kar, by tankowanie rzeczywiście było sztuką:) szczególnie, że np. Jazz czy – szczególnie – Knicks, którzy nie dograli 250 meczów, mocno wpłynęli na układ ligowej tabeli – Knicks mieli 58 z 70 punktów za FG%, FT% i TO, to jakiś żart. i choć popieram to, że nie można nakładać kar na wybory w drafcie, które nie należą już do danej drużyny, to jakoś bym „wymusił” dogrywanie meczów

Kontrakt maksymalny dla własnego wolnego agenta tylko przed rozpoczęciem FA

Ja na start byłbym za wersją pośrednią – jeśli chcesz zagwarantować sobie zatrzymanie swojego FA, kładziesz czteroletniego maksa na stół. Jeśli tego nie zrobisz, licz się z tym, że ktoś może go położyć, tylko wówczas należałoby to jakoś sensownie ująć w CBA – teraz jest tak, że jeśli „właściciel” zawodnika położy trzyletniego maksa, to każdy, wyrównując go, zabiera zawodnika, punkty z CBA poniżej.

Spoiler:

3.11.1 Menadżerowie mogą wyrównać maksymalną 3-letnią ofertę, którą wystosował poprzedni właściciel gracza. W takiej sytuacji gracz podpisze umowę z nowym właścicielem.

3.11.2 Menadżerowie mogą wyrównać maksymalną 3-letnią ofertę, którą wystosował zespół, który nie był ostatnim właścicielem gracza. W takiej sytuacji gracz podpisze umowę z zespołem, który ma w danym momencie w składzie mniejszą liczbę graczy. Jeśli obaj gracze mają w składzie taką samą liczbę graczy, zawodnik trafia do tego, który zakończył poprzedni sezon na niższym miejscu.

Umowy 10-dniowe

Jestem za daily-today.

Amnestia

Ja nie mam z tym problemu, chociaż sam nie wykorzystywałem amnestii – a jej „ekskluzywność” znacząco zmaleje, gdy na rynku będzie nie 5 możliwości amnestii, a 25
Parę osób poruszało temat dodatkowej amnestii.

Zwalnianie graczy

Jestem za, podoba mi się ta opcja z odejmowaniem wysokości nowego kontraktu od dead money.

LUXURY TAX

Ja jestem za wprowadzeniem tego, i to jak najszybciej, nie za 2-3 sezony. Dziś po prostu nie opłaca się posiadać cap-space, gdy każdy GM może swobodnie przekroczyć salary cap o 42% (120 -> 170) i nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji, może poza mniejszym MLE. Luxury tax zmusiłby GMów do kreatywniejszego myślenia i ponownie przywrócił konieczność kombinowania. A tak, mielibyśmy prostą sprawę – masz mocny zespół i chcesz go mieć przez długi okres, kombinuj, bo tu nie ma właściciela, który jak w NBA dosypie pieniędzy. I myślę, że realizacja tego pomysłu nie byłaby trudna – mamy 120M$ salary cap, 150M$ APRON i 170M$ hard cap. W dniu zakończenia sezonu, powiedzmy 30/06, wszystko, co ponad APRON, obniżałoby granicę hard-capu. Jeśli 30/06 masz w salary 165M$, to w kolejnym sezonie masz hard cap na poziomie 155M$. Tyle, cała filozofia. Można jeszcze kombinować z jakimś repeater tax, ale to już dużo pierdolenia i łatwiej byłoby po prostu szybko wprowadzić ogólną zasadę, że ograniczającą wydatki, co ożywiłoby FA.

Offline

 

#3 2022-07-11 09:02:38

 Dymu90

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 562
Punktów :   
WWW

Re: Propozycje zmian do CBA

solekck napisał:

Skrócenie czasu na wyrównanie RFA

Zgadzam się, zwłaszcza, ze w przeszłości dużo GMów czekało do ostatniej chwili "po złości" by zablokować kolejne ruchy osoby, która dała jego graczowi wysoki kontrakt.

Early-Bird Exception

+1

Nierozegrane mecze

+1, wiadomo, że nikogo nie wyrzucamy, chyba, że Woodena.

Kontrakt maksymalny dla własnego wolnego agenta tylko przed rozpoczęciem FA

Tutaj jestem na tak, ale: musielibyśmy to wprowadzić, już, a nie czekać do FA. Głównie z tego względu, że zbliża nam się draft, ewentualne wymiany i wypadałoby wiedzieć czy zawodnikowi, którego pozyskam będę musiał dać maksa, żeby go pozyskać czy jednak będzie trzeba czekać i liczyć na to, że nikt inny tego maksa nie da. Dodatkowo taki zapis może komuś popsuć taktykę czy wymiany z zeszłego sezonu. Przykład: biorę grajka, który jest na pograniczu maksa w ostatnim roku kontraktu. Żeby mieć pewność, że go zatrzymam muszę mu dać 4-letniego maksa i nie mogę sprawdzić jak go rynek wyceni, bo inaczej go stracę. Wtedy wyrzuciłybym przepis, że można wyrównywać 3-letniego maksa. No ale to na pewno temat do dyskusji. Plus czy jeśli np. w lipcu ogłaszam, że przedłuzam mojego wolnego agenta na maksie, to mogę go uwzględnić w wymianie SnT?

Umowy 10-dniowe

Daily-Today +1

Amnestia

Dla mnie ok, dostosuję się do głosu ludu.

Zwalnianie graczy

Fajny pomysł, +1.

LUXARY TAX

Na pewno do przemyślenia, ale co w takiej sytuacji:

Mam teraz 160 mln w kontraktach, rosnących. Za sezon będzie to 165 mln. Ale wg tego pomysłu co pisał Kuba, Hard Cap miałbym na 160 mln. I co teraz, miałbym na siłę szukać wymian i schodzić z tego? Wiem, że to ekstremalny przykład, ale taka zmiana wymagałaby przynajmniej rocznego wyprzedzenia żeby planować sobie wydatki pod nią.

Offline

 

#4 2022-07-11 14:57:30

Skorup

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2018-07-29
Posty: 291
Punktów :   

Re: Propozycje zmian do CBA

Skrócenie czasu na wyrównanie RFA

12h wydawałoby się sensowne.
   

Early-Bird Exception

+1

Nierozegrane mecze

+1

Kontrakt maksymalny dla własnego wolnego agenta tylko przed rozpoczęciem FA

tutaj dałbym możliwość złożenia takiej oferty ale nie odbierał przy tym możliwości dania tego kontraktu w licytacji. wydaje mi się, że w takiej wersji przyśpieszy to FA i odblokowanie zablokowanej gotówki na poczet capspace, ale narzucanie dawania maxa gdy nie wiadomo jak potoczy się FA to chyba trochę na duża ingerencja w niezależność GMa

Umowy 10-dniowe

to daily-today brzmi sensownie

Amnestia

głos należy się ludziom którzy jeszcze amnestię mają - ich wartość znacznie spadnie po dojściu na rynek 20 nowych amnestii

Zwalnianie graczy

a może przy zwolnieniu graczy dać możliwość jak przy końcu kariery czy odejściu do Europy i nie tworzyć kolejnego przepisu, tylko ten istniejący rozbudować o zwykłe zwolnienie zawodnika?

Offline

 

#5 2022-07-11 21:43:50

swiatkoszykowki

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-13
Posty: 802
Punktów :   

Re: Propozycje zmian do CBA

Uwaga co do amnestii - są tacy co od początku istnienia tej ligi z niej nie skorzystali i powinni zachować do niej prawo. Co innego z "nowym GM", powinien mieć prawo amnestii


Charlotte Hornets
Roster
13/14-5th|14/15-9th|15/16-9th|16/17-16th|18/19-14th|19/20-9th|20/21-10th

Offline

 

#6 2022-07-14 14:32:07

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 564
Punktów :   

Re: Propozycje zmian do CBA

Poniżej kilka słów na proponowanych zmian, z konkretnym brzmieniem proponowanych zapisów i ewentualnie kilkoma słowami ode mnie. Jeśli nie będzie żadnych głosów sprzeciwu to zostaną wprowadzone do najbliższego CBA.


Skrócenie czasu na wyrównanie RFA

Wprowadzamy zmianę w postaci skrócenia czasu na podjęcie decyzji odnośnie wyrównania oferty dla RFA do 12 godzin (z zachowaniem zasady, że oferty złożone pomiędzy 0:00 a 12:00 liczy się, jakby była złożona o 12:00).

Early-Bird Exception

Nowe zapisy będą brzmieć:

2.9.2 Early-Bird Rights: gracz ma prawo zaoferować swojemu wolnemu agentowi, który rozegrał w lidze minimum jeden pełny sezon (podpisany w offseason) i nie był w tym czasie zwalniany, ani nie podpisywał nowego kontraktu. Gracz może zaoferować kontrakt nie przekraczający w pierwszym roku 175% wartości ostatniego roku poprzedniego kontraktu lub 105% średniej ligowej płacy z poprzedniego sezonu ($10,800,000), zależy co większe. 

2.9.3. Non-Bird Rights : gracz ma prawo zaoferować swojemu wolnemu agentowi do którego nie ma praw Birda (Full i Early) kontrakt nie przekraczający w pierwszym roku 120% wartości ostatniego roku poprzedniego kontraktu.

Kontrakt maksymalny dla własnego wolnego agenta tylko przed rozpoczęciem FA

Zapis w CBA:

3.3 Menadżerowie mają prawo oferować graczom maksymalnie 3-letnie kontrakty z wyjątkiem graczy, do których mają prawa Birda, którym mogą oferować 4-letnie kontrakty. Czteroletni kontrakt maksymalny można zaoferować jedynie przed rozpoczęciem wolnej agentury. W tym celu należy w odpowiednim dziale na forum stworzyć temat danego gracza z informacją o podpisaniu go na tego typu umowie. Po jej rozpoczęciu, posiadacz praw Birda może zaoferować 4-letnią umowę niższą niż maksymalna lub każdą inną umowę dostępną dla pozostałych GMów. Podpisując zawodnika na maksymalnej 4-letniej umowy można wymienić go w ramach sing’n’trade.

W tej zmianie chodzi przede wszystkim o to, żeby trudniej było zatrzymać elitarnych wolnych agentów. Nie proponując takiemu graczowi maksymalnej 4-letniej umowy liczysz się z tym, że ktoś może zaproponować mu maksa 3-letniego, którego nie masz możliwości przebicia. Dodatkowo, jeśli samemu zaproponujesz mu maksa 3-letniego to inni gracze mogą go wyrównać stosując się do zapisów CBA. Jednocześnie 3-letnie oferty poniżej maksymalnych możesz przebijać ofertami 4-letnimi więc myślę, że jest tu zachowana równowaga.

Umowy 10-dniowe

Zmienimy na daily-today i liczymy 240 godzin.

Amnestia

Z tego, co widzę 8 na 20 zespołów nie wykorzystało nadal amnestii więc w tej kwestii zrobiłbym tak: póki co nie dajemy nowej amnestii, ale te obecne tracą ważność wraz z końcem najbliższego sezonu. Przed nowym sezonem, każdy team dostanie nową amnestię. Będziemy akurat po dziesiątym sezonie gry więc to dobry moment na tego typu reset.

Zwalnianie graczy

Zapis w CBA:

2.13 Zwalniany przez drużynę zawodnik trafia na waivers (GM zwalniający gracza ma obowiązek napisać o tym na forum zakładając odpowiedni temat), po czym pozostali menadżerowie mają 48 godzin na przejęcie gracza poprzez zgłoszenie tego na forum. Jeśli zawodnik nie zostanie przejęty przez innego GMa, jego zarobki pozostają w salary zwalniającej drużyny, a sam gracz zostaje wolnym agentem. Jeśli zawodnik zostanie przejęty przez innego GMa (obowiązują standardowe zasady licytacji), wysokość nowego kontraktu jest odejmowana od dead money w salary poprzedniego właściciela.

Menadżer może przejąć zawodnika z waivers jeśli: dysponuje cap space pozwalającym na zaproponowanie umowy; posiada TDE w wysokości co najmniej kontraktu zawodnika; posiada Disabled Player Exception w wysokości co najmniej kontraktu zawodnika (tylko w przypadku ostatniego roku kontraktu).

Jeśli chodzi o Luxury tax to zgadzam się z tym, że należy tę zmianę wprowadzić z odpowiednim wyprzedzeniem więc dajmy sobie czas w trakcie sezonu na doprecyzowanie pomysłu.

Offline

 

#7 2022-07-14 14:57:08

jkrecidlo

Komisarz

Zarejestrowany: 2017-09-02
Posty: 589
Punktów :   

Re: Propozycje zmian do CBA

solekck napisał:

Wprowadzamy zmianę w postaci skrócenia czasu na podjęcie decyzji odnośnie wyrównania oferty dla RFA do 12 godzin (z zachowaniem zasady, że oferty złożone pomiędzy 0:00 a 12:00 liczy się, jakby była złożona o 12:00).

Ale to się odnosi tylko do RFA czy ogólnie do rynku FA? Bo jeśli tylko do RFA, to wg mnie jest to bez sensu – aby zdynamizować rynek, należałoby skrócić czas na wszystkie oferty, tym bardziej, że 12 godzin „moratorium” między północą a południem to ultradużo, szczególnie, gdy wszyscy żyjemy z telefonami w ręce

Offline

 

#8 2022-07-14 15:48:00

solekck

Komisarz

Zarejestrowany: 2013-05-24
Posty: 564
Punktów :   

Re: Propozycje zmian do CBA

jkrecidlo napisał:

solekck napisał:

Wprowadzamy zmianę w postaci skrócenia czasu na podjęcie decyzji odnośnie wyrównania oferty dla RFA do 12 godzin (z zachowaniem zasady, że oferty złożone pomiędzy 0:00 a 12:00 liczy się, jakby była złożona o 12:00).

Ale to się odnosi tylko do RFA czy ogólnie do rynku FA? Bo jeśli tylko do RFA, to wg mnie jest to bez sensu – aby zdynamizować rynek, należałoby skrócić czas na wszystkie oferty, tym bardziej, że 12 godzin „moratorium” między północą a południem to ultradużo, szczególnie, gdy wszyscy żyjemy z telefonami w ręce

Generalnie chodziło tylko o RFA, żeby specjalnie nie przedłużać decyzji blokując innym salary.

Ale jeśli o mnie chodzi to nie mam nic przeciwko, żeby w stosunku do wszystkich ofert zmienić moratorium na krótsze np. od 0:00 do 6:00.

Offline

 

#9 2022-07-14 16:19:20

 PawełJ

President of Basketball Operations

Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2020-12-09
Posty: 176
Punktów :   

Re: Propozycje zmian do CBA

Co do amnestii to uważam że powinniśmy dać sobie więcej czasu albo drużyny które jej nie wykorzystały powinny utrzymać niewykorzystana amnestie. Jeden to zbyt mało czasu. Ja np mam same zajebiste umowy i nie mam capu żeby przyjąć jakąś umowędo amnestii  w zamian za assety


GM Raptors

Offline

 

#10 2022-07-14 21:01:23

swiatkoszykowki

President of Basketball Operations

Zarejestrowany: 2013-06-13
Posty: 802
Punktów :   

Re: Propozycje zmian do CBA

solekck napisał:

Amnestia

Z tego, co widzę 8 na 20 zespołów nie wykorzystało nadal amnestii więc w tej kwestii zrobiłbym tak: póki co nie dajemy nowej amnestii, ale te obecne tracą ważność wraz z końcem najbliższego sezonu. Przed nowym sezonem, każdy team dostanie nową amnestię. Będziemy akurat po dziesiątym sezonie gry więc to dobry moment na tego typu reset.

Czyli, że można z amnestii skorzystać (jeśli się ma) przed dostaniem kolejnej?


Charlotte Hornets
Roster
13/14-5th|14/15-9th|15/16-9th|16/17-16th|18/19-14th|19/20-9th|20/21-10th

Offline

 

#11 2022-07-15 19:40:28

oeskaer

Komisarz

Zarejestrowany: 2015-10-13
Posty: 910

Re: Propozycje zmian do CBA

Co chcemy osiągnąć przez rozdanie kolejnych amnestii? Jest założenie, że to jakoś uaktywni graczy w wymianach/na FA? Jeśli nie, to raczej bym nie dodawał nowych amnestii tak po prostu. Ale to tylko moje zdanie - ja nigdy nie skorzystałem z amnestii i też bym pewnie jedynie skorzystał tak, że bym od kogoś przejął fatalny kontrakt i zamnestiował.

Oprócz tego to wszystkie Wasze pomysły wg mnie na zdecydowany plus - wielkie dzięki za ogarnianie tych tematów.

Offline

 

#12 2022-07-15 19:42:27

oeskaer

Komisarz

Zarejestrowany: 2015-10-13
Posty: 910

Re: Propozycje zmian do CBA

Dymu90 napisał:

LUXARY TAX

Na pewno do przemyślenia, ale co w takiej sytuacji:

Mam teraz 160 mln w kontraktach, rosnących. Za sezon będzie to 165 mln. Ale wg tego pomysłu co pisał Kuba, Hard Cap miałbym na 160 mln. I co teraz, miałbym na siłę szukać wymian i schodzić z tego? Wiem, że to ekstremalny przykład, ale taka zmiana wymagałaby przynajmniej rocznego wyprzedzenia żeby planować sobie wydatki pod nią.

Ale chyba dokładnie o to chodzi z Luxury Tax, że wydający najwięcej muszą na siłę szukać oszczędności, co - przy założeniu, że najlepsi gracze mają średnio najdroższe umowy - powinno z czasem wyrównywać poziom drużyn lub zmuszać do znajdywania tanich perełek.

Wg mnie pomysł z luxury tax znakomity i im wcześniej wprowadzimy, tym prędzej utrudnimy np. takiemu mi utrzymywanie składu na top3 przez 4-5 lat.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.adelis.pun.pl www.maxituning.pun.pl www.pedagogikaspecjalna2009.pun.pl www.klasa2011.pun.pl www.superleague.pun.pl